Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Care Refresh - najczęściej zadawane pytania FAQ [AKTUALIZACJA 2023]

2019-08-26
DJI Care Refresh - najczęściej zadawane pytania FAQ [AKTUALIZACJA 2023]

Co to jest DJI Care Refresh?

DJI Care Refresh to ubezpieczenie produktów DJI. Jego koszty pokrywa firma ubezpieczeniowa, z którą producent DJI ma podpisaną umowę, a nabyć je można w autoryzowanych sklepach DJI, w tym na naszej stronie. Jest to forma ubezpieczenia, która w przeciwieństwie do standardowej gwarancji, obejmuje szkody wynikające z błędów operatora, zalania itp. Za każdym razem gdy dron ulegnie zniszczeniu, zostanie on odpłatnie wymieniony na nowy lub naprawiony, więc otrzymasz jednostkę w postaci w pełni sprawnego drona, kamery lub gimbala nieodbiegającego pod względem wizualnym i technicznym od nowego urządzenia.

Na jaki produkt DJI mogę wykupić ubezpieczenie DJI Care Refresh?

Ubezpieczenie DJI Care Refresh możesz wykupić na większość urządzeń DJI. Poniżej przedstawiamy ceny Dji Care Refresh dla wybranych, najczęściej kupowanych modeli dronów:

Dron Nazwa

DJI Care Refresh

na rok

DJI Care Refresh na

dwa lata

DJI Mavic Mini DJI Mavic Mini 199 zł

Kup DJI Care Refresh

-
DJI Mini SE DJI Mini SE 149 zł

Kup DJI Care Refresh

249 zł

Kup DJI Care Refresh

DJI Mini 2 DJI Mini 2 249 zł

Kup DJI Care Refresh

399 zł

Kup DJI Care Refresh

 DJI Mini 2 SE DJI Mini 2 SE  199 zł

Kup DJI Care Refresh

319 zł

Kup DJI Care Refresh

DJI Mini 3 DJI Mini 3

299 zł

Kup DJI Care Refresh

499 zł

Kup DJI Care Refresh

DJI Mini 3 Pro DJI Mini 3 Pro

409 zł

Kup DJI Care Refresh

669 zł

Kup DJI Care Refresh

 DJI Air 2S DJI Air 2S

509 zł

Kup DJI Care Refresh

859 zł

Kup DJI Care Refresh

 DJI Air 3 DJI Air 3 549 zł

Kup DJI Care Refresh

949 zł

Kup DJI Care Refresh

 DJI Mavic 3 DJI Mavic 3

1 219 zł 

Kup DJI Care Refresh

1 929 zł 

Kup DJI Care Refresh

 DJI Mavic 3 Classic DJI Mavic 3 Classic 799 zł

Kup DJI Care Refresh

1 299 zł

Kup DJI Care Refresh

 DJI Mavic 3 Pro DJI Mavic 3 Pro

1 199 zł

Kup DJI Care Refresh

1 899 zł

Kup DJI Care Refresh

 DJI Mavic 3 Cine DJI Mavic 3 Cine

 1 799 zł

Kup DJI Care Refresh

 2 999 zł

Kup DJI Care Refresh

 DJI Mavic 3 Pro Cine DJI Mavic 3 Pro Cine

 1 699 zł

Kup DJI Care Refresh

 2 849 zł

Kup DJI Care Refresh

DJI FPV DJI FPV

1 019 zł

Kup DJI Care Refresh

1 679 zł

Kup DJI Care Refresh

 DJI Avata DJI Avata

329 zł

Kup DJI Care Refresh

529 zł

Kup DJI Care Refresh

Podane ceny reprezentują wartości brutto na dzień 01.06.2022 i mogą ulec zmianie. Aktualna cena jest dostępna po przejściu na kartę danego produktu.

Po co DJI Care Refresh skoro jest gwarancja?

Gwarancja producenta, zapewnia naprawę tylko w przypadku stwierdzenia wady fabrycznej lub projektowej produktu. Care Refresh pokrywa szkody, których nie obejmuje gwarancja, czyli: zalanie, zatopienie wynikające z winy operatora, błędne działanie smartfona/ tabletu, kolizja wynikająca z winy operatora, inne nieszczęśliwe sytuacje, które nie są następstwem wadliwego działania urządzenia (np. atak ptaków).

Co obejmuje ubezpieczenie DJI Care Refresh?

Wykupując DJI Care Refresh chronisz swojego drona, kamerę lub gimabla przed wypadkami wywołanymi z winy operatora, więc m.in. :

  • upadkiem
  • utopieniem
  • kolizją
  • wypadkiem spowodowanym zakłóceniem sygnału pracy drona

Czas trwania ubezpieczenia DJI Care

Ubezpieczenie DJI Care Refresh może obejmować 12 lub 24 miesiące, w zależności od wybranego planu. W przypadku planu rocznego możliwe są dwie wymiany, a w przypadku planu dwu-letniego 4 wymiany w ciągu obowiązywania ubezpieczenia.

Czy można przedłużyć ubezpieczenie DJI Care Refresh po roku?

Tak. Kupując DJI Care Refresh na rok masz możliwość 2-krotnie przedłużyć Care planem rocznym, w przypadku DJI Care Refresh 2-letniego można przedłużyć plan 1-krotnie planem rocznym. W obu przypadkach możliwe jest wydłużenie DJI Care Refresh maksymalnie do 3 lat. Możesz je aktywować jeżeli:

  • Podstawowy DJI Care Refresh jeszcze nie wygasł (nie minął okres 12 miesiecy lub do 15 dni po jego zakończeniu)

Czy ubezpieczenie DJI Care Refresh mogę kupić na firmę?

Tak, jak najbardziej. W koszyku, w kroku "Twoje dane" wpisz NIP i nazwę firmy. 

Jak aktywować ubezpieczenie DJI Care Refresh?

Ubezpieczenie DJI Care Refresh można aktywować na stronie producenta do 48 godzin od momentu aktywacji urządzenia. W celu aktywacji ubezpieczenia:

  • Wejdź na https://service.dji.com/care/active
  • Wpisz unikalny numer ubezpieczenia
  • Podaj numer seryjny drona oraz dane kontaktowe
  • To wszystko, na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie.

Jak aktywować ubezpieczenie DJI Care Refresh po 48 godzinach od aktywacji?

Jeżeli minęło 48 godzin od aktywacji drona, dalej możesz go ubezpieczyć. Z myślą o Tobie napisaliśmy artykuł - Aktywacja ubezpieczenia DJI Care po 48 godzinach - film weryfikacyjny - nowe zasady.

Co daje DJI Care Refresh? Czy muszę spełnić jakieś warunki?

Ubezpieczenie DJI daje pełną ochronę Twojego produktu. Nie ważne co się z nim stanie, czy zostanie zalany, czy uderzył w drzewo, czy spadł. DJI wymienia urządzenie na nowy produkt lub równoważny pod względem sprawności.

WARUNKIEM JEST DOSTARCZENIE USZKODZONEGO SPRZĘTU, więc jeśli zatopiliśmy drona — należy go wyłowić.

Podczas wymiany sprzętu na nowy, DJI pokryje wszelkie koszty dostawy, abyś nie musiał się niczym martwić. W przypadku reklamacji gwarancyjnej koszt w pierwszą stronę pokrywa klient; w drugą stronę, w przypadku pozytywnego rozpatrzenia- sprzedawca. W przypadku usługi DJI Care, opłaty za wysyłkę w obydwie strony pokrywa DJI, ale uwaga! Dotyczy to wysyłek z kraju lub regionu, w którym dokonano zakupu drona. W przeciwnym razie będziesz musiał pokryć koszty związane z wysyłką, w tym opłaty celne. 

Czy muszę sam zakładać sprawę w ramach DJI Care Refresh - czy możecie zrobić to za mnie, jeśli kupiłem sprzęt u Was?

Problemem dla wielu osób jest to, że w przypadku zgłaszania DJI Care Refresh trzeba posługiwać się językiem angielskim i wypełnianie formularza może zająć to trochę czasu. My mamy w tym spore doświadczenie, więc jeżeli drona, kamerę lub gimbala firmy DJI kupiłeś w naszym sklepie, całą procedurę wykonamy za Ciebie. Jedyne, z czym musisz się liczyć to fakt, że czas przebiegu Twojej naprawy wydłuży się o ok. 3 - 4 dni robocze (kwestia czasu wysyłki). Możesz być jednak pewien, że przesłane informacje do DJI będą prawidłowe i doradzimy Ci czy lepsza będzie wymiana płatna, czy w ramach ubezpieczenia DJI Care Refresh.

Jak wysłać sprzęt na wymianę w ramach DJI Care Refresh?

Jeżeli jesteś naszym klientem i drona kupiłeś u Nas, nie musisz wypełniać formularza i kontaktować się z DJI w języku angielskim. Mamy w tym spore doświadczenie i drona wyślemy za Ciebie. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz.

Jeżeli jednak chcesz zrobić to sam:

1. Aby skorzystać z wymiany DJI Care, zgłoś naprawę poprzez stronę serwisu DJI i wybierz Submit a repair request :

2. Następnie, po wpisaniu numeru seryjnego urządzenia, które chcesz wysłać, wyskoczy okienko informujące o możliwości skorzystania z szybszej opcji usługi, tzw.
DJI Care Refresh Express. Jeśli wybierzemy usługę Express, po podaniu numeru seryjnego urządzenia i adresu, na jaki ma zostać odesłany dron, przekieruje nas automatycznie do strony płatności za pomocą PayPal, a po jej otrzymaniu, DJI wyśle na nasz adres e-mail list przewozowy oraz link do zlecenia kuriera, który bez dodatkowych opłat odbierze od nas drona.

Wybierz tą opcję wtedy, kiedy jesteś pewien, że chcesz skorzystać z DJI Care Refresh i szacujesz że wymiana w ramach ubezpieczenia wyjdzie taniej niż zwykła naprawa.


3. Jeżeli klikniesz Back, powrócisz do standardowego formularza wypadku, w którym należy wybrać z podanych opcji powodu zajścia. Po wybraniu Learn More, pojawi nam się opis przebiegu naprawy w trybie standardowym oraz w trybie Express oraz przycisk umożliwiający przejście do złożenia dyspozycji skorzystania z usługi. Wybierz opcję Continue to use Online Repair Request, jeżeli uważasz, że nie chcesz na razie korzystać z wymiany w ramach ubezpieczenia.W przypadku standardowego postępowania DJI Care Refresh, po utworzeniu zgłoszenia musimy wysłać produkt do producenta, który to przystąpi do procedury oszacowania strat i wyceni naprawę- da nam do wyboru tradycyjną naprawę płatną (która najczęściej niemal dorównuje cenie nowego egzemplarza) lub naprawę w ramach DJI Care Refresh. Dopiero wówczas otrzymujemy link do płatności a dron zostaje wymieniony i wysłany z powrotem do nas.

Z doświadczenia wiemy, że czas trwania naprawy w ramach DJI Care Refresh Express trwa ok. 6 - 7 dni roboczych, licząc już z wysyłką w dwie strony, natomiast w przypadku trybu standardowego, nowy egzemplarz możemy zobaczyć nawet dopiero w ciągu 2.5 do 3 tygodni.

Dla firmy: Należy pamięć, że DJI wystawi fakturę za wymianę jeżeli podmiot posiada aktywny numer VAT-EU ("Europejski NIP")

Jak znaleźć numer seryjny mojego sprzętu DJI?

Numer seryjny drona DJI jest umieszczony na klapce od baterii lub w miejscu baterii. Jest to ciąg ok. 10 znaków, który składa się z liczb i liter. Numer seryjny drona można również zeskanować, ponieważ jest on dodatkowo ukazany w postaci kodu QR.

Drony DJI z serii Mini mają numer seryjny naklejony na klapce od baterii
Numer seryjny Inspire 2 znajduje się na jego końcu:

Numery seryjne kamer DJI Osmo Action i Osmo Pocket

DJI Osmo Action ma kod seryjny ukryty w komorze akumulatora.
Z Osmo Pocket trzeba się jednak trochę 'pomęczyć' :).

Kod seryjny Osmo Pocket jest w postaci kodu QR na spodzie kamery:

Kamery Zenmuse oraz gimbale Ronin S i Ronin SC

Kamery Zenmuse X5S oraz X7 mają zamieszczone numery seryjne na ramieniu gimbala:


Jeśli chodzi o gimbale Ronin S oraz Ronin SC, numer seryjny również odnajdziemy na ramieniu:
Oprócz tego, każde urządzenie DJI ma swój numer seryjny na opakowaniu, pod kodem kreskowym oznaczony skrótem 'S/N'. Jest on także w aplikacji DJI GO 4.

Jak mogę sprawdzić, czy moje urządzenie objęte jest ubezpieczeniem oraz ile wymian mi pozostało?

Aby sprawdzić status ubezpieczenia swojego urządzenia, należy wejść na stronę https://repair.dji.com/en/djicare/coverage oraz wpisać jego numer seryjny.

Kup ubezpiecznie do swojego drona

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019

Polecane

pixel