Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Słuchawki z przewodnictwem kostnym - porównanie modeli

2023-03-30
Słuchawki z przewodnictwem kostnym - porównanie modeli

Większość osób żałuje, że usłyszeli o nich tak późno. Mowa tu o słuchawkach z przewodnictwem kostym, które zapewniają wysokiej jakości brzmienie, przy tym nie ograniczając dostępu dźwiękom z otoczenia. Świetnie sprawdzają się wśród sportowców, osób pracujących w biurze lub poruszających się samochodem. To jakby mieć ze sobą głośniki niesłyszalne dla innych, albo dodatkową parę uszu do słuchania muzyki i rozmawiania przez telefon.

W tym wpisie skupimy się na wszystkich 5 modelach oferowanych przez producenta specjalizującego się w tego typu sprzęcie - Shokz. Przyjrzyjmy się, z czego wynika różnica cen oraz porównamy modele, tak, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, które z nich będą najlepsze dla Ciebie.


Słuchawki bezprzewodowe OpenMovesluchawki bezpzewodowe openmove shokz


OpenMove, choć na tej drabince plasują się na samym dole, wcale nie należą do najgorszych. Pozwalają na doświadczenie wrażeń gwarantowanych przez 7 generację technologii przewodnictwa kostnego - dźwięk jest satysfakcjonujący i idzie w parze ze stosunkowo niską ceną. Zapewniają 6 godzin słuchania, a pełne naładowanie zajmie 2 godziny. Nie mamy tu opcji szybkiego ładowania, dostępnego w wyższych wersjach, jednak za zaletę można uznać gniazdo USB-C, czyli najpopularniejsze aktualnie wejście do ładowania. W innych modelach jest potrzebny specjalny kabel, który zagubiony należy zamówić z oficjalnej strony Shokz. Przy tym modelu nie musisz sie marwić gdy zabierasz je ze sobą w dalszą podróż lub gdy rozładują się ‘z zaskoczenia’, bo łatwo zdobyć przewód z wymaganym złączem. Wodoszczelność w słuchawkach Aftershokz OpenMove jest na tym samym poziomie co modelu wyżej (OpenRun Pro), czyli IP55 – zapewniają pełną pyłoszczelność i ochronę przed wilgocią, jednak nie można zanurzać ich w wodzie. W praktyce oznacza to, że lekka mżawka czy deszcz nie są im straszne, jednak bieganie w ulewie lub pływanie w tych słuchawkach jest niedozwolone. Ich design jest bardziej toporny od wyższych modeli.


Słuchawki do biegania OpenRun

sluchawki dla biegaczy openrun shokz

Przejdźmy do bezprzewodowych nausznych słuchawek z przewodnictwem kostnym OpenRun. Wraz z 8 generacją wkraczamy w kolejny poziom jakości brzmienia. Ten przeskok nie jest tak wyraźny jak między 8 a 9, jednak ma znaczenie. Basy docierają mocniej, a muzyka dostarcza trochę lepszych wrażeń. Ładowanie? Jest szybkie - w 10 minut zapewnimy odpowiedni zapas energii, by słuchawki działały przez 1,5 godziny. Pełny akumulator wymaga od nas 1,5 godziny ładowania, więc o pół godziny krócej od OpenMove, a wystarcza na o 2 godziny dłuższą pracę - do 8 godzin nieustannego słuchania. Ładowanie odbywa się przez magnetyczną ładowarkę. Dzięki ochronie IP67 nie trzeba martwić się o silny deszcz, a słuchawki wytrzymają do 30 minut zanurzenia pod wodą. OpenRun trzymają się na uszach bardzo bezpiecznie, a ich lekka i bardziej wysmuklona konstrukcja sprawia, że prawie ich nie czuć.


Flagowe słuchawki dla biegaczy Shokz OpenRun Pro

sluchawki do biegania bezprzewodowe openrun pro shokz


Przejdźmy do wersji Pro, czyli zdecydowanego faworyta, jeżeli chodzi o melodię, jaką mogą nam zapewnić słuchawki bluetooth z przewodnictwem kostnym - OpenRun Pro. Dźwięk gwarantowany przez 9 generację jest bardziej przestrzenny i jeszcze głębszy. Dodatkowo prowadzą nad resztą, jeżeli chodzi o prędkość ładowania, gdyż 5 min zajmie im napełnienie akumulatorów na 1,5h pracy, a po pełnym cyklu, czyli trwającym zaledwie godzinę podłączeniu do prądu, wytrzymają aż 10h! Ich konstrukcja zapewnia wodoszczelność klasy IP55 W zestawie znajduje się odporny na zgniecenie case - taka drobna różnica, bo wraz z poprzednikami otrzymamy jedynie woreczek.


Słuchawki do pływania - OpenSwim Shokz

sluchawki do plywania openswim shokz


OpenSwim to model przeznaczony do pływania pod wodą. Jeżeli chodzi o specyfikację, można porównać je do OpenMove, poza baterią, która w modelu dla fanów sportów wodnych wystarcza na więcej - do 8 godzin słuchania muzyki, czy podcastów. Ochrona IP68 pozwala na zanurzenie do 2 metrów przez dwie godziny. Te słuchawki jako jedyne nie posiadają łączności bluetooth, ze względu na to, że przekazywanie fal radiowych w wodzie jest najzwyczajniej w świecie niemożliwe. Ulubione kawałki wgrywa się na 4GB dysk wewnętrzny - to całkiem sporo, pozwala zapisać co najmniej kilkanaście godzin muzyki (ok 1200 utworów).


OpenComm - Słuchawki do biura z mikrofonem

sluchawki opencomm shokz

Ostatnie w naszym zestawieniu – OpenComm, to produkt stworzony z myślą o pracy biurowej, prowadzenia telekonferencji czy po prostu rozmów telefonicznych. Mikrofon na wysięgniku zapewnia doskonałą redukcję zakłóceń, nie musimy na przykład się martwić się o zagłuszający nasze słowa wiatr. Rozmawiać można niemal bez ograniczeń czasowych, połączenia mogą trwać nieprzerwanie aż do 16 godzin, a jeżeli to nie wystarczy, w ciągu 5 minut ładowania możemy przygotować je na kolejne 2 godziny. Przeznaczenie wcale nie dyskwalifikuje ich jako sprzętu do słuchania muzyki, którą dostarczą nam w jakości OpenMove, jednak przy tym zastosowaniu rozładujemy je o połowę szybciej.


Słuchawki z przewodnictwem kostnym ranking


Poniżej tabelka suchych faktów, by jeszcze bardziej ułatwić decyzję.

Specyfikacja  sluchawki kostne openmove shokz  sluchawki kostne shokz openrun  sluchawki kostne shokz openrun pro  sluchawki kostne shokz openswim  sluchawki kostne shokz opencomm
Model  OpenMove OpenRun OpenRun Pro OpenSwim OpenComm
Cena  449 zł  699 zł  949 zł  899 zł  899 zł
Czas pracy  6h 8h 10h 8h  16h rozmów / 8h muzyki
Łączność  Bluetooth 5.1 Bluetooth 5.1 Bluetooth 5.1 Brak / wbudowana pamięc Bluetooth 5.1
Technologia  7 gen. 8 gen. 9 gen. 7 gen. 7 gen.
Wodoodporność IP55 IP67 IP55  IP68 IP55 
Ładowanie USB-C Kabel indukcyjny magnetyczny Kabel indukcyjny magnetyczny Dedykowana ładowarka indykcyjna  Kabel indukcyjny magnetyczny
Czas ładowania  2h 1,5h 1h 2h 1h
Szybkie ładowanie  Nie Tak, 10 min = 1,5h Tak, 5 min = 1,5h  Nie Tak
Czas czuwania  Do 10 dni Do 10 dni Do 10 dni Do 10 dni Do 14 dni

Słuchawki kostne - podsumowanie

 Testowaliśmy inne marki i polecamy - sami w megadronie używamy ich do codziennej pracy. Nasze obserwacje opisaliśmy w artykule Słuchawki kostne AfterShokz Aeropex - nasz punkt widzenia. Gdy przede wszystkim zależy nam na jakości dźwięku, a na przeszkodzie nie stoi nam zawartość portfela, najlepszym wyborem będą OpenRun Pro. Warto zwrócić uwagę na większą wodoszczelność w modelu OpenRun, a jeżeli słuchawki nie są akurat naszym najważniejszym wydatkiem, z pomocą przyjdą nam wciąż świetne OpenMove w przystępnej cenie. OpenSwim i OpenComm natomiast to oczywisty wybór do specjalnych zastosowań. Producent Shokz zdecydowanie przoduje, jeżeli chodzi o jakość samych słuchawek kostnych jak i dźwięku.

 

Autor
Marcjanna Hubert
Główna redaktorka bloga Megadron, od 5 lat związana zawodowo z dronami. Studentka kierunku Nowe Media w Komunikacji. Pasjonatka grafiki i podróży, zafascynowana magią opowiadania historii za pomocą wideo. Tworzy most pomiędzy Megadron a klientami dodając treści social media: Instagram i Facebook.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023

Polecane

pixel