Drony w przedziałach cenowych

( ilość produktów: 26 )

Ile kosztuje dron?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Drony posiadają bardzo różne specyfikacje, podzespoły oraz funkcje. Generalnie ceny dronów konsumenckich można podzielić na dwie główne kategorie:

  • drony rekreacyjne - urządzenia w kwocie do 1000 zł
  • drony profesjonalne zaczynające się od ceny 1500 zł

Na cenę dronów mają wpływ zastosowane w nich podzespoły oraz systemy. Największy wpływ na cenę ma rodzaj kamery oraz to czy jest ona zamontowana na gimbalu. Jest to urządzenie, które w czasie lotu mechanicznie stabilizuje kamerę w jednej, dwóch lub trzech osiach. Gimbale trzyosiowe należą do najbardziej precyzyjnych i są obecnie najczęściej wybierane przez producentów. Dodatkowa zaleta takiego mechanizmu to możliwość ruszania kamerą w czasie lotu pozwalając robić zdjęcia i filmy pod różnymi kątami.  

W chwili obecnej najczęściej kupowane drony konsumencie plasują się w przedziale od 100 zł do 10.000 zł

Od czego zależy cena drona?

Obecnie drony profesjonalne posiadają bardzo rozbudowane funkcje oraz systemy. Zainstalowane czujniki są w stanie wykrywać przeszkody , omijać je co pozwala na używanie inteligentnych funkcji jak np. śledzenie obiektu (osoby , samochodu itd.). Czas lotu zależny jest od wagi oraz zainstalowanego akumulatora. W przypadku dronów rekreacyjnych czas lotu to około 5-10 natomiast w dronach profesjonalnych to nawet 40 minut. Silniki w dronach profesjonalnych są dużo bardziej wytrzymałe oraz pozwalają na lot w trudniejszych warunkach. Posiadają również system GPS, który sprawia, że dron utrzymuje pozycje w powietrzu oraz potrafi wrócić na miejsce startu w przypadku np. utraty zasięgu lub niskiego poziomu akumulatora. Coraz częściej takie systemy montowane są do dronów rekreacyjnych. Powyższe czynniki oraz wiele innych przekładają się na cenę drona. 

Kategorie
Producent
Cena
-
Waga
Czas lotu (m)
Kamera
Zasięg(m)
System GPS
Pokaż tylko
pixelpixelpixelpixel