Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Autel Robotics Dragonfish - spodziewana nowość od konkurenta DJI

2020-09-05
Autel Robotics Dragonfish - spodziewana nowość od konkurenta DJI
Trzeba przyznać, że w 2020 roku firma Autel Robotics mocno wyróżnia się na rynku bezzałogowych statków powietrznych. Na początku roku miała miejsce premiera serii EVO II, której flagowy model EVO II Pro z kamerą 6K w oczach wielu użytkowników zdetronizował DJI Mavic 2 Pro.

W nadchodzących miesiącach planuje premierę kolejnych modeli, min. Autel Dragonfish, który ma potencjał, aby zawojować rynek dronów przemysłowych.

Autel Dragonfish - wertykalny start i lądowanie w trudnych warunkach

Autel Dragonfishzostał zaprojektowany, aby szybko i skutecznie wykonać lot w trudnych warunkach. Dron wyposażony jest w funkcję VTOL (ang. Vertical Take Off and Landing) poprzez konstrukcję pionowego startu i odchylane wirniki, które zostały zaprojektowane specjalnie do lądowania tam, gdzie standardowe drony - stałołopaty nie mają możliwości.

Jednocześnie, Dragonfish może automatycznie przełączać się w tryb stałołopat i lecieć poziomo, aby zapewnić większą wydajność podczas lotu porównując do konwencjonalnych systemów stosowanych w statkach powietrznych.
Dron powstał z myślą o wszechstronnych i wymagających zleceniach przemysłowych.

Statek powietrzny Autel Robotics ustawiony pionowo
Fot.: Stephen Shankland/CNET 

Autel Dragonfish - szokujące parametry drona przemysłowego

Producent gwarantuje zasięg aż do 30 km (!), co daje nam platformę do zaawansowanej eksploracji przestrzeni powietrznej. Do tego transmisja wideo 1080p w czasie rzeczywistym, precyzyjna do 2 cm podwójna antena RTK oraz rejestrowanie obrazu w świetle widzialnym i obrazowanie termiczne - a to nie wszystko! 

Czas lotu drona do 100 minut!

Niesamowity czas lotu Dragonfish zapewnia użytkownikowi wystarczający czas pracy.

Dodatkowo, ten wertykalny dron można z łatwością umieścić w bagażniku samochodu. To idealny profesjonalny sprzęt do obsłużenia tylko przez jedną osobę!

Wysoka autonomia i prosta obsługa 

Autel zapewnia, że nowego drona zamontujemy już w jedną minutę, a tylko 5 sekund zajmie autoskan systemu operacyjnego urządzenia. Oczywiście ten BSP jest wyposażony w autonomiczne funkcje lotu takie, jak śledzenie obiektu czy lot po punktach orientacyjnych (Waypoints), co zapewnia bezpieczeństwo i łatwy przebieg inspekcji z wykorzystaniem drona Dragonfish.

Dragonfish - dron, który udźwignie ładunek nawet do 6,5 kg!

Zdolny do przenoszenia różnych ładunków dzięki wymiennemu mocowaniu czujnika, Dragonfish może transportować potencjalnie niestandardowe ładunki, w tym LiDAR.

Odporność na wiatr i bezpieczeństwo drona 

Nawet wiatr o sile 6 w skali Beauforta nie utrudnia startu i lądowania. Podwójne, nadmiarowe kopie zapasowe wszystkich czujników zapewniają pełną ochronę przed awarią, dzięki czemu loty są bezproblemowe.

Autel Dragonfish - data premiery i cena

Jeśli chodzi o dostępność nowości od Autel Robotics, ma pojawić się jeszcze w 2020 roku. Co do ceny - na chwilę obecną nie udało nam się znaleźć orientacyjnej kwoty, za którą przyjdzie nam zapłacić za tak rewolucyjny (jak się zapowiada) sprzęt latający.

Drony Autel cieszą się coraz większą popularnością, obserwujemy stale rosnące zainteresowaniu modelami EVO II.
Zachęcamy do zapoznania się z ich specyfiką zamieszczoną w artykule porównawczym oraz z naszą promocją, o której przeczytacie więcej tutaj

Słyszcie o Autel EVO II po raz pierwszy i nie wiecie, od czego zacząć? Zapraszamy do lektury Autel EVO II - pytania i odpowiedzi.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Polecane

pixel