Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Szkolenia UAVO VLOS oraz BVLOS

Wyniki: 4

Co oferuje kurs operatora drona?

Kursy i szkolenia dla pilotów dronów są niezbędne, by móc operować tzw. bezzałogowym statkiem powietrznym poza zasięgiem wzroku. To zaświadczenie o umiejętnościach pilota oraz o tym, że zna on obowiązujące w kraju przepisy. Kurs operatora drona jest kursem płatnym, a jego zakończeniem jest egzamin. Po jego zdaniu osoba, która przeszła kurs otrzymuje tytuł licencjonowanego operatora drona i może wykonywać prace z tym związane oraz latać dronem nie tylko w zakresie jego możliwości, ale także posiłkując się jedynie kamerą z nadajników.

Kto może przystąpić do szkolenia UAVO?

Do kursu pilota drona może każdy, pod warunkiem, że jest pełnoletni. Kursy są organizowane czasowo i zawsze, każdorazowo muszą kończyć się egzaminem państwowym. Nie inaczej jest w przypadku kursów, które oferujemy. Są to szkolenia specjalnie przygotowane dla naszych klientów, by mogli bez przeszkód ukończyć je oraz zdać właściwe egzaminy.Szkolenia UAVO pozwalają na pilotowanie dronem profesjonalnym, choć warto zwrócić uwagę, że organizujemy dwa różne rodzaje kursów. Dlatego warto zapoznać się z naszą ofertą i dowiedzieć więcej o tym, jak wygląda przebieg kursów, co trzeba zrobić, by wziąć w nich udział oraz jakie konkretnie uprawnienia dają pilotom.

Jak wygląda przebieg kursu pilota drona?

Przede wszystkim nasza firma oferuje dwa, profesjonalne szkolenia UAVO. Są to:

  • Kurs VLOS – krótszy kurs, pozwalający na loty w zasięgu wzroku.
  • Kurs BVLOS – daje więcej możliwości i trwa nieco dłużej, pozwala na operowaniu dronem poza zasięgiem wzroku.

Dodatkowo oferujemy także szkolenia wstępne:

  • Godzinne szkolenie wprowadzające w tematykę obsługi drona,
  • Szkolenie dwugodzinne z podstaw lotów i technicznej obsługi bezzałogowego statku powietrznego.

Jak wygląda kurs VLOS?

Kursy VLOS, a więc Visual Line of Sight twa zwykle około 3 dni i kończy się egzaminem państwowym. W jego skład wchodzą zarówno treści teoretyczne, wykłady, jak i treści praktyczne, ćwiczenia. Staramy się zapewnić maksymalny komfort pracy, dlatego oferujemy małe grupy przypisane do jednego instruktora. Zdanie egzaminu po szkoleniu VLOS pozwala na pracę z dronami pilotowanymi w zasięgu wzroku. Z kolei kurs BVLOS, czyli Beyond Visual Line of Sight, składa się z podobnych części, a więc teorii oraz praktyki, ale umożliwia latanie dronem poza granice wzroku, w oparciu o wskazania przyrządów. Całość trwa około 3 dni, a warunki komfortu pracy są podobne, jak w przypadku VLOS.

pixel