Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Premiera DJI Mini 3- czy zastąpi Mini 2?

2022-12-09
Premiera DJI Mini 3- czy zastąpi Mini 2?

DJI Mini 3 to prawdopodobnie ostatnia premiera tego roku od DJI. Pół roku temu największy producent dronów zaprezentował DJI Mini 3 Pro, czyli pierwszego drona z serii Mini 3. O jego premierze pisaliśmy tutaj. Teraz usunięto określenie Pro, więc łatwo się domyślić, że nowy dron będzie okrojony z niektórych funkcji, a co za tym idzie… tańszy. Dowiedź się, jaka jest cena w dniu premiery i co się zmieniło.

Czy Mini 3 nadal można latać bez szkoleń?

dji mini 3

Tak samo, jak we wszystkich dronach DJI z serii Mini, producent zachował niską wagę drona do 249 gramów. Aby móc latać tym modelem trzeba więc jedynie za darmo zarejestrować się jako operator drona. Nie są potrzebne żadne dodatkowe szkolenia, co jest oczywiście świetną wiadomością. Rozmiary drona również pozostały takie same i na pierwszy rzut oka drony Mini i Mini Pro wyglądają tak samo.

Zmiany wprowadzone w modelu DJI Mini 3

DJI Mini 3 oferuje mnóstwo inteligentnych funkcji, dzięki którym idealnie nadaje się dla początkujących. Zniknęło jedno określenie pro, więc co dokładnie się zmieniło? Wszystkie modyfikacje wyjaśniamy poniżej. 

Zasięg drona DJI Mini 3

dji mini 3 lata

DJI od lat wyposaża drony w samodzielnie opatentowany system transmisji Ocusync, który odpowiada on za moc zasięgu i jakość transmisji wideo. Im wyższa wersja, tym lepsze parametry i odpowiednio w modelu Pro zastosowano wersję 3.0 tego układu. Nowy Mini 3 korzysta z Ocusync 2.0, a co za tym idzie zasięg jest o 2 km mniejszy - do 6 km. Jakość podglądu widać w minimalnie mniejszej jakości HD (720p), gdzie w poprzedniku jest to Full HD (1080p).

Kamera w DJI Mini 3 vs DJI Mini 3 Pro

kamera dji mini 3 pionowo i poziomo

To czym, wyróżniają się drony DJI Mini 3 to przede wszystkim 4-osiowy gimbal, który pozwala na pionowe nagrywanie obrazu. Matryca pozostała taka sama, jednak zmniejszyła się ilość efektywnych pikseli z 48 MP do 12 MP. Oznacza to, że dron tak samo dobrze poradzi sobie w trudnych warunkach oświetleniowych, ale rozdzielczość zdjęcia będzie mniejsza.

Nagrania wideo nadal uzyskamy w świetnej jakości 4K, tymczasem maksymalnie w 30 kl/s, przy czym w wersji Pro jest to 60 kl/s. Ten parametr nie jest jednak na tyle istotny, ponieważ zdecydowaną większość nagrań z drona tworzy się w 30 klatkach. 

Wyraźny materiał z lotu ptaka bez konieczności edycji

normal i d-cinemalike

Tutaj jedna ze zmian, po której szczególnie widać to, że Mini 3 jest stworzony bardziej dla hobbystów niż profesjonalistów. Większość osób nagrywa w normalnym profilu kolorów, którego nie trzeba edytować, aby oddał standardowe barwy i w DJI Mini 3 Pro właśnie ten jeden tryb jest. W wersji Pro mamy dodatkowy d-cinemalike, który oddaje szerszą gamę tonacji i po nagraniu wygląda na szary, ale pozwala na wydobycie i wydobycie kolorów za pomocą oprogramowania do edycji wideo.

Czujniki wykrywania przeszkód z dołu

dji mini 3

Dla jednych czujniki wykrywania przeszkód i śledzenie obiektu to must-have, a dla drugich nie. DJI Mini 3 Pro posiadał obie te funkcje, a w Mini 3 producent zachował jedynie czujniki dolne, które służą do bezpiecznego lądowania i autonomicznego RTH (powrót do domu). Z drugiej strony usunięcie tych pozycji pozwoliło na poprawę innego, niezwykle ważnego parametru.

Zmiana na lepsze

dji rc i mini 3

Obniżenie niektórych parametrów wpłynęło na to, że nowy dron może dłużej latać. Więcej od poprzednika dokładnie 4 minuty, czyli razem całe 38 min - dłuuugo jak na drony. Jak widać, mimo że Mini 3 jest mniej Pro od poprzednika, tym aspektem znajdzie sobie wielu zwolenników.

Czy DJI Mini 3 sprawi, że Mini 2 nie będzie produkowany?

Podsumowując te zmiany można stwierdzić, że nowy dron DJI, to połączenie bestsellerowych modeli Mini 2 oraz Mini 3 Pro. Otrzymaliśmy informację, że nowy mini 3 ma zastąpić Mini 2, więc za jakiś czas możemy spodziewać się zniknięcia drugiej wersji drona z rynku. Z tego względu udostępniamy porównanie tych 3 modeli razem:

Dron dji mini 2  dron dji mini 3  dron dji mini 3 pro
DJI Mini 2 DJI Mini 3  DJI Mini 3 Pro
Waga Poniżej 249 g Poniżej 249 g Poniżej 249 g
Max. czas lotu 31 minut 38 minut 34 minuty
Aparat 1/2.3" 12 MP 1/1.3" 12 MP 1/1.3" 48 MP
Kamera 4K/30 fps 4K/30 fps 4K/60 fps
Gimbal 3- osiowy 4- osiowy 4-osiowy
Inteligentne tryby nagrywania

QuickShotz

Panorama

QuickShotz

Panorama

QuickShotz

Panorama

Timelapse

MasterShotz

FocusTrack

Zasięg

DJI O2 - do 6 km

Podgląd 720p

DJI O2 - do 6 km

Podgląd 720p

DJI O3 - do 8 km

Podgląd 1080p

Czujniki wykrywania przeszkód Dolne Dolne Przednie, dolne oraz tylne
Kompatybilny DJI RC Nie Tak Tak
Cena za zestaw Fly More Combo z DJI RC-N1 3 099 zł 3 899 zł 4 999 zł

 

DJI Mini 3 cena i dostępność

dji mini 3 fly more combo

Drona znajdziemy w zestawie ze standardowym kontrolerem RC-N1 oraz ze wbudowanym ekranem RC. Wraca zestaw Fly More Combo, więc wszystko można dostać w jednym pudełku i w pełni wykorzystać potencjał drona.

 

Dostępne teraz:

 Dron-DJI-Mini-3-Fly-More-Combo-RC-N1

Dron DJI Mini 3 RC-N1 Fly More Combo

3 899,00 zł

Zobacz

 Dron-DJI-Mini-3-Fly-More-Combo-RC

Dron DJI Mini 3 RC Fly More Combo

4 799,00 zł

Zobacz

 

Dostępne wkrótce (na tę chwilę nie ma dokładnej daty):

 Sam Dron-DJI-Mini-3

Sam Dron DJI Mini 3

2 499,00 zł

Zobacz

 Dron-DJI-Mini-3-DJI-RC-N1

Dron DJI Mini 3 RC-N1

2 999,00 zł

Zobacz

 Dron-DJI-Mini-3-DJI-RC

Dron DJI Mini 3 RC

3 849,00 zł

Zobacz

 

Podsumowanie

dji mini 3 zlozony 

DJI Mini 3 nie ma tych samych funkcji co Pro, ale za to niższą cenę. Sprawdzi się wśród tych, którzy chcą mieć niezawodnego drona z funkcjami ułatwiającymi lot i zadowalające materiały foto/ wideo. To świetny dron dla początkujących, ze względu na mały rozmiar i wagę, która sprawia, że nie trzeba przechodzić szkoleń. 

pixel