Jakiego drona kupić na prezent dla dziecka, chłopaka, taty?

Po częstych pytaniach naszych klientów na temat dronów, postanowiliśmy stworzyć ten poradnik, który ma ułatwić wybór odpowiedniego drona. Podzieliliśmy go według kategorii cenowych. Opiszemy rozmiar drona, jego zalety, wady oraz  funkcje. Nasze drony to markowe produkty znanych firm: Syma, Hubsan, Walkera, WLtoys, które produkują drony wytrzymałe oraz dobrej jakości. Drony zabawkowe w locie wytrzymują około 6-13 min, a ładują się od 30-70 minut (w zależności od pojemności baterii), więc dobrym rozwiązaniem jest kupienie dodatkowego akumulatora do drona.
 
Przedział cenowy Wiek
Drony do 100 - 150 zł 8+
Drony do 300 zł 10+
Drony do 500 zł 14+
Drony do 1000 zł 16+
Drony do 2000 zł 18+
Drony do 3000 zł 18+
Drony do 4000 zł 18+
Drony do 5000 zł 18+

Dron do 100 - 250 zł

W tej cenie dostaniemy mikro drony. Modele te są bardzo małych gabarytów (mieszczą się na dłoni) i nie posiadają dodatkowych systemów ułatwiających lot. Latają krótko, około 5-7 minut, ale szybko się ładują! Nawet w 20 minut.

 

Hubsan Q4 H111 posiada mały kontroler, idealny dla dziecięcych dłoni, choć dorosły też nie będzie miał problemu ze sterowaniem.

  • zalety- modernistyczny wygląd, funkcjonalne pudełko, dobre oświetlenie
  • funkcje- beczki (akrobacje), 3 tryby szybkości lotu.
  • wady- przy uderzeniach o ścianę często wypadają śmigła, których potem trzeba szukać
 

Dron Syma X12S  - posiada duży kontroler przypominający ten od konsoli xboxa 360.

  • zalety - masywna budowa, wytrzymały
  • funkcję - dioda z przodu pozwalająca namierzyć nam przód drona, beczki, 2 tryby szybkości lotu, tryb headless (po naciśnięciu przycisku, gdy drążek nastawimy na przód dron będzie leciał w stronę sygnału z kontrolera)
  • wady - odczepiające się śmigla

 

Syma X11 - zasięg ok. 30m; wytrzymałość; niewielkie wymiary; oświetlenie led; akrobacje; czas lotu 6- 8 min

 

Dron Syma X20 - mini dron; wytrzymały; 6-osiowy żyroskop; start i lądowanie przy pomocy jednego przycisku; diody LED; czas lotu ok. 5min; zasięg do 20 m

 

 

Dron do 300 zł

 

Najpopularniejsze i i najczęściej kupowane są drony właśnie w tym przedziale cenowym:

Hubsan X4 H107C oraz Syma X11C- drony wielkości dłoni. Idealne do latania w domu. Chociaż nie zaleca się latać w małych pomieszczeniach, istnieje ryzyko uszkodzenia drona, no ale kto by nie spróbował, sprawdzić swoich umiejętności przelatując pod stołem :) Osłonki na śmigłach pomagają zniwelować uszkodzenia.

Syma X9S lata i jeździ; 6 osiowy żyroskop; tryb headless; tryb jazdy, lotu i akrobacji; zasięg do 100 m; bez kamery.

Syma z serii X5* - średniej wielkości drony. Bardzo wytrzymałe. Nasz model po dwóch latach i wielu upadkach dalej wznosi się w powietrze!. Drony z kamerą 2Mpix, z zasięgiem do 50 metrów. Wideo zapisuje się na dołączonej karcie microSD.

Syma X5C - 1 generacja

Choć jest to pierwsza generacja to jednak model dalej dobrze się sprzedaje. Niewiele tańszy od drugiej generacji. Jest to sprawdzony model, dlatego jego cena się utrzymuje. Jest bardzo wytrzymały, osobiście posiadamy model, który już ma dwa lata i m.in. wpadł na drzewo, padał na niego deszcz (krótko, ale jednak), latał na wielu imprezach i targach jako atrakcja (latał stale, po wyjęciu baterii od razu wsadzaliśmy nową i wzbijaliśmy się w powietrze), nadal działa, a żaden silnik nie był wymieniany. Kiedy coś jest sprawdzone to, dlaczego nie kupić? Tym prawdopodobnie sugerują się klienci którzy kupują ten model.

 

Syma X5SC -  2 generacja

Różni się minimalnie budową od swojego poprzednika, jest trochę wyższy. Posiada tryb Headless- gdy dron nam odleci i nie wiemy, w jakim kierunku jest obrócony, to po uruchomieniu tej funkcji, nie musimy znać orientacji drona. Dron będzie reagował na wychylenia drążka orientując się, dzięki sygnałowi z kontrolera.

 

Syma X5HC  - 3 generacja

Zbudowany tak samo jak X5SC jednak różni się kolorami. Dodatkowo posiada funkcję zawisu. Dron obracając się wokół własnej osi traci wysokość. W tym modelu ten problem nie występuje, a latanie jest łatwiejsze.

 Syma X5UC - 6 osiowy żyroskop; tryb headless; tryb zawisu; kamera 1mpx; zdjęcia oraz filmy; autostart i autolądowanie; zasięg do 70m
 

Drony z kamerą 0,3Mpix, zasięg do 50 metrów (podgląd na żywo do 30m). Wideo zapisuje się automatycznie na smarthphonie.

Poniższe modele w przeciwieństwie do wersji X5SC i X5HC posiadają funkcję FPV (podgląd na żywo). Mniejsza rozdzielczość kamery powoduje szybszy przesył danych, co sprawia, że przesyłany obraz nie zacina się. W zestawie jest uchwyt do kontrolera, który pozwala zamontować smartphona.  Obraz przesyłany jest na tablet, bądź smartphona po zainstalowaniu aplikacji, która działa na iOS oraz Androidzie.

Syma X5SW - 2 generacja

Syma X5HW - 3 generacja

 

Małe drony w wielkości dłoni, nie mylić z mikrodronami opisanymi powyżej! 

 

Syma X11C - mniejszy dron, kamera 2mpx, zasięg do 30 metrów. Jest to mały dron, jednak steruję się nim bardzo przyjemnie i stabilnie. Posiada kamerę 2 mpx! Co w takim małym dronie za taką cenę jest sporym osiągnięciem

 

 JJRC H31 cam - wodoodporny; wytrzymały; tryb headless; kamera 2mpx; karta sd 4gb; zasięg do 100m; akrobacje

 

Oczywiście wszystkie powyższe drony także występują w wersji bez kamery: Syma X5S oraz Hubsan 107L lub odnowioną cichszą wersją Hubsan 107P i JJRC H31

 

 

Drony do 500 zł

Syma generacji X8* są to duże drony, budową przypominające znane DJI Phantomy. Posiadają mocne silniki, które radzą sobie na wietrze lepiej niż mniejsze drony.
 

Dron Syma X8C posiada kamerą 2Mpix, z zasięgiem do 50 metrów. Wideo zapisuje się na załączonej karcie SD. Model wyposażony również w tryb Headless(kompas). 

 

Syma X8HC to odnowiona wersja Symy X8C, dodatkowo do wcześniejszego modelu posiada dodatkową funkcję zawisu w pionie. Dron obracając się wokół własnej osi przybiera lub traci na wysokości. Ten dron będzie temu przeciwdziałać.

 

Dron Syma X8W z kamerą 0,3 Mpix, zasięg do 50 metrów (podgląd na żywo do 30 m). Wideo zapisuje się automatycznie na smartphonie (mniejsza wielkość kamery powoduje szybszy przesył danych, co sprawia, że przesyłany obraz nie zacina się). W zestawie jest uchwyt do kontrolera, który pozwala zamontować smartphona. Obraz przesyłany jest na tablet, bądź smartphonie, po zainstalowaniu aplikacji. Posiada tryb Headless.

 

Syma X8HW to 2 generacja drona Symy X8W, mocno ulepszona. Ma kamerę 1mpx, oraz zwiększony zasięg do 70m (podgląd na żywo do 50m) Duży dron budową przypominający Phantoma. Mocne silniki, radzą sobie na wietrze lepiej niż inne drony rekreacyjne. Także posiada tryb Headless oraz funkcję zawisu w pionie - Dron obracając się wokół własnej osi przybiera lub traci na wysokości. Ten dron będzie temu przeciwdziałać.

 

 

WLToys V686K Posiada bardzo duży zasięg, do 150 metrów, jednak ten model przesyła obraz przez Wi-Fi, więc realny zasięg zwłaszcza w mieście, gdzie jest dużo zakłóceń to prawdopodobnie 100 metrów, co jest i tak sporym wynikiem. Obraz przesyłany jest na tablet, bądź smartphon, po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji. Kamera 0,3 mpx. Możemy również sterować dronem wyłącznie za pomocą smartfona! Posiada tryb Headless

 
 

 

Hubsan X4 107CHD. Kamera 2 Mpix, zasięg do 50 metrów. Posiada silniki, które mają przełożenie bezpośrednio na śmigła. Jest szybki i masywnie zbudowany. Dostępny jest również tańszy model z kamerą 0,3 Mpix Hubsan H107C.

 

Hubsan H107C+ Model drugiej serii posiadający całkowicie nowy desing. Poprawiony został zasięg - 100 metrów, oraz została dodana funkcja zawisu w pionie. Przy obrocie wokół własnej osi dron nie traci wysokości lub się nie wznosi. Wadą w dronie jest brak możliwości zamontowania osłony na śmigła, dlatego polecamy ten model osobom, które już miały wcześniej styczność z dronami.

 

Drony do 1000 zł

  

Syma X8SW zasięg do 70m; autostart i autolądowanie; funkcja zawisu; oświetlenie LED; czas lotu ok. 9min; headless mode

Hubsan H502E to nowość na rynku, dron zabawkowy z GPS! Dzięki temu dron jest dużo bardziej stabilny w locie, korygując pozycję nawet podczas wiatru. Zainstalowany GPS sprawia, że dron posiada funkcję return to home. Po naciśnięciu przycisku dron wróci do nas. Posiada mocniejsze silniki niż generacja H107.

 

Dron z zasięgiem do 150 metrów!  Wśród dronów zabawkowych w naszej ofercie nie ma drona z większym zasięgiem. WL Toys V686G posiada własny ekran o przekątnej 5 cali, więc nie trzeba mieć smartphona ani ściągać żadnych aplikacji do podglądu na żywo. Posiada kamerę 2mpx, a obraz przesyła radiowo.  W przypadku zakłóceń sieci WiFI nie będzie problemu z przekazem obrazu.

 

 

H107D to dron marki Hubsan z możliwością podglądu na żywo obrazu do 100 metrów . Ekran jest wbudowany w kontroler. Dron posiada kamerę 1mpx. Silniki bezpośrednio oddają moc do śmigła (brak zębatek). Podgląd na żywo daje jeszcze większą frajdę przy lataniu. Bardzo zwinny i szybki.

 

Ulepszona wersja, czyli Hubsan 107D+. Posiada kamerę 2mpx oraz funkcję zawisu, dzięki czemu lot tym dronem jest jeszcze bardziej dokładny. Zasięg 100m. Brak możliwości zamontowania osłon na śmigła.

 

Syma X8G. Posiada zasięg, aż do 100 metrów oraz kamerę 5 mpx. Brak możliwości podglądu na żywo. Uchwyt do którego wkłada się kamerę pasuję także pod GoPRO.

 

Syma X8HG to  drugaa generacja. Posiada zasięg, aż do 100 metrów oraz kamerę 5 mpx. Funkcja zawisu umożliwia stabilniejszy lot (dron obracając się wokół własnej osi przybiera lub traci na wysokości. Ten dron będzie temu przeciwdziałać). Brak możliwości podglądu na żywo. Uchwyt do którego wkłada się kamerę pasuję także pod Go PRO

 

Syma X8SC - szybki montaż (na klik); wpinany akumulator; tryb headless; barometr, autostart i autolądowanie; kamera hd 2mpx; zasięg do 70m; możliwość zmiany kamery na spotyową

 
 

Drony do 2000 zł

 

Yuneec Breeze - jest to nowy tzw selfie dron. Steruje się nim poprzez smartphone. Jest to jeden z pierwszych dronów tego rodzaju. Posiada wiele opcji… Jest mały więc z łatwością można go spakować do plecaka. Może też posłużyć jako najlepsza zabawka do zabawy w terenie lub w parku. Inteligentne nagrywanie pozwala nagrywać nasze ujęcia z nieba cokolwiek robimy np. jeżdżąc na rowerze, bądź biegnąc.

 

Uważamy, że tutaj kończy się granica dronów jakie mogą obsługiwać osoby niepełnoletnie. Dla osób w wieku poniżej 14 lat sugerujemy drony do 300 zł


 

Phantom 3 Standard - Jest to tak naprawdę najtańszy profesjonalny dron dostępny na rynku. Jest to kwota Firma DJI słuchając potrzeb klientów zrobił profesjonalnego drona do 2200 zł. Dron posiada wszystkie funkcję który posiada profesjonalny dron. Łączy się przez Wi-Fi, z zasięgiem 500 metrów. Do obsługi drona potrzebny jest tablet bądź smartphone.

 

Drony do 3000 zł

 

Yuneec Typhoon Q500 4K + Gimbal Ręczny - Dron firmy Yunnec, posiada możliwość zdejmowania kamery, a producent do zestawu dorzuca ręcznego przyziemnego gimbala, dzięki czemu kamera może nam służyć także do normalnego użytku. Dodatkowo gimbal powoduje, że materiał który kręcimy jest płynny i bez niepotrzebnych drgań. Jest to bardzo duża zaleta tego zestawu.

Jeśli chodzi o samego drona to posiada on zasięg 500m. Posiada wbudowany ekran w kontrolerze, dlatego nie potrzebujemy żadnego tabletu lub smartphona do jego obsługi. Jednak naszym zdaniem, dla osób które nigdy nie latały dronem jest on trochę cięższy w obsłudze. Osoba która chce nim latać więcej czasu będzie musiała spędzić przy instrukcji obsługi.  Dopłacając kilkaset złotych możemy otrzymać aktrakcyjny zestaw (kolejny na liście - "drony do 4000 zł" 

 
DJI SPARK - niewielkich rozmiarów; czas lotu ok. 16min; gimbal 2 osiowy; matryca 12 mpx; video 1080p; sterowanie gestami lub smartfonem; zasięg bez kontrolera w odległości 100m oraz na wysokość 50m; z kontrolerem z droższym zestawem COMBO zasięg do 500m
 
 

Drony do 4000 zł

Yuneec Typhoon Q500 4K + walizka + 2 akumulatory + gimbal ręczny  Powiększony zestaw, szerzej opisany powyżej. W zestawie posiada łącznie dwa akumulatory oraz wygodną walizkę do przenoszenia i przechowywania drona.   

 

Walkera: Runner 250 RTF4 z kamerą + Goggle2 - drony wyścigowy, który polecamy osobą mającym już doświadcenie z dronami. Jest to gotowy zestaw do lotu. W zestawie również goggle, dzięki czemu odrywamy się od rzeczywistości i jedyne co widzimy to obraz z kamery. Pozwala nam poczuć się jak ptak. Latanie dostarcza niesamowitej adrenaliny.

 

Drony do 5000 zł

 

Phantom 4 - wysokiej jakości sprzęt, łatwy w obsłudze. Kamery wykrywające przeszkody oraz GPS sprawiają, że modelem przyjemnie się lata i ciężko go "rozbić"

 
 Drony powyżej 5000 zł
 
 
DJI Mavic PRO - kompaktowy, składany dron; video 4k/30fps; matryca 14 mpx; raw; gimbal 3 osiowy; GPS, GLONASS; czas lotu ok. 27 min; zasięg do 4km; jest także w zestawie combo (więcej akcesoriów)
 
 
Phantom 4 Advanced - prędkość lotu ok. 72 km/h; czas lotu ok. 30 min; GPS/GLONASS; gimbal 3 osiowy; matryca 20mpx; wideo 4k/60fps; 2,4 ghz
 
Phantom 4 Advanced + - takie same parametry jak powyżej; różnica polega na tym, iż kontroler wyposażony jest w ekran o jasności większej niż smartphony i tablety.
 
Phantom 4 Pro - parametry podobne do Phantom 4 Advanced. Jedyne różnice są takie iż Phantom 4 pro posiada więcej czujników oraz odbiera na częstotliwości 2,4ghz i 5,8ghz podczas gdy Advanced tylko na 2,4ghz
 
Phantom 4 Pro + - podobnie jak powyżej. Kontroler posiada ekran o dużej jasności.