Kiedy w aplikacji DJI GO lub GO 4 pojawi się komunikat o błędzie błędu zawieszenia, może on naprawdę przyspieszyć ci puls. Tilted horizon, gimbal motor overload i abnormal gimbal vibrations to błędy gimbala, których możesz doświadczyć. W przypadku niektórych pilotów, szczególnie początkujących, pierwszą reakcją jest zwykle umocnienie gimbala przez ręczne przekręcenie, NIE rób tego, ponieważ to nie działa i może uszkodzić gimbal.

Więc co należy zrobić? Jest bardzo prawdopodobne, że jesteś zaledwie o kilka dotknięć, aby rozwiązać problem z gimbalem w aplikacji DJI GO. Na przykład, wykonując IMU i kalibrację przymiotnika w aplikacjach DJI GO, możesz naprawić "tilted horizon". Sprawdzając miejsce startu, możesz sprawdzić, czy "gimbal motor overload" jest spowodowane przeszkodami, które uniemożliwiają obrót gimbala. Jeśli "gimbal vibrates abnormally", zdecydowanie musisz sprawdzić, czy jakiekolwiek elementy antywibracyjne, takie jak płyta tłumiąca drgania, amortyzatory i gumowe kulki, działają nieprawidłowo.

Ponadto błędy gimbala mogą być spowodowane czynnikami środowiskowymi. Na przykład latanie w gęstej mgle lub w chmurach może spowodować zwilżenie gimbala, co prowadzi do tymczasowej awarii. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz się martwić, ponieważ gimbal odzyska pełną funkcjonalność po wyschnięciu.

Aby Ci pomóc, jeszcze więcej, przedstawiliśmy poniżej bardziej szczegółowe instrukcje rozwiązywania problemów z gimbalem.

GIMBAL TILT ERROR

Nie należy gwałtownie przekręcać gimbala, gdy nie jest on wypoziomowany. Wykonaj następujące kroki, aby go naprawić.

 1. Kalibracja IMU

  Ustaw drona na płaskiej powierzchni, aby skalibrować IMU. Uruchom aplikacje DJI GO, przejdź do Main Controller Settings --> Advanced Settings --> Sensors --> IMU. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie 

 2. Kalibracja Gimbala

  Jeśli gimbal nie jest wypoziomowany po skalibrowaniu IMU, należy przejść do Gimbal Automatic Calibration. Uruchom aplikacje DJI GO na urządzeniu mobilnym, dotknij Camera --> Setup --> Gimbal. W menu gimbala wybierz Gimbal Automatic Calibration. Dotknij ok, aby rozpocząć kalibrację.

 3. Adjust Gimbal Roll

  Jeśli po przeprowadzeniu automatycznej kalibracji Gimbal aparat nadal nie jest ustawiony poziomo, można ręcznie ustawić wałek przegubowy w aplikacjach DJI GO. Idz do ustwień gimbala, kliknij Adjust Gimbal Roll. Następnie przeniesie Cię do widoku kamery, aby wyregulować przegub.

GIMBAL MOTOR OVERLOAD

 1. Zdejmij zacisk z gimbala

  Sprawdź pogodę, czy zacisk gimbalowy lub inne ochraniacze zostały usunięte. Zawsze pamiętaj, aby je usunąć przed lotem!

 2. Sprawdź drona pod kątem przeszkód

  Sprawdź, czy jakakolwiek przeszkoda uniemożliwia obrót gimbala. Wykonaj automatyczną kalibrację gimbala po przeglądzie.

GIMBAL VIBRATION ERROR

gumki antywibracyjne dji

Kiedy dostaniesz ostrzeżenie "abnormal gimbal vibration" i niestabilny obraz ("jello") powinieneś wylądować i sprawdzić czy jest jakieś uszkodzenie.

 1. Płyta absorbująca wibracje oraz tłumik

  Gdy gimbal wibruje nieprawidłowo, oznacza to, że drgania z drona wpłynęły na gimbal. Właśnie dlatego należy sprawdzić, czy wszystkie elementy antywibracyjne są nienaruszone i prawidłowo zamontowane. Wymień uszkodzoną część przed lotem.

 2. Sprawdź śmigła

  Nieprawidłowe wibracje mogą wystąpić, jeśli śmigła nie są zrównoważone. Wymień uszkodzone śmigła, aby latać bezpiecznie i robić płynne zdjęcia

śmigła dji mavic