Specjalistyczne drony rolnicze

( ilość produktów: 8 )

Komu dedykowane są drony rolnicze?

Drony roliczne to bezzałogowe statki powietrzne, które mogą wykonywać loty samodzielne opryski pól, bez konieczności sterowania przez ludzi siedzących wewnątrz i mogą albo wznosić się w sposób automatyczny – dzięki wbudowanym w nie systemom – albo też są sterowane zdalnie, przy czym ich możliwości lotu wychodzą daleko poza zasięg wzroku pilota. Kiedyś były to sprzęty, na które mogli sobie pozwolić tylko wojskowi – dziś jednak znajdują zastosowanie w rolnictwie! Drony dla rolników cieszą się coraz większą popularnością - są zresztą stale unowocześniane. Seria dronów rolniczych, maszyn specjalistycznych, jest przeznaczona przede wszystkim dla rolników, którzy w nowoczesny sposób zarządzają swoim gospodarstwem. To duża pomoc w codziennych czynnościach oraz wsparcie w wykorzystaniu nowoczesnej technologii w procesie produkcji. Drony specjalistyczne są dedykowane operatorom, którzy potrafią obsługiwać tego rodzaju sprzęty. Nie są dedykowane amatorom. To drony mające spełniać konkretne cele, między innymi opryski pól dronami. Dzięki bezzałogowym statkom powietrznym praca na roli staje się łatwiejsza i wydajniejsza.

Jakie modele dronów do oprysków znajdziesz w naszej ofercie?

Drony rolnicze muszą wyróżniać się specyfikacją. Są to drony zadaniowe, które zostały zaprojektowane do wykonywania określonych czynności. Wśród modeli, które oferujemy w ramach tej kategorii, znajdziesz między innymi:

Wszystkie te drony zostały wyposażone w systemu ułatwiające prace rolnikom i umożliwiające lepszą analizę danych, lepsze korzystanie z technik uprawnych oraz możliwość wykorzystania dronów do oprysków.  

Charakterystyka dronów rolniczych

Drony rolnicze mają konkretne przeznaczenie. Zostały zaprojektowane z myślą o odpowiadaniu za ważne funkcje w procesie monitorowania oraz opryskiwania pól dronami.

  • Specjalne planowanie trasy oprysków, dzięki czemu możesz zapewnić sobie maksymalny komfort i najskuteczniejszy sposób na równomierne rozpylenie.
  • Strefy oprysków lepiej dopasowane do pokonywanej trasy, dzięki czemu dokładniej wykonujesz pracę, a każda roślina, każdy plon jest pokryty odpowiednim środkiem.

Drony rolnicze, specjalistycznie przystosowane do pracy to także specjalne monitorowanie stanu plonów.

  • Dokładna analiza upraw w kontekście ich stopnia wzrostu, chorób i potrzeb gleby. Dzięki temu wszystko, czego potrzebujesz masz na wyciągnięcie ręki i analiza pozwala Ci na uniknięcie kosztów.

Dodatkowe akcesoria dla rolników

Warto zajrzeć także do dodatków, w które mogą być wyposażone drony profesjonalne. Dla dronów do przeznaczenia rolniczego warto byłoby wybrać m.in. specjalne kamery lub inne wyposażenie, które pomoże Ci lepiej dopasować specyfikację drona do oprysków do charakteru pracy. Kamera multispektralna Sequoia+

Znajdź swój model!

Zapraszamy do skorzystania z opcji wyszukiwania i sprawdzenia, jaki model dronów najlepiej odpowiada Twoim codziennym obowiązkom. Sprawdź sam i przejrzyj całą ofertę, którą prezentujemy w ramach tej kategorii.

Producent
Cena
-
Pokaż tylko
pixelpixelpixelpixel