DJI Goggle
1. Jaki jest poprawny sposób zakładania i noszenia DJI Goggle?


Włóż pasek opaski do klamry powyżej soczewek, aż usłyszysz kliknięcie. Sprawdź, czy został dobrze zamocowany. 2. Ustaw soczewki na wysokość oczu i pociągnij taśmę do dołu. Wyreguluj pokrętło paska, aż będą dobrze przylegały do głowy.

2. Czy mogę nosić okulary korekcyjne podczas używania zestawu DJI Goggle?

Tak. DJI Goggle mogą być noszone na okularach.

3. Czy DJI Goggle są wodoodporne?

Nie.

4. Jak dostosować odstęp (IPD) między moimi oczami? Jaka jest odpowiednia odległość między źrenicami, a obiektywem?

Najpierw obróć pokrętło IPD, aby wyregulować odległość między obiektywami, aż obrazy zostaną wyrównane. Następnie dobierz odpowiednią dla Ciebie odległość od źrenicy.

5. Jak uniknąć przypadkowego dotknięcia touchpada?

Możesz zablokować panel dotykowy, przesuwając go dwoma palcami.

6. Po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku zasilania, moje DJI Goggle czasem nie działają. Dlaczego?

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie systemu, DJI Goggle nie reagują na polecenia włączania/wyłączania w ciągu 10 sekund od ostatniego włączenia/wyłączenia.
 

Podłączenie

1. Ile par DJI Goggle może być podłączonych do jednego Drona Mavic Pro jednocześnie?

Oprócz sparowania DJI Goggle z dronem i kontrolerem Mavic Pro, istnieją dwie inne kombinacje połączeń:
1. Jeden dron Mavic Pro + dwie pary gogli DJI Goggle + dwa piloty zdalnego sterowania Mavic Pro
2. Jeden dron Mavic Pro + dwie pary gogli DJI Goggle + jeden pilot zdalnego sterowania Mavic Pro
3. Jeden dron Mavic Pro + jedna para DJI Goggle + dwa piloty zdalnego sterowania Mavic Pro

2. Co się dzieje, gdy więcej niż jedna para gogli DJI Goggli/pilotów jest podłączonych do tego samego drona?

W trybie trenera (Coach Mode) tylko główny pilot zdalnego sterowania może zmienić tryb lotu. Dron reaguje na sterownik podrzędny tylko wtedy, gdy główny pilot zdalnego sterowania nie podaje poleceń dłużej niż przez dwie sekundy. Główny pilot zdalnego sterowania może zmienić tor lotu w każdej chwili. W trybie podwójnym (Dual Operation Mode) (jeden dron + dwie pary gogli DJI Goggle + dwa piloty), drugi użytkownik nie ma możliwości obsługiwania trybu śledzenia (Head Tracking Mode). Jeśli pilot oraz DJI Goggle są obsługiwane przez tego samego użytkownika, niezbędne jest użycie przewodnika, który jest w stanie wydać instrukcje i ostrzeżenia dotyczące bezpiecznego lotu.

3. Jaki Dron Djl może być podłączony za pośrednictwem kabli USB z DJI Google?

Phantom 4, Phantom 4 Pro, Phantom 4 Advanced i Inspire 2.

4. Jakie urządzenia mogą być podłączone do DJI Goggle przy użyciu złącza HDMI?

Dowolne urządzenie wyposażone w port HDMI.

5. Po co jest potrzebne gniazdo kart Micro SD w DJI Goggle?

Gniazdo karty Micro SD w DJI Goggle służy do pobierania plików z dronów do wewnętrznej karty DJI Goggle w celu utworzenia kopii zapasowej i przeglądania plików wideo (tylko filmy z rozdzielczością 1080p/60fps lub niższą można wyświetlać za pomocą DJI Goggle).

6. Czy mogę pobrać filmy wideo, które nie są nagrywane przez drona na kartę Micro SD, a następnie włożyć ją do DJI Goggle, aby je oglądać?

Nie.

7. Dlaczego Mavic Pro jest jedynym dronem, który może być bezprzewodowo podłączony do DJI Goggle?

Ze względu na OcuSync. Ten sam system transmisji wideo przenoszony przez Mavic Pro został również zintegrowany z DJI Goggle, dzięki czemu możliwe jest połączenie bezprzewodowe pomiędzy tymi dwoma urządzeniami.

8. Jakie są główne różnice między trybem HD (HD Mode), a trybem Smooth Mode?

W trybie HD rozdzielczość materiału transmisji wideo osiąga wartość 1080p/30fps dla bliskiej odległości, obniża się do 720p/30fps na dużej odległości lub w przypadku zakłóceń. W trybie Smooth Mode rozdzielczość będzie wynosić 720p/60fps. Pierwszy z nich jest bardziej przejrzystym i wciągającym doświadczeniem, a drugi jest bardziej płynny..

9. Dlaczego jakość obrazu przesyłanego w moim DJI Goggle zmienia się czasami?

Rozdzielczość materiału wideo przesyłanego przez DJI Goggle zmienia się wraz z rozdzielczością nagrywania wideo. W związku z tym:
1. Gdy nagrany film jest w rozdzielczości 4K, najwyższa rozdzielczość przesyłu wideo wynosi 720p/30;
2. Gdy nagrany film jest w rozdzielczości 2.7K, rozdzielczość transmisji wideo wynosi 1080p/30;
3. Gdy nagrany film jest przy rozdzielczości 1080p lub niższej, w zależności od tego, czy szybkość klatek przekracza 30 klatek na sekundę lub mniej niż 30 klatek na sekundę, maksymalna rozdzielczość transmisji wideo wynosi odpowiednio 720p/60fps lub 1080p/30fps.

10. Jaka jest różnica między ekranami DJI Goggle 1080p, a innymi ekranami 2K?

Typowe ekrany "2K" wewnątrz innych okularów są podzielone na dwie sekcje 1280x1440 na każde oko o rozdzielczości 720p. DJI Goggle używają podwójnych ekranów 1080p, co oznacza, że każdy ekran ma maksymalną rozdzielczość 1920*1080.

11. Jakie mogą być opóźnienia kiedy DJI Goggle są połączone z innymi urządzeniami?

Opóźnienie łącza dla wideo w technologii HD (w pobliżu pola i brak zakłóceń) może sięgać nawet 110 ms (Mavic Pro, 720p60, format wideo: 720p120), 150 ms (seria Phantom 4, 720p60, format wideo: 720p60 / 720p120), 140 ms Inspire 2 + X5S, 720p60, format wideo: 1080p120), 190 ms (Inspire 2 + X4S, 720p60, format wideo:1080p60).

Aktualizacja oprogramowania w DJI Goggle


1. Jak zaktualizować oprogramowanie DJI Goggle?


Istnieją trzy główne sposoby aktualizacji oprogramowania:
1. Bezpośrednio podłącz DJI Goggle do komputera.
2. Sparuj pilot zdalnego sterowania, drona oraz DJI Goggle przed podłączeniem pilota do komputera PC. Wtedy będzie możliwa aktualizacja wszystkich trzech urządzeń.
3. Sparuj pilot zdalnego sterowania, drona i DJI Goggle, a następnie podłącz kontrolera zdalnego sterowania za pomocą aplikacji DJI GO (lub GO 4.0), aby zaktualizować wszystkie trzy urządzenia jednocześnie w aplikacji.

Technologia


1. Czy DJI Goggle oferują te same funkcje, niezależnie od tego, do jakiego urządzenia są podłączone? Jeśli nie, jakie są główne różnice?

Nie. Poszczególne funkcje są opisane w instrukcji obsługi.(Phantom 4 wkrótce będzie udostępniał również Head Tracking Mode).

2. Dlaczego dron przyłączony do DJI Goggle wciąż się kręci w trybie Head Tracking Mode nawet wtedy, gdy już przestałem się ruszać?

W trybie śledzenia (Head Tracking Mode) odchylenie głowicy drona zależy od ruchów głowy pilota. Jeśli pilot nie zatrzyma się w miejscu gdzie dron startował, urządzenie będzie się obracało, dopóki pilot nie odwróci głowy z powrotem do pierwotnej pozycji.

3. Dlaczego przyciski C1/C2 na regulatorze Mavic Pro przestają odpowiadać, gdy dron jest połączony z DJI Goggle?

Dla ułatwienia obsługi, gdy Mavic Pro jest podłączony do DJI Goggle, przyciski C1/C2 są automatycznie zamieniane na przyciski Fn/Back, które działają tak samo jak w DJI Goggle.

KUP TERAZ DJI GOGGLE