Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Drony w przedziałach cenowych

Wyniki: 23

Ile kosztuje dron?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Drony posiadają bardzo różne specyfikacje, podzespoły oraz funkcje. Generalnie ceny dronów konsumenckich można podzielić na dwie główne kategorie:

  • drony rekreacyjne - urządzenia w kwocie do 1000 zł
  • drony profesjonalne zaczynające się od ceny 1500 zł

Na cenę dronów mają wpływ zastosowane w nich podzespoły oraz systemy. Zaczynając od dronów do 200 zł. Największy wpływ na cenę ma rodzaj kamery oraz to czy jest ona zamontowana na gimbalu. Jest to urządzenie, które w czasie lotu mechanicznie stabilizuje kamerę w jednej, dwóch lub trzech osiach. Gimbale trzyosiowe należą do najbardziej precyzyjnych i są obecnie najczęściej wybierane przez producentów. Dodatkowa zaleta takiego mechanizmu to możliwość ruszania kamerą w czasie lotu pozwalając robić zdjęcia i filmy pod różnymi kątami.  Cena drona zależy również od producenta. 

W chwili obecnej najczęściej kupowane drony konsumencie plasują się w przedziale od 100 zł do 10.000 zł

Od czego zależy cena drona?

Obecnie drony profesjonalne posiadają bardzo rozbudowane funkcje oraz systemy. Zainstalowane czujniki są w stanie wykrywać przeszkody , omijać je co pozwala na używanie inteligentnych funkcji jak np. śledzenie obiektu (osoby , samochodu itd.). Czas lotu zależny jest od wagi oraz zainstalowanego akumulatora. W przypadku dronów rekreacyjnych czas lotu to około 5-10 natomiast w dronach profesjonalnych to nawet 40 minut. Silniki w dronach profesjonalnych są dużo bardziej wytrzymałe oraz pozwalają na lot w trudniejszych warunkach. Posiadają również system GPS, który sprawia, że dron utrzymuje pozycje w powietrzu oraz potrafi wrócić na miejsce startu w przypadku np. utraty zasięgu lub niskiego poziomu akumulatora. Coraz częściej takie systemy montowane są do dronów rekreacyjnych. Powyższe czynniki oraz wiele innych przekładają się na cenę drona. 

Wybór drona oceniając cenę do jakości

Rynek dronów z każdym rokiem rośnie w ekspresowym tempie. Wybór jest coraz większy i zarazem trudniejszy. Kierując się parametrem cena drona do jego jakości staramy się w naszym sklepie oferować najlepsze produkty. Zawsze zwracamy uwagę na jakość oferowanych towarów dlatego w naszym sklepie, który głównie nastawiony jest na drony znaleźć można najlepsze drony. Modele, które często wracają na reklamacje są wyłączane z oferty mimo dobrego stosunku cena / jakość. 

 

pixel