Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Jakie nowości szykuje DJI w 2021 i 2022 roku?

2021-08-30
Jakie nowości szykuje DJI w 2021 i 2022 roku?

Jakie nowości szykuje DJI w 2021 i 2022 roku?

Firma DJI to największy na rynku producent dronów. Projektuje i produkuje także gimbale do kamer i telefonów oraz kamery sportowe. W 2013 roku DJI wypuścił pierwszy model drona - Phantom i od tego czasu powstało aż 38 różnych modeli dronów i 15 gimbali. Co kilka lat swoją premierę mają zupełnie nowe urządzenia, a niemalże co rok wypuszczane są ulepszone edycje urządzeń dotychczas stworzonych.

Połowa roku 2021 już za nami, a jak na razie mogliśmy poznać jedynie nowego drona wyścigowego DJI FPV i ulepszoną wersję kultowej już serii Mavic - DJI Air 2S. Dlaczego? Czy to wynik pandemii? Na pewno. DJI jako firma zatrudniająca tysiące pracowników bez wątpienia na tym ucierpiała. A może DJI pracuje nad czymś dużym jak DJI Mavic 3, DJI Mini 3, DJI Phantom 5, Osmo Mobile 5, DJI Pocket 3 lub DJI Osmo Action 2? Pozwolimy sobie to przeanalizować.

Najbardziej wyczekiwana premiera tego roku

dji mavic 1 pro dji mavic 2 pro i dji mavic 3

Najsławniejsze plotki na temat nowego produktu to DJI Mavic 3. Pytanie, kiedy się pojawi jest do nas wysyłane średnio raz w miesiącu, a informacje o rzekomym wypuszczeniu Mavica 3 krążą w internecie już od dwóch lat. Nie ma żadnych konkretnych wiadomości, ale dron z pewnością w końcu się pojawi. Nie wiadomo, kiedy dokładnie- może to być pierwszy kwartał 2022 roku chodź są to całkowite przypuszczenia. Bez wątpienia jednak jest to najbardziej wyczekiwana premiera w świecie dronów. [AKTUALIZACJA] W międzyczasie pojawiły się nowe informacje na temat DJI Mavic 3 znajdziesz je w artykule DJI Mavic 3 Pro - najnowsze informację o premierze. 

Kiedy premiera DJI Phantom 5?

A co z DJI Phantom 5? Czy w ogóle linia Phantomów będzie jeszcze kontynuowana? Samych Phantomów 4 wyszło aż siedem wersji:

Internet huczy od plotek na temat tego, że wyjdzie Phantom 5. W 2018 roku ukazały się nawet zdjęcia wyprodukowanej sztuki, a okazało się, że była to customowo wyprodukowana jednostka dla jednego z klientów. W ostatnich latach też DJI postawił na składane drony takie jak DJI Mavic 2 Pro czy DJI Mavic Air 2 z tego powodu, że są one po prostu wygodniejsze w transporcie. My obstawiamy, że jeżeli Phantom 5 się pojawi będzie czymś w połączeniu poprzednich wersji oraz DJI Inspire 2 z wymienną optyką.

Mini drony przejmują rynek 

dron dji mini dji mini 2 i dji mini 3

Wraz ze zmianą przepisów w Unii Europejskiej dotyczącą faktu, że każdy pilot drona o wadze powyżej 250 gram musi posiadać przeszkolenie i certyfikat rozpoczęła się konkurencyjna gra o stworzenie drona o jak najniższej wadze z jak najlepszymi parametrami. I tak powstał DJI Mavic Mini z kamerą 2.7K oraz ulepszona, nowsza wersja DJI Mini 2 z kamerą 4K - oba ważące mniej niż ćwierć kilo. To, że nie trzeba mieć uprawnień i nie ma ograniczeń dotyczących odległości od ludzi jest bardzo dużym plusem, więc linia Mini z pewnością będzie kontynuowana. Być możliwe będziemy mogli się spodziewać jeszcze lepszej kamery i większej ilości czujników wykrywania przeszkód. Co do nazwy może to być DJI Mini 3 albo DJI Mini 2S.

Świetne ujęcia telefonem 

gimbale i stabilizatory dji osmo dji om 4 i dji om 5

DJI to nie tylko drony, ale też świetnej jakości stabilizatory do kamer i telefonów. Długo rozwijana, ponieważ od 2015 roku jest linia gimbali Osmo i niemal co roku pojawia się nowa wersja. W zeszłym roku ukazało się DJI OM 4 (Osmo Mobile 4) z rewolucyjnym, magnetycznym uchwytem ułatwiającym montaż telefonu. Aby utrzymać systematyczność w tym roku zapewne pojawi się DJI OM 5. Szczerze mówiąc nie mamy tutaj żadnych przypuszczeń co zostanie ulepszone w nowszym modelu gimbala i nie będziemy bawili się we wróżbitów. Mamy jednak nadzieje, że znowu będzie to coś zupełnie nowatorskiego. [AKTUALIZACJA] DJI OM 5 pojawił się i to szybciej niż przypuszczaliśmy! Jest już dostępny w sprzedaży. Przeczytaj najczęściej zadawane pytania - DJI OM 5 - pytania i odpowiedzi (FAQ).

Filmowe i sportowe ujęcia

kmary dji pocket 1 i dji pocket 2 i osmo action

Gimbale do telefonu wymagają no cóż... dobrej kamery w telefonie, aby jakość była w porządku. Dlatego DJI odpowiada też na potrzeby konsumentów, którzy chcą mieć oddzielne urządzenie do nagrywania ze stabilizacją. Tak w 2018 powstało DJI Osmo Pocket, a dwa lata później druga wersja DJI Pocket 2 z kamerą 4K 60p i aparatem 64 Mpix (!). Bazując więc na poprzednich premierach DJI Pocket 3 powinno pojawić się w połowie 2022 roku. Jeszcze lepsza kamera, jeszcze lepsza stabilizacja, jeszcze mniejszy, kieszonkowy rozmiar - to zapewne będzie DJI Pocket 3.

Dji ma również w asortymencie kamerę sportową DJI Osmo Action, której parametry to tak naprawdę GoPro Hero 8, jednak w znacznie korzystniejszej cenie. Od premiery minęły już dwa lata, a sama kamera cieszyła się dużą popularnością, więc pewnie w tym roku pojawi się ulepszona wersja.

Podsumowanie

Choć cały ten artykuł to tak naprawdę przypuszczenia, to są one oparte w jakiś sposób na doświadczeniu i przeanalizowaniu chronologii premier DJI. Z pewnością ten rok przyniesie nam nowości w świecie gimbali i stabilizatorów. Prawdopodobnie pojawi się także nowy dron DJI Mavic 3 albo DJI Mini 3 (DJI Mini 2S). Należy jednak pamiętać, że są to założenia i nie możemy dokładnie niczego przewidzieć, tak jak cały świat nie spodziewał się pandemii Covid-19, która bez wątpienia wpłynęła na rynek spowalniając produkcję, transport i nowe technologie.

pixel