Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Mavic 3 Premiera

2021-11-05
DJI Mavic 3 Premiera

Jedna z najbardziej oczekiwanych premier dronów w końcu się ukazała. Właściwie to dwa drony. Dziś (05.11.21) DJI wypuściło Mavic 3 i Mavic 3 Cine.

DJI Mavic 3 i DJI Mavic 3 Cine

Czym różnią się DJI Mavic 3 od DJI Mavic 3 Cine?

Model Cine jest w stanie nagrywać materiał Apple ProRes 422 HQ w rozdzielczości 5.1K do 50 klatek na sekundę i ma wbudowany, ale nie wymienialny przez użytkownika dysk SSD o pojemności 1 TB. DJI Mavic 3 nie jest dostarczany z ProRes ani wbudowanym dyskiem SSD, ale ma ten sam system dwóch kamer zasilany przez matrycę 4/3 (!) CMOS.

Kamera DJI Mavic 3

Podobieństwa pomiędzy nowymi dronami

Oba drony są w stanie filmować w 4K z prędkością do 120 kl./s i robić zdjęcia 20 MP. Oprócz głównego obiektywu 24 mm dostępny jest również hybrydowy obiektyw zmiennoogniskowy z 28-krotnym zoomem cyfrowym. Zarówno Mavic 3 jaki wersja Cine mają baterie przystosowane do 46 minut lotu, co jest znaczącym ulepszeniem w porównaniu z 31-minutową baterią Mavica 2, a nawet Mavic Air 2s i 2S, które mogą latać odpowiednio przez 34 i 31 minut na jednym ładowaniu. Oba drony są następcami DJI Mavic 2 Pro i Mavic 2 Zoom wydanych w 2018 roku, które wprowadziły również pierwszą kamerę Hasselblad do użytku w dronach DJI 

DJI Mavci 3 wykrywanie przeszkód

Nowe czujniki wykrywania przeszkód

Oprócz wszystkich ulepszeń kamery, DJI ulepszyło również autonomiczne funkcje dla Mavica 3. Podobnie jak jego poprzednik, Mavic 3 posiada wielokierunkowe wykrywanie przeszkód, z wyjątkiem tego, że czujniki są teraz w stanie wykrywać obiekty oddalone nawet o 200 m (w porównaniu do 20m wcześniej).

DJI Mavic 3 śledzi obiekt

Najbardziej pożądane automatyczne funkcje

Dron posiada najnowsze oprogramowanie RTH (autonomiczny powrót do domu), który pozwala dronowi zaplanować bardziej inteligentną trasę w drodze powrotnej do pozycji startowej. Dodatkowo zastosowano najnowszą funkcję ActiveTrack 5.0, która obiecuje znaczną poprawę w zakresie śledzenia i śledzenia tematów. Nowy ActiveTrack będzie pozwalał na lot w dowolnym kierunku podczas podążania za obiektem i będzie wykorzystywał czujniki wizualne do śledzenia obiektu nawet, jeżeli wyjdzie on poza kadr.

Cena DJI Mavic 3 i Mavic 3 Cine

Ceny mogą wydawać się wysokie, jednak trzeba mieć na uwadze, że DJI Mavic 3 nie jest dronem zabawkowym czy rekreacyjnym, a profesjonalnym narzędziem pracy dla fotografów, filmowców i dla każdego kto zajmuje się fotografią z powietrza. Ceny Mavic 3 prezentują się następująco: Wariant podstawowy kosztuje 10 099 zł. Za model DJI Mavic 3 Fly More Combo z dodatkowymi akumulatorami i akcesoriami należy zapłacić 13 399 zł, natomiast najlepiej wyposażona konfiguracja DJI Mavic 3 Cine Premium Combo to wydatek 22 999 zł. 

Dron Cena Skład zestawu
DJI Mavic 3 - wersja podstawowa 10 099 zł DJI Mavic 3 skład zestawu 2
DJI Mavic 3 Fly More Combo 13 399 zł DJI Mavic 3 Fly More Combo skład zestawu
DJI Mavic 3 Cine Premium Combo  22 999 zł DJI Mavic 3 Cine Fly More Combo

DJI Mavic 3 Dostępność

Drony DJI Mavic 3 i DJI Mavic 3 Cine Drony można kupić już teraz w przedsprzedaży, a wysyłka ruszy 12 listopada. Zapraszamy do składania zamówień w naszym oficjalnym sklepie DJI. Zamówienia będą realizowane zgodnie z kolejnością rezerwacji.

Ostatnio pisaliśmy artykuł o przeciekach dotyczących DJI Mavic 3 - sprawdź czy się sprawdziły! 

Autor
spec. Mateusz Hubert
Absolwent Akademii Morskiej, ukończył kierunek Internet w biznesie. Posiada świadectwo kwalifikacji VLOS. Na punkcie dronów i nowych technologii ma totalnego fioła, uwielbia też prędkość, więc dużo lata dronami wyścigowymi.

Polecane

pixel