Policja i wszelkie służby mundurowe, oczywiście poza wojskiem, z reguły nie kojarzą się z użyciem nowoczesnych technologii i podążaniem za nowinkami elektronicznymi. Teraz wraz z wejściem dronów, sytuacja bardzo się zmieniła.
Drony wraz z biegiem czasu zyskują coraz więcej zastosowań. Na przestrzeni ostatnich lat, szturmem wdarły się do wszelkich służb mundurowych oraz ratowniczych. Dzięki temu, iż drony mogą dotrzeć w miejsca niedostępne dla większych pojazdów latających, niejednokrotnie okazują się one być jedynym rozwiązaniem, np. w przypadku poszukiwań osób zaginionych w lesie czy górach.
Gdyby zapytać miłośników dronów, jak rozpoczęła się ich przygoda z tymi maszynami, usłyszelibyśmy zapewne wiele rozmaitych historii- od nagłej fascynacji, która kimś zawładnęła, po stopniowe przekonywanie się do bezzałogowych pojazdów latających. Załóżmy, iż właśnie znajdujemy się na początku swojej drogi w świecie dronów. Od czego powinniśmy zacząć budowanie swojej wiedzy i jak wygląda nauka latania dronem?
Drony poza użyciem typowo hobbystycznym, znalazły szereg zastosowań komercyjnych. W związku z tym prawodawcy musieli uregulować sytuację prawną dotyczącą użytkowania bezzałogowych pojazdów latających do celów komercyjnych. Co jednak oznacza to dla użytkowników tych maszyn?