Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Autel EVO II - pytania i odpowiedzi

2020-08-20
Autel EVO II - pytania i odpowiedzi

Czy muszę zarejestrować mojego drona w Autel?

Nie musisz rejestrować swojego drona, chociaż zdecydowanie zalecamy utworzenie konta za pośrednictwem aplikacji Explorer w celu tworzenia kopii zapasowych dzienników lotów w chmurze. Rejestracja drona może również pomóc w niefortunnych okolicznościach zgubienia lub kradzieży drona.

Ile kosztuje EVO II Dual? Jak / gdzie mogę kupić?

EVO II dual to potężne narzędzie łączące niezwykły czujnik wizualny 8k z najnowocześniejszym czujnikiem termicznym FLIR. Ze względu na charakter tej technologii sprzedaż tego modelu jest regulowana, dlatego oferujemy ten model wyłącznie w drodze zapytania, zarówno bezpośrednio, jak i za pośrednictwem autoryzowanych partnerów. Aby uzyskać więcej informacji lub przesłać zapytanie dotyczące zakupu, wyślij wiadomość e-mail na adres sklep@megadron.pl

Dlaczego EVO 6K jest droższe niż 8K?

Podczas gdy zarówno EVO II (8k), jak i EVO II Pro (6k) mogą pochwalić się najlepszymi przetwornikami obrazu Sony, EVO II Pro posiada matrycę 1 calową i przysłonę regulowaną w zakresie od f / 2,8 do f / 11. Ten większy czujnik zapewnia ponad czterokrotnie większy obszar gromadzenia światła, a w połączeniu z regulowaną przysłoną umożliwia wymagającym fotografom wykorzystanie szerszego zakresu warunków fotografowania.

Mój EVO II wyświetla komunikat o błędzie czujnika, co to oznacza?

Komunikat o nieprawidłowym czujniku wskazuje, że Twój dron wymaga ponownej kalibracji jednego lub więcej czujników unikania przeszkód. Aby ponownie skalibrować czujniki, pobierz narzędzie kalibracyjne (link https://auteldrones.com/pages/evo-ii-oa-calibration-tool ) i postępuj zgodnie z instrukcjami na tej stronie, aby ukończyć kalibrację omijania przeszkód.

Dlaczego moje baterie wyczerpują się, kiedy ich nie używam?

Specjalnie zaprojektowane inteligentne akumulatory litowo-polimerowe Autel Robotics charakteryzują się wysoką gęstością i pojemnością energii, więc w celu zapewnienia bezpiecznego przechowywania baterie posiadają funkcję samorozładowania podczas przechowywania. Jeśli akumulator jest przechowywany w środowisku o wysokiej temperaturze lub jest bezczynny przez 6 dni z wysokim poziomem naładowania, aktywuje się ochrona przed samorozładowaniem. Akumulator rozładuje się automatycznie do bezpiecznego poziomu. Jest to ustawienie domyślne, a proces rozładowywania trwa 2-3 dni. Chociaż nic nie wskazuje na to, że akumulator wykonuje cykl samorozładowania, można zauważyć lekkie ocieplenie akumulatora, co jest normalne. Próg rozładowania można dostosować za pomocą aplikacji Autel Explorer.

Jak mam przechowywać i konserwować baterie?

Podczas przechowywania, tak jak podczas lotu, ważne jest, aby nie dopuścić do bliskiego kontaktu baterii z wilgocią lub źródłami ciepła. Przechowuj akumulatory w suchym i wentylowanym miejscu w temperaturze pokojowej (najlepiej od 22 ° C do 28 ° C) i upewnij się, że poddajesz je cyklowi ładowania (naładowanie do 100%, a następnie rozładowanie do 7% lub mniej) co najmniej raz na trzy miesiące (90 dni) ).
Akumulatory LiPo zapewniają wyższą szybkość rozładowania przy niższej wadze niż inne typy akumulatorów, dzięki czemu nasze drony mogą latać szybciej i dłużej. Kompromis polega na tym, że akumulatory LiPo wymagają specjalnych procedur ładowania i przechowywania oraz mają krótszą żywotność niż inne typy akumulatorów.

Jakie są dane techniczne baterii w EVO II?

 • Pojemność - 7100 mAh
 • Napięcie - 11,55 V.
 • Maksymalne napięcie ładowania - 13,2 V.
 • Typ baterii - LiPo 3S
 • Energia - 82Wh
 • Waga netto - 365g
 • Zakres temperatur ładowania - 5 ° C do 40 ° C
 • Maksymalna moc ładowania - 82 Wh

Wygląda na to, że gimbal jest przechylony na moich obrazach / wideo, jak to naprawić?

Pochylony obraz w fotografii dronowej jest ogólnie nazywany pochyleniem horyzontu. Pierwszym krokiem do usunięcia nachylenia horyzontu jest włączenie drona na możliwie najbardziej płaskiej powierzchni. Pamiętaj również, że gimbal został zaprojektowany tak, aby był wypoziomowany w locie, więc jeśli widzisz problem przed startem, umieść drona w bezpiecznym zawisie. W większości przypadków gimbal wyrówna się.
Jeśli nadal występuje niewielkie przechylenie horyzontu, można to poprawić za pomocą menu ustawień w aplikacji Explorer. W widoku kamery stuknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu i wybierz Gimbal. Wybierz przycisk „Start” regulacji gimbala po prawej stronie.
Aby uzyskać bardziej znaczący lub powtarzający się problem z pochyleniem horyzontu, wybierz jedną opcję niżej w menu ustawień gimbala, Automatyczna kalibracja gimbala, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skalibrować gimbal. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego procesu, zapoznaj się z naszymi filmami pomocniczymi dla
EVO II: https://youtu.be/kUaxB5XeWfs

Gdzie jest karta micro SD w moim EVO II?

Karta mico SD znajduje się za klapką po lewej stronie EVO II (po prawej stronie EVO II znajduje się port USB-C).
Aby uzyskać dostęp do karty micro SD, trzymaj drona tyłem do siebie i rozłóż ramiona po odpowiedniej stronie drona. Następnie palcem lub monetą otwórz klapkę pod otworem wentylacyjnym. Lekko dociśnij kartę micro SD, aby ją wysunąć (usłyszysz ciche kliknięcie), a następnie wyjmij ją z gniazda.
Aby wymienić kartę micro SD, włóż ją z powrotem do gniazda i delikatnie naciśnij, aż usłyszysz kliknięcie, a następnie zamknij klapkę.

Jakich kart MicroSD mogę używać z moim EVO II?

EVO używa kart MicroSD. EVO obsługuje karty MicroSD o pojemności do 256 GB. Zalecamy następujące minimalne prędkości kart:
Wideo 1080p HD lub niższe: karta UHS-I U1 lub V10
Wideo 4k: UHS-I U3 lub V30
Wideo 6k 8k: V60 lub V90
Zalecana przez nas karta to Lexar V60 https://megadron.pl/pl/search.html?text=lexar

Jak sparować pilota? Mój dron i RC nie chcą się połączyć?

Jeśli chcesz sparować swój pilot zdalnego sterowania i postępuj zgodnie z prostymi krokami w tych filmach pomocniczych, aby uzyskać ponowne połączenie.
EVO II : https://youtu.be/0kHS6LE7Zi4
Jeśli nie możesz sparować drona, wykonując te czynności, zapoznaj się z naszymi instrukcjami wykonywania ręcznej aktualizacji oprogramowania układowego
EVO II: https://youtu.be/0kHS6LE7Zi4

Jak podłączyć iPhone'a do pilota?

Do naszych dronów nie są dołączone kable piorunowe, dlatego zalecamy użycie kabla dostarczonego z telefonem lub dowolnego innego kabla micro USB lub USB-A, który jest zgodny z Twoim urządzeniem (np. Kabel do ładowania ze złącza Lightning na USB-A) .

Jakie są dane techniczne pilota zdalnego sterowania dla mojego EVO II?

 • Częstotliwość pracy - 2,4 ~ 2,4835 Ghz
 • Maksymalna odległość transmisji (bez przeszkód, bez zakłóceń) - FCC: 9 km (5,5 mil) CE: 5 km
 • Zakres temperatur pracy -10 ° C - 40 ° C
 • Moc transmisji (EIRP) - FCC: <26dBm ISED: <26dBm CE: <20dBm RCM: <20dBm SRRC: <26dBm
 • Bateria - 5000 mAh
 • Waga - 370g
 • Prąd / napięcie robocze - 1,7 A przy 3,7 V.
 • Zakres temperatury ładowania - 0 - 40 ° C
 • Obsługiwany rozmiar urządzenia mobilnego - maksymalna długość: 84 mm; maksymalna grubość: 13mm
 • Typy portów USB - Micro USB (Type-B), USB-C
 • Godziny pracy - 3 godz
 • OLED NITS - 330

Jak wyświetlić dzienniki lotów w aplikacji Explorer i umieścić je w chmurze?

Aby wyświetlić dzienniki lotów w aplikacji Explorer, otwórz aplikację na urządzeniu, z którego latasz, i dotknij ikony swojego profilu w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz rekordy lotów. Stąd możesz przeglądać i przesyłać swoje dzienniki lotów do chmury. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym filmem pomocniczym: https://youtu.be/JrJOYbgt5T8

Skąd mam wiedzieć, czy mam najnowsze oprogramowanie?

Aby określić wersję oprogramowania, włącz drona z podłączonym urządzeniem i uruchomioną aplikacją Explorer.
W aplikacji Explorer wybierz Aparat, a następnie bieg w prawym górnym rogu, aby otworzyć menu ustawień. Wybierz General w lewym dolnym rogu iz tego podmenu wybierz Firmware Version.
Spowoduje to wyświetlenie tabeli wersji oprogramowania sprzętowego każdego komponentu samolotu. Porównaj to z aktualną tabelą wersji na naszej stronie internetowej, którą znajdziesz tutaj:
EVO: https://auteldrones.com/pages/evo-ii-downloads

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixel