Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Jakie akcesoria do drona wybrać?

2024-06-21
Jakie akcesoria do drona wybrać?

Planując zakup drona, warto zastanowić się nad dodatkowymi akcesoriami, które mogą znacząco wpłynąć na komfort i jakość użytkowania. W tym artykule omówimy najpotrzebniejsze dodatki, które każdy entuzjasta latania powinien rozważyć. Jeśli jesteś osobą początkującą w dziedzinie dronów, możesz mieć wrażenie, że dostępnych opcji jest mnóstwo, dlatego też dowiesz się, jak maksymalnie wykorzystać możliwości swojego drona, dbając jednocześnie o jego bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.

Zestawy Combo - oszczędność i wygoda

Zestawy Combo - oszczędność i wygoda

Jakie akcesoria są naprawdę potrzebne, aby w pełni cieszyć się lataniem? Jeśli masz możliwość, wybierz zestaw combo. Pakiety Fly More Combo w przeliczeniu są korzystniejsze i zawierają najważniejsze akcesoria, takie jak dodatkowe akumulatory, huby ładowania i zapasowe śmigła. Pamiętaj jednak, że nie wszyscy używają dronów DJI. Jeśli kupujesz prezent dla kogoś, kto już ma zestaw combo, dodatkowe akumulatory i huby ładowania lepiej skupić się na innych akcesoriach.

Dodatkowy akumulator - więcej lotu, więcej zabawy

Dodatkowy akumulator - więcej lotu, więcej zabawy

Czas lotu dronów waha się od 10 do 40 minut, co często okazuje się niewystarczające, zwłaszcza podczas dłuższych sesji nagraniowych. Dodatkowy akumulator to absolutna konieczność. Dzięki niemu unikniesz frustracji związanej z nagłym końcem zasilania. Więcej akumulatorów to więcej czasu w powietrzu i więcej możliwości na uchwycenie idealnego ujęcia. Warto też rozważyć zakup huba do ładowania, który umożliwia ładowanie kilku akumulatorów jednocześnie, co skraca czas przygotowań do kolejnego lotu.

Karta pamięci - niezbędna i zawsze w zapasie

Karta pamięci - niezbędna i zawsze w zapasie

Karty pamięci są niewielkie i łatwo je zgubić, a brak odpowiedniej ilości miejsca może przerwać sesję nagraniową w najmniej oczekiwanym momencie. Najlepiej zaopatrzyć się w kilka kart pamięci o dużej pojemności. Dzięki kilku zapasowym kartom zawsze będziesz gotów, niezależnie od ilości nagranego materiału oraz sytuacji kiedy karta się zgubi lub zniszczy. Więcej informacji na temat odpowiednich kart znajdziesz w naszym artykule Jaką kartę pamięci wybrać do drona? Jeśli chcesz zgłębić tą wiedzę w formie wideo zobacz nasz film:

Ładowarka o dużej mocy - szybkie ładowanie

Ładowarka o dużej mocy - szybkie ładowanie

Podobnie jak smartfony, drony często sprzedawane są bez adaptera do gniazdka, co może wydłużyć czas ładowania i ograniczyć czas spędzony na lataniu. Zainwestuj w ładowarkę o dużej mocy, np. 65W. Możesz wybrać oryginalny produkt DJI lub zaufane marki jak Baseus. Szybsze ładowanie akumulatorów to mniej przerw i więcej czasu na cieszenie się lotami. 

Filtry do drona - lepsza jakość obrazu

Filtry do drona - lepsza jakość obrazu

Latem, gdy słońce jest wysoko, ujęcia mogą być prześwietlone, co prowadzi do utraty szczegółów i pogorszenia jakości obrazu. Filtry ND (Neutral Density) to świetny dodatek. Pomagają zredukować ilość światła docierającego do sensora kamery, dzięki czemu obraz staje się bardziej szczegółowy i zbalansowany. Z filtrami Twoje nagrania będą wyglądać bardziej profesjonalnie, zwłaszcza w jasnych warunkach oświetleniowych jak np. w południe kiedy słońce jest najsilniejsze.

DJI Care Refresh - ubezpieczenie drona

DJI Care Refresh - ubezpieczenie drona

Uszkodzenia mechaniczne lub awarie mogą być kosztowne w naprawie. DJI Care Refresh to program ubezpieczeniowy, który oferuje wymianę drona w przypadku uszkodzenia z winy użytkownika. To dodatkowe zabezpieczenie i ochrona dla Twojego drona, co jest szczególnie ważne dla początkujących pilotów. Aż 85% klientów, którzy kupują drony DJI inwestują w to ubezpieczenie od producenta. Więcej na temat DI Care Referesh możesz dowiedzieć się w artykule pod tym linkiem.

Gogle - immersyjne doświadczenie

Gogle - immersyjne doświadczenie

Monitorowanie lotu na małym ekranie kontrolera może ograniczać immersję i dokładność sterowania. Gogle do drona oferują widok z perspektywy pierwszej osoby (FPV), co pozala na nowe wrażenia z lotu. Uwaga jednak, bo nie każde gogle są kompatybilne z danym dronem, i może być konieczny zakup dodatkowego kontrolera ruchu. Alternatywą są gogle, w których umieszcza się telefon, ale pamiętaj, że lot, zgodnie z przepisami, poza zasięgiem wzroku wymaga obecności obserwatora.

Rękawiczki do latania zimą

Rękawiczki do latania zimą

Zimą dłonie szybko marzną, co utrudnia precyzyjne sterowanie dronem. Specjalne rękawiczki do latania pozwalają na komfortowe sterowanie dronem nawet w niskich temperaturach. Zapewniają one ciepło i jednocześnie umożliwiają precyzyjne operowanie drążkami.

Zapasowe śmigła i osłony śmigieł

Zapasowe śmigła i osłony śmigieł

Śmigła mogą ulec uszkodzeniu podczas kolizji, a latanie bez osłon w zamkniętych przestrzeniach zwiększa ryzyko ich uszkodzenia. Osłony śmigieł chronią drona i otoczenie podczas lotów w pomieszczeniach. Są niezbędne, gdy chcesz używać drona w domu lub innych zamkniętych przestrzeniach. Chronią śmigła przed uszkodzeniami, a zapasowe śmigła pozwalają na szybką wymianę uszkodzonych elementów, dzięki czemu unikniesz dłuższych przerw w lataniu.

Mata do lądowania - ochrona drona

Mata do lądowania - ochrona drona

Lądowanie na nierównym terenie może uszkodzić drona lub ubrudzić jego czujniki. Mata do lądowania zapewnia stabilne miejsce do lądowania, niezależnie od rodzaju podłoża. Chroni przed piaskiem i innymi zanieczyszczeniami. Alternatywnie, bardziej zaawansowani użytkownicy mogą startować z ręki lub np. z dachu samochodu, ale mata to najbezpieczniejsza opcja.

Torby i walizki transportowe - bezpieczne przenoszenie

Torby i walizki transportowe - bezpieczne przenoszenie

Transportowanie drona bez odpowiedniego zabezpieczenia może prowadzić do uszkodzeń, a nawet utraty akcesoriów. Dedykowane torby, futerały i plecaki zapewniają bezpieczne przechowywanie i transport drona oraz jego akcesoriów. Jeśli chodzi o nas, wszystkie drony przechowujemy w walizkach, co jest świetnym rozwiązaniem. Można trzymać je, chociażby w aucie bez obawy, że coś się zgniecie lub zaleje. Plecaki również są świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy masz więcej sprzętu, np. aparat fotograficzny.

Podwyższenie podwozia i płozy - unikaj uszkodzeń

Podwyższenie podwozia i płozy - unikaj uszkodzeń

Lądowanie na nierównym terenie może uszkodzić drona, szczególnie jego kamerę i gimbala, natomiast latanie nad wodą niesie ryzyko utopienia drona w przypadku awarii. Podwyższenie podwozia zapewnia dodatkowy prześwit, co chroni dolne partie drona przed uszkodzeniami. Jest to szczególnie przydatne podczas lądowania na trawie, piasku czy kamienistym podłożu, chociaż minimalnie zmniejsza czas lotu. Płozy do drona zapobiegają zatonięciu drona, jeżeli ten wpadnie do wody. Dzięki temu  można skorzystać z DJI Care Refresh, bo musisz pamiętać, że aby skorzystać z ubezpieczenia trzeba wyciągnąć drona z wody - bez takich płoz dron szybko opadnie na dno.

Osłona przeciwsłoneczna na aparaturę sterującą

Osłona przeciwsłoneczna na aparaturę sterującą

Jasne światło słoneczne może utrudniać widoczność ekranu kontrolera, co utrudnia monitorowanie lotu. Osłona przeciwsłoneczna na aparaturę sterującą zapewnia lepszą widoczność ekranu nawet w pełnym słońcu. Chociaż można stanąć pod drzewem w cieniu, nie zawsze jest to możliwe, więc warto zainwestować w osłonę przeciwsłoneczną. Pamiętaj, aby dopasować ją do modelu kontrolera.

Uchwyt do kontrolera

Uchwyt do kontrolera

Długie sesje lotów mogą być męczące dla dłoni i ramion, co utrudnia precyzyjne sterowanie dronem. Brak stabilnego uchwytu oraz ciężar kontrolera zwiększają to zmęczenie, ograniczając komfort użytkowania. Rozwiązaniem tych problemów jest uchwyt do kontrolera, który zwiększa komfort i stabilność, co przekłada się na lepszą kontrolę nad dronem. Innym rozwiązaniem są szelki do kontrolera - równomiernie rozkładają ciężar, zmniejszając obciążenie dłoni i ramion. Dodatkowo warto wspomnieć o regulowanej smyczy lub paska do kontrolera, które zmniejszają zmęczenie dłoni, ułatwiając długotrwałe użytkowanie.

Podsumowanie

Podsumowanie - Jakie akcesoria do drona wybrać

Części i akcesoria do dronów mogą znacząco podnieść komfort i jakość latania. Zestawy combo oferują oszczędność i wygodę, dostarczając niezbędnych elementów takich jak akumulatory i huby ładowania. Dodatkowe akumulatory i szybkie ładowarki zapewniają dłuższe nagrania, a karty pamięci o dużej pojemności pozwalają na rejestrowanie większej ilości materiału. Filtry ND poprawiają jakość obrazu, a DJI Care Refresh daje poczucie bezpieczeństwa w razie awarii. Gogle FPV i osłony przeciwsłoneczne na aparaturę sterującą zwiększają immersję i komfort lotu, a specjalne rękawiczki, osłony śmigieł i maty do lądowania chronią w trudnych warunkach. Torby i walizki transportowe zapewniają bezpieczny transport drona, a podwyższenie podwozia i płozy minimalizują ryzyko uszkodzeń podczas lądowania. Uchwyt do kontrolera oraz szelki i paski zmniejszają zmęczenie podczas długich sesji.

 Dzięki tym akcesoriom, możesz zwiększyć profesjonalizm i bezpieczeństwo lotów, a nawet zwiększyć przyjemność z latania dronem. Inwestycja w odpowiednie dodatki może pomóc w pełniejszym wykorzystaniu możliwości drona i zwiększyć satysfakcję z jego korzystania.

Autor
Marcjanna Hubert
Główna redaktorka bloga Megadron, od 5 lat związana zawodowo z dronami. Studentka kierunku Nowe Media w Komunikacji. Pasjonatka grafiki i podróży, zafascynowana magią opowiadania historii za pomocą wideo. Tworzy most pomiędzy Megadron a klientami dodając treści social media: Instagram i Facebook.
Autor
Bartłomiej Rasztar
Redaktor specjalizujący się od 3 lat w dziedzinie e-commerce. Magister kierunku Zarządzanie - Marketing i Social Media. Pasjonat sportu, ekstremalnych przeżyć i wyzwań, którymi dzieli się na swoim Instagramie. Zainspirowany wykorzystaniem technologii w celu pokazywania świata w fascynujący i ciekawy sposób.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2024

Polecane

pixel