Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Mavic Mini vs Mini 2 (Mavic Mini 2) - porównanie

2020-11-12
Mavic Mini vs Mini 2 (Mavic Mini 2) - porównanie

Wygląd 

 

Producent zachował taką samą wagę drona- 249 gram, dzięki czemu możemy latać dronem w mieście bez dodatkowych uprawnień. Rozmiar drona jest prawie identyczny z poprzednikiem - Mavic Mini 160×202×55mm a Mini 2 - 159×203×56mm. Razem ze składanymi śmigłami, które również się nie zmieniły, otrzymujemy łatwego w transporcie, poręcznego drona. Można zauważyć, że producent skupił się na wprowadzeniu ulepszeń w środku. Kamera zyskała na przodzie napis 4K i to właśnie jakość wideo jest jedną z kluczowych zmian. 

Kamera

DJI Mini 2 obsługuje wideo 4K / 30 klatek na sekundę, oferując materiał o wyższej jakości niż poprzednik (2,7 K / 30 kl./s). Jak na tej klasy drona o stosunkowo przystępnej cenie to świetny wynik. Z uwagi na zachowanie jak najmniejszej wagi, matryca pozostała taka sama - 1/2.3” tak samo jak rozdzielczość zdjęć- 12MP. Mini 2 zyskał również możliwość obsługi 4- krotnego zoomu cyfrowego zapewniając możliwość zobaczenia szczegółów, nawet gdy jesteśmy wysoko. Podczas nagrywania rodziny, przyjaciół lub zwierząt możesz bezpiecznie uchwycić obiekt, nie lecąc zbyt blisko. Dodatkowo zdjęcia możesz zapisywać nie tylko w JPEG. Format zapisu zdjęć został rozszerzony o format RAW, zapewniając większą elastyczność w przetwarzaniu końcowym.  

Zasięg 

 

Technologia połączenia OcuSync 2.0 pozwoliła zwiększyć zasięg aż 3-krotnie do 6000m. Jest to zasięg maksymalny, przy czym pamiętajmy, że np. w mieście, gdzie jest wiele anten i urządzeń elektronicznych połączenie jest zakłócane i zasięg będzie mniejszy. Nie mniej jednak nowa technologia zastosowana w Mini 2 zapewnia stabilniejszy sygnał i połączenie z dronem. Maksymalny pułap wysokości, na którą możemy odlecieć również zwiększył się z 3000 do 4000 m.n.p.m. 

Szybkość i stabilność 

 

Bardzo częstym zadawanym pytaniem jest czy Mini przez swoją małą wagę i wymiary nie zostanie dosłownie "zdmuchnięty" przez wiatr? Odpowiadamy nie! Oporność na wiatr Mini 2 wzrosła do 30,6 - 37,8 km/h czyli dość silny wiatr, podczas którego małe drzewa kołyszą się nie jest mu straszny. To tyle samo co w profesjonalnym, ważącym prawie 4 razy więcej Mavic 2 Pro. Szybkość drona to kolejna rzecz, która została zwiększona z 13 do 16m/s. Pozwala to na szybsze dolecenie do miejsca docelowego z którego chcemy nagrywać albo dynamiczną zmianę ujęć. 

Inteligentne funkcje 

Oprócz szybkich automatycznych ujęć, które są dostępne w Mavic Mini, czyli Dronie, CircleHelix i Rocket dostępna jest dodatkowo funkcja Boomerang a także zdjęcia panoramiczne. Dzięki QuickTransfer możemy pobierać treści z Mini 2 z prędkością 20 MB / s, gdy dron znajduje się blisko smartfonu. Kolejna opcja to przycięte pobieranie - zanim pobierzemy film na smartfon możemy go przyciąć wybierając tylko fragment, który nas interesuje. Dzięki temu materiał będzie zajmował mniej pamięci w naszym smartfonie. 

Kontroler

W nowej edycji zmieniono kontroler na ten nowszej generacji. Taki sam jak w Mavic Air 2, który również miał swoją premierę w tym roku. Główna , najważniejsza zmiana to umieszczenie uchwytu na telefon u góry. Dzięki temu dłonie nie będą zasłaniały ekranu, a głowa nie musi być aż tak pochylona . Aparatura jest masywniejsza, co zdecydowanie okaże się plusem dla posiadaczy dużych dłoni. Większa bateria zapewni dłuższy czas lotu na jednym ładowaniu.

Czym się różni Fly More Combo od wersji podstawowej?

Mavic Mini 2 jest sprzedawany w dwóch wersjach- podstawowej i rozszerzonej.

W zestawie Fly More Combo zyskamy:

  • torbę transportową
  • 2x akumulatory
  • hub do ładowania
  • blokadę śmigieł
  • dodatkowe śmigła

Wersja podstawowa jest całym zestawem gotowym do lotu, a Fly More Combo zapewnia większą wygodę. Mając trzy akumulatory możemy pozwolić sobie na dłuższy czas lotu, a torba ochroni drona w transporcie i pomieści wszystkie akcesoria widoczne na zdjęciu. W zestawie wychodzi taniej, jednak jeżeli wiemy że zazwyczaj będziemy wykonywać krótki, pojedyńczy lot (30 min) wersja podstawowa zupełnie nam wystarczy.

Podsumowanie

Mavic Mini 2 to cały szereg wprowadzonych ulepszeń. Dron ma więcej profesjonalnych funkcji. Przyda się osobom, którym zależy na świetnej kamerze jednocześnie zachowując możliwość mobilności. Będzie świetnym wyborem, jeżeli zaczynasz przygodę z fotografią,  a nie chcesz wydać fortuny. Starsza wersja Mini (choć nie taka stara ponieważ między dronami jest 10 miesięcy różnicy) jest idealnym wyborem dla amatorów, którzy zabierają drona na wakacje lub lubią tworzyć wyróżniające się zdjęcia i filmy które będą świetnie się prezentowały.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane

pixel