Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Mavic 3 Pro - najnowsze informację o premierze

2021-09-23
DJI Mavic 3 Pro - najnowsze informację o premierze
dji mavic 3

Mavic 3 Pro kiedy się pojawi?


 

[EDIT] Mavic 3 już jest! Przeczytaj najnowszy artykułDJI Mavic 3 Premiera !

Zobacz ceny i specyfikację:

DJI Mavic 3 Pro - wersja podstawowa

DJI Mavic 3 Fly More Combo

DJI Mavic 3 Cine Premium Combo


 

Informacja na którą wielu z Was czekało, wielu pytało - kiedy Mavic 3 Pro się pojawi. Długo oczekiwany dron DJI Mavic 3 Pro zadebiutuje już 5 listopada. Takie są przynajmniej najnowsze przecieki. My zaczynamy odliczanie! Od dnia publikacji do premiery zostało tylko 65 dni czyli 2 miesiące i 4 dni. W internecie pojawił się plakat, z hasłem „Double the Fun”, co dodatkowo potwierdza, że ​​dron może być wyposażony w dwie kamery Hasselblad.

Wygląda na to, że wszyscy, którzy oczekiwali od DJI odświeżenia flagowej serii dronów Mavic mają powody do radości.

Grafika informuje o planowanej dacie premiery. Podzielony obraz przedstawia ruchliwą sieć dróg i wiaduktów, przy czym górna połowa została uchwycona przez obiektyw zmiennoogniskowy, a dolna połowa została sfotografowana za pomocą obiektywu szerokokątnego. Czy oznacza to, że oba te obiekty znajdziemy w dronie Mavic 3 Pro?

dji mavic 3
dji mavic 3 złożony
mavic 3 pudełko

Co wiemy o premierze DJI Mavic 3 Pro - nie tylko kiedy

Nawiasem mówiąc, to nie jedyne przecieki odnośnie DJI Mavic 3 Pro, z jakimi się zetknęliśmy.

Według innego wiarygodnego źródła, główna kamera drona Mavic 3 Pro zawierałaby czujnik Mikro Cztery Trzecie (M4/3), podobny do tego, który można znaleźć w profesjonalnej kamerze DJI Zenmuse X5S zaprojektowanej dla DJI Inspire 2.

Tymczasem oczekuje się, że druga kamera Mavica 3 Pro będzie wyposażona w czujnik o przekątnej ½ cala. Ta druga kamera byłaby wyposażona w obiektyw z 7-krotnym zoomem optycznym, który wyposażyłby drona w 28-krotny zoom hybrydowy. Przecieki dalej wskazują, że DJI Mavic 3 Pro będzie wspierał nagrywanie w standardzie ProRes firmy Apple i będzie miał 1 TB pamięci SSD.

Nowy dron ma również obsługiwać transmisję DJI O3 (OcuSync 3.0) o zasięgu nawet do 15 km (FCC) . Użytkownicy mogą również spodziewać się nowego pilota zdalnego sterowania z wbudowanym wyświetlaczem czyli nowej edycji DJI Smart Controller. Możliwe, że DJI Mavic 3 Pro pozwoli na ładowanie przez USB-C.

Te doniesienia są zgodne z tym, co ujawniły wcześniejsze wiadomości, co oznacza, że ​​istnieje duże prawdopodobieństwo, że rzeczywiście okażą się prawdziwe. Ponieważ DJI planuje rozpoczęcie sezonu przedświątecznego dla Mavic 3 Pro, byłoby interesujące zobaczyć, jak konkurencja wypada na tle tego, co z łatwością stałoby się najlepszym dronem prosumenckim DJI.

mavic 3 premiera
dji mavic 3 combo

W ostatnim tygodniu pojawiło się dużo zdjęć nowego DJI Mavic 3

Z najnowszych zdjęć wynika, że długo oczekiwany model Mavic 3 jest o wiele bardziej masywny niż jego poprzednicy. Świetnie widać podwójną kamerę i logo Hasselblad w lewym górnym rogu. Nowość to przednie czujniki wykrywania przeszkód umieszczone pod kątem 45 stopni, a nie na wprost. Prawdopodobnie pomoże to zwiększyć pole widzenia w celu unikania przeszkód z boków. Ktoś mógłby pytać o porównanie Mavic 3 vs Air 2S, ale z tego co widać raczej nie będzie czego bo dron DJI Mavic 3 Pro będzie pod każdym względem lepszy.

Mavic 3 Pro kamera i szacowane parametry techniczne

  • Wideo 5,2K
  • Zdjęcia 20 MP
  • Główny aparat 4/3", drugi aparat 1/2".
  • Obiektyw zmiennoogniskowy z 7-krotny zoom optyczny, 28-krotny zoom hybrydowy
  • Waga 920 gram
  • Obsługa SSD 1TB, Pro RES
  • Transmisja OcuSync 3.0
  • Obsługa ładowania typu C
  • Nowy pilot z ekranem 

Obok: Zdjęcie z instrukcji

mavic 3 pro - schemat

Jaka będzie cena DJI Mavic 3 oraz Mavic 3 Cine?

Według informacji, które pojawiły się w Internecie dron Mavic 3 będzie dostępny w trzech wersjach: Single, Combo oraz Cine.

Ceny tych modeli będą następujące:

Jeżeli te informację się potwierdzą to na polskim rynku dron Mavic 3 Pro będzie kosztować około 12500 zł do nawet 27000 zł w wersji Cine.

Najwyższa wersja DJI Mavic 3 Cine to dron, który będzie nagrywał w standardzie Apple ProPres - wysokiej jakości format kompresji stratnej. Wbudowany dysk SSD (prawdopodobnie 1TB), pozwoli wyeliminować problem związany z koniecznością regularnej wymiany kart MicroSD, które szybko się zapełniają przy filmowaniu w rozdzielczości 5,2K. Dodatkowo umożliwia to przesyłanie danych z dużą prędkością 1 Gb/s.

Czy DJI Mavic 3 będzie miał certyfikację?

Patrząc na wagę DJI Mavic 3 920 gram dron, zgodnie z nowymi przepisami dronowymi będzie znajdywał się w kategorii A2 co w skrócie oznacza że aby nim latać trzeba będzie odbyć szkolenie pilota bezzałogowych statków powietrznych. Co do certyfikacji CE nie wiadomo czy będzie miał nadaną klasę, chodź przypuszczamy że nie (na obecną chwilę żaden dron nie ma nadanej klasy). O certyfikacji dronów dowiesz się więcej z artykule o certyfikacji dronów.

 

Podsumowanie

Nie pozostaje nam nic innego jak wyczekiwać na dzień premiery. Mamy nadzieję, że trzyletni okres oczekiwania od premiery linii Mavic 2 będzie tego wart i nowy dron zaoferuje wiele nowych funkcji. O innych spodziewanych nowościach DJI dowiesz się z artykułu Jakie nowości szykuje DJI w 2021 i 2022 roku?

Teraz czas poczekać na oficjalne potwierdzenie od DJI. Kolejnym szczegółem jest to, że firmy takie jak Autel zmierzają do zwiększenia udziału w rynku, nadal zdominowanym przez DJI. Po latach z dronami profesjonalnymi, Autel ogłosił, że 28 września pokaże modele Autel EVO Nano i Autel EVO Lite. Jedno jest pewne. Na rynku dronów robi się coraz ciekawiej. [Aktualizacja] Autel Evo NanoAutel Evo Lite pojawiły się! Więcej dowiesz się w artykule Autel Evo Nano i Autel Evo Lite - Premiera

Chcesz jako pierwszy dostawać wiadomości o premierach?

Zapisz się do newslettera

Autor
spec. Mateusz Hubert
Absolwent Akademii Morskiej, ukończył kierunek Internet w biznesie. Posiada świadectwo kwalifikacji VLOS. Na punkcie dronów i nowych technologii ma totalnego fioła, uwielbia też prędkość, więc lata dużo dronami wyścigowymi
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

pixel