Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Nowość! Rewolucyjny dron V-Coptr Falcon - 50 minut lotu bez przerwy!

2020-01-20
Nowość! Rewolucyjny dron V-Coptr Falcon - 50 minut lotu bez przerwy!
Ostatnimi czasy świat dronów zawrzał za sprawą leciutkiego DJI Mavic Mini, który dzięki swoim gabarytom jest już najbardziej popularnym dronem do amatorskiego wykorzystania. Wciąż jednak nie ma żadnych informacji o następcy wyższych modeli - Mavica Air, a przede wszystkim serii Mavic 2.
Coś nam się wydaje, że DJI będzie musiał przyspieszyć tempa i uraczyć dronowe towarzystwo premierą jeszcze w tym roku. Powód? W końcu śmiało można powiedzieć - 'Konkurencja nie śpi!'. Poniżej przedstawiamy dowód w postaci nietuzinkowego rozwiązania BSP - drona w kształcie litery V wyprodukowanego przez firmę Zero Zero Robotics.

Dron V-Coptr Falcon - V jak Victory?

Inspiracją dla tej intrygującej maszyny był samolot wojskowy Bell- Boeing V-22 Osprey, tzw. pionowzlot, którego atutem i cechą charakterystyczną były pionowy start i lądowanie. Zmiana perspektywy z horyzontalnej na wertykalną nie jest jedynie zabiegiem kosmetyczno - wizualnym. W przeciwieństwie do standardowych czterowirnikowców (najczęściej spotykanej formy dronów na rynku), silniki V-Coptr Falcon są umiejscowione na górnej, wystającej części korpusu drona, co tworzy literę V. A skoro V to dwa ramiona, więc i tylko dwa silniki. 
Korzyścią zamiany czterech silników na dwa oraz bardziej aerodynamiczna konstrukcja pozwala znacznie zmniejszyć zużycie energii podczas lotu drona - tradycyjna budowa drona wymusza przechylenie w kierunku lotu, a co a tym idzie - zwiększa się powierzchnia oporu powietrza.

Siłą rzeczy, dwa silniki pobierają mniej mocy niż cztery, a do tego akumulator V-Coptr Falcon ma pojemność aż 4500 mAh. 
Wynikiem powyższych rozwiązań jest imponujący czas lotu - V-Coptr lata do aż 50 minut!V-Coptr Falcon - parametry

Oprócz niespotykanej wcześnie wśród dronów budowy, bikopter ma wbudowaną kamerę Sony 12 MP o przekątnej 1/2,3 cala na standardowo 3-osiowym gimbalu. Co więcej, producent zapewnia, że profil śmigieł oraz ich wolniejsze obroty zapewniają unoszenie przy wyższej wydajności i mniejszym hałasie. To wszystko powoduje, że nie sposób nie przyrównać go do dobrze znanego już drona DJI - Mavica Pro Platnium.

Jeśli chodzi o kwestię zasięgu drona, tu producent znów zaskakuje. Według zapewnień, V-Coptr Falcon ma latać aż do 7 km! Jednak nigdzie nie możemy znaleźć informacji czy liczba ta dotyczy trybu FCC czy również CE. Jeśli wynik ten jest osiągalny w naszym europejskim CE - chapeau bas.

Cena i dostępność bikoptera 

Drona można zamówić już w przedsprzedaży na stronie producenta w cenie 999 $ czyli ok. 3800 zł. Pierwsze sztuki mają pojawić się u klientów już z lutym 2020 r.
W zestawie oczywiście kontroler oraz zestaw podstawowych akcesoriów.

V-Coptr Falcon - naszym okiem

Biorąc pod uwagę rekordowy, jak na rynek konsumencki, czas lotu, sądzimy, że V-Coptr ma szansę konkurować z poniektórymi modelami DJI. Krążą opinie, że ze względu na standardową dla dronów kamerę 1/2,3 cala 12 MP, dla serii Mavic 2, a tym bardziej dla jej potencjalnego następcy, nie powinny być jednak większą konkurencją. Większą może i nie, ale jakąś na pewno - w końcu różnica w cenie jest znacząca, a nie każdemu użytkownikowi potrzebna jest 1- calowa kamera czy 4-krotny bezstratny zoom, za co zapłacimy odpowiednio 6299 zł (Mavic 2 Pro w wersji podstawowej) czy 5099 zł (Mavic 2 Zoom).
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel