Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Autel Evo Nano i Autel Evo Lite - Premiera [AKTUALIZACJA 2022]

2021-09-28
Autel Evo Nano i Autel Evo Lite - Premiera [AKTUALIZACJA 2022]

Chodź oczy wszystkich są teraz zwrócone w stronę (prawdopodobnie) bliskiej premiery nowego DJI Mavic 3, [AKTUALIZACJA - premiera już się odbyła - ZOBACZ WIĘCEJ] to zatrzymajmy się na chwilę i przyjrzyjmy się nowościom drugiego największego producenta dronów na świecie - Autel. Dzisiaj (28 września 2021) odbyła się oficjalna premiera czterech dronów! Autel Evo Nano, Autel Evo Nano + oraz Autel Evo Lite i Autel Evo Lite +. Przyjrzyjmy się tym nowym dronom i porównamy je między sobą.

Autel Evo Nano i Autel Evo Lite - podstawowe różnice

drony autel evo nano i lite kolory

Autel Evo Nano to dron dla początkujących o wadze poniżej 250 gramów, który jest określany jako zabójca DJI Mini 2. Tymczasem Autel Evo Lite jest skierowany do bardziej profesjonalnych zastosowań – konkurencja dla DJI Air 2S. Obie serie są dostępne w wersjach z plusem, co oznacza za dopłatą można kupić tego samego drona z lepszą kamerą.

Autel Evo Nano

specyfikacja autel evo lite

Waży 249 gram, co w świetle nowych przepisów europejskich oznacza, że nie trzeba robić żadnych kursów aby nim latać. Jest wyposażony w 5 czujników wykrywania przeszkód z trzech stron. Podstawowy model Autel Nano podsiada matrycę ½ cala, i wykonuje zdjęcia 48 Mpix oraz filmy 4K. Wersja Autel Nano + 1/1,28 (0,8) cala tworzy zdjęcia 50 Mpix i filmy 4K. Maksymalny czas lotu to 28 min. Zasięg wynosi aż 10 km z transmisją 2.7K w 30 kl./s. Opcje kolorystyczne są bardzo szerokie, ponieważ do wyboru są 4 kolory : pomarańczowy (Autel Orange), biały (Arctic White), szary (Deep Space Grey) i czerwony (Blazing Red).

Pierwszy mini dron z funkcją śledzenia

Zupełna nowość to możliwość śledzenia (follow), która dotychczas byłą dostępna jedynie w dronach z wyższej póki cenowej takich jak np. DJI Mavic Air 2. Wystarczy zaznaczyć obiekt w aplikacji, a Autel Nano rozpocznie śledzenie. Dodatkowo sztuczna inteligencja rozpozna czy jest to osoba, zwierze czy pojazd.

Autel Evo Lite

specyfikacja autel evo light

Dron Autel EVO Lite posiada 5 czujników wykrywania przeszkód z trzech stron - z przodu dołu oraz z tyłu. Waga wynosi 820 gram. Zasięg transmisji to 12 km w jakości 2.7K w 30 kl./sCzas lotu jest znacznie wydłużony w porównaniu do dronów z tego segmentu - do 40 min i można go zestawić z czasem lotu dronów przemysłowych wyższej póki cenowej np. Autel Evo II PROEvo II. Drony z serii Autel Evo Lite również są dostępne w trzech wersjach kolorystycznychpomarańczowej (Autel Orange), białej (Arctic White) i szarej (Deep Space Grey). 

Pierwszy dron na świecie z 4- osiową stabilizacją

Co to oznacza? Autel Evo Lite umożliwia nagrywanie pionowych filmów, które stają się coraz bardziej popularne. Zwłaszcza z powodu coraz większej ilości użytkowników telefonów, na których filmy poziome nie prezentują się tak dobrze jak pionowe. Podobnie jak w modelach Nano, rozmiar matrycy zależy od wybranego modelu - 1/1,28 cala dla wersji Lite ze zdjęciami 50 Mpix i wideo 4K HDR. Model Autel EVO Lite + ma już matrycę 1 cal ze zdjęciami 20 MP, wideo 6K i regulowaną przysłoną F2,8 - F11 dającą możliwość zmiany ekspozycji i głębi ostrości. Dodatkowo zastosowano tryb odmgławiania, który automatycznie dostosowuje ustawienia kamery, aby nagranie było ostre i wyraźne oraz precyzyjny autofocus z detekcją fazową i algorytmem podwójnego ustawiania ostrości.

Cena i dostępność dronów Autel Nano i Lite

Na obecną chwilę nie ma jeszcze informacji kiedy drony Autel Nano i Lite będą dostępne w Polsce. [AKTUALIZACJA] Dron Autel EVO Lite+ Premium Bundle jest już dostępny w dwóch kolorach. Oczekujemy na dostawę wersji podstawowej oraz serii Nano, która ma się pojawić na przełomie stycznia i lutego 2022. Będziemy aktualizowali te informacje na bieżąco. Ceny prezentują się następująco:

EVO Nano Standard 3 099 zł
EVO Nano+ Standard 3 799 zł
EVO Nano Premium Bundle 3 799 zł
EVO Nano+ Premium Bundle 4 499 zł
EVO Lite Standard 5 499 zł
EVO Lite Premium Bundle 6 899 zł
EVO Lite+ Premium Bundle 7 399 zł

 

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
pixel