Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Mini 4K - Nowy dron z kamerą 4K

2024-04-29
DJI Mini 4K - Nowy dron z kamerą 4K

W sieci od kliku dni krążą plotki o pojawieniu się nowego modelu drona - DJI Mini 4K od największego producenta sprzętu elektronicznego. Spekulacje okazały się prawdziwe - dziś (29 kwietnia 2024) DJI oficjalnie ogłosiło premierę swojego najnowszego modelu, DJI Mini 4K. Wyjaśniamy, jakie są parametry nowego drona i czy jest on dostępny w Polsce, ponieważ dla wielu użytkowników dronów kamera 4K to absolutna konieczność.

Specyfikacja drona DJI Mini 4K

DJI Mini 4K oferuje de facto te same parametry techniczne, co DJI Mini 2:

  • Kamera 4K: DJI Mini 4K pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K (3840 x 2160) przy 30 klatkach na sekundę. To gwarancja ostrych i szczegółowych obrazów.
  • Waga poniżej 249 gramów: Niska waga (poniżej 250 gramów) ułatwia użytkowanie drona, ponieważ nie podlega on wielu regulacjom prawnym w większości krajów.
  • Zasięg do 6 km: Zapewnia swobodę lotu i pozwala na eksplorowanie rozległych obszarów bez utraty połączenia z dronem.
  • 31-minutowy czas lotu: Pojemna bateria zapewnia długi czas lotu, co pozwala na dłuższe nagrywanie i realizację ambitniejszych ujęć.
  • Znane i lubiane funkcje: DJI Mini 4K dziedziczy najlepsze cechy swojego poprzednika, DJI Mini 2. Można liczyć na wysoką odporność na wiatr, automatyczny powrót do startu, a także intuicyjne tryby lotu QuickShots.

Brak dostępności w Polsce

Oficjalna dystrybucja DJI Mini 4K w Polsce nie jest planowana. Na tę chwilę tego drona można zakupić jedynie na rynku amerykańskim. Właściwie, nie jest to nic straconego, bo w Polsce nadal jest dostępny model z identycznymi parametrami, ale po prostu inną nazwą - DJI Mini 2.

Alternatywy dla DJI Mini 4K

Alternatywą dla nowego drona jest przede wszystkim DJI Mini 2, który ma takie same parametry i funkcje lotu. Jedyna różnica polega na tym, że drona DJI Mini 2 można kupić jedynie w zestawie Combo tj, od razu z 3 bateriami i wszystkim tym, co potrzebne do lotu w cenie 3 099 zł.

Oprócz tego jest DJI Mini 2 SE, który oferuje nagrywanie w rozdzielczości 2.7K. To wciąż wysoka jakość obrazu, a cena drona w zestawie Combo wynosi 2019 zł.

Dla osób szukających wysokiej jakości w stosunku do ceny, idealnym wyborem będzie DJI Mini 3. Ten model oferuje nagrywanie w 4K i posiada szereg zaawansowanych funkcji, które docenią bardziej wymagający użytkownicy. Cena w zestawie Combo, czyli 3 bateriami to 3999 zł.

Podsumowanie

DJI Mini 4K to dron o imponujących możliwościach jak na tak niską wagę. Dron nie jest i prawdopodobnie nie będzie dostępny w Polsce. Mimo to, na rynku dostępne są inne modele DJI, które również spełnią oczekiwania miłośników latania i filmowania z drona.

Autor
Marcjanna Hubert
Główna redaktorka bloga Megadron, od 5 lat związana zawodowo z dronami. Studentka kierunku Nowe Media w Komunikacji. Pasjonatka grafiki i podróży, zafascynowana magią opowiadania historii za pomocą wideo. Tworzy most pomiędzy Megadron a klientami dodając treści social media: Instagram i Facebook.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024

Polecane

pixel