Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Akcesoria do DJI Matrice 300 / 350

Wyniki: 26

Drony DJI Matrice 300 przeznaczone są do zastosowań przemysłowych. Mają imponujący zasięg i długi, niemal godzinny czas lotu. Można zamontować na nich aż 3 dodatkowe akcesoria jednocześnie. Z uwagi na to, że stosowane są m.in. podczas akcji ratowniczych, poszukiwawczych i inspekcji dużych obiektów, wymagają niezawodnych elementów eksploatacyjnych. Nasz sklep oferuje oryginalne części do tych urządzeń. W tej kategorii znajdziesz akcesoria do dronów DJI Matrice, które zapewnią Ci najwyższą jakość pracy!

DJI Matrice 300 RTK + Zenmuse H20N – zestaw do zadań specjalnych

Dodatkowe akcesoria to szansa na rozbudowanie zaawansowanego systemu wizyjnego drona DJI Matrice 300. Mogą one być przydatne w różnych warunkach, np. podczas akcji prowadzonych nocą. Zenmuse to wyjątkowe kamery noktowizyjne, które doskonale nadają się do wykonywania ujęć w warunkach bardzo ograniczonego oświetlenia. Są to jedne z polecanych urządzeń współpracujących z dronami z serii DJI Enterprise. Największą popularnością cieszy się zestaw złożony z DJI Matrice 300 RTK + Zenmuse H20N. Czujniki noktowizyjne są kompatybilne z kamerami zmiennoogniskowymi i szerokokątnymi. Do zastosowań profesjonalnych nadaje się zestaw składający się z kamery termowizyjnej z zoomem 2x i 8x oraz dalmierza laserowego. Maksymalne powiększenie obrazu to 32x. Kamera noktowizyjna Zenmuse H20N umożliwia prowadzenie obserwacji w ciemności. Pozwala na zoomowanie obrazu w podczerwieni. Za pomocą wbudowanego dalmierza laserowego o zasięgu do 1200 m realne jest precyzyjne określenie odległości i uzyskanie danych dotyczących położenia przedmiotu w przestrzeni. Podgląd noktowizyjny zapewniają wysokiej jakości czujniki Starlight. Zestaw DJI Matrice i Zenmuse H20N pozwala na uzyskanie funkcji termowizyjnych:1.     dostosowanie palety kolorów do rodzaju i wymagań pracy,2.     wizualizację izoterm,3.     alarm dotyczący przekroczonej wartości temperatury,4.     obrazy R-JPEG z informacją o wysokości temperatury.Zenmuse H20N pozwala na jednoczesne prowadzenie podglądu noktowizyjnego i termowizyjnego, co daje ogromne możliwości dla operatora podczas prowadzenia akcji. Jego indeks ochrony to IP44. Oznacza to, że urządzenie to jest odporne na deszcz i zanieczyszczenia ciałami stałymi o średnicy przekraczającej 1 mm.

Śmigła do dronów Matrice 300

Śmigła to części, które stosunkowo łatwo ulegają uszkodzeniom i zużywają się w czasie normalnej eksploatacji. Podczas nieoczekiwanych zderzeń, użytkowania w trudnych warunkach oraz intensywnego użytkowania mogą powstać na nich uszkodzenia, zarysowania lub wgniecenia. W ekstremalnych przypadkach może nawet dojść do złamania śmigła. Aby się zabezpieczyć na tę ewentualność, warto zawsze podczas akcji mieć ze sobą komplet zapasowych części do Twojego drona DJI z serii Enterprise. W naszej ofercie znajdziesz specjalne śmigła zaprojektowane z myślą o lotach na dużych wysokościach.

Zasilanie drona – zapasowe akumulatory

Wydajne i skuteczne zasilanie drona pozwala uzyskać maksymalny czas pracy dochodzący do 55 minut. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy używasz swojej maszyny podczas akcji poszukiwawczej lub inspekcji. Dzięki temu możesz przedłużyć czas przebywania drona w powietrzu. Przełoży się to na lepsze efekty i szybkie uzyskanie odpowiednich rezultatów w postaci wykonanej pracy i przemierzonych odległości. Jest to możliwe tylko z oryginalnymi akumulatorami TB60 dedykowanymi do drona DJI Enterprise. W naszym sklepie kupisz akumulator DJI Matrice 300 RTK, który pozwoli Ci zasilić swój quadrocopter szybko i skutecznie. Będzie to wymagało jedynie krótkiej przerwy w pracy urządzenia potrzebnej na wyjęcie rozładowanych akumulatorów i umieszczenie świeżo naładowanych na ich miejscu. Dzięki nowoczesnej technologii zastosowanej w DJI Matrice 300, do wymiany akumulatora nie jest konieczne wyłączenie drona. 

Stacja ładowania dronów 

Oryginalna stacja do ładowania dronów DJI jest niezbędna podczas wielogodzinnych akcji prowadzonych w terenie. Stacja ładowania DJI BS60 jest profesjonalnym sprzętem zamkniętym w wytrzymałym opakowaniu ochronnym. Może być używana do ładowania, przechowywania i transportu zapasowych akumulatorów do dronów Matrice 300. Waga samej stacji ładowania jest znaczna i wynosi około 8 kg. Razem z akumulatorami sprzęt waży więc całkiem sporo. Dlatego walizka wyposażona jest w wygodny uchwyt do przenoszenia oraz wysuwaną rączkę i kółka do łatwiejszego transportu po płaskim podłożu. Czas całkowitego ładowania 2 akumulatorów za pomocą stacji wynosi około 60 minut. Możliwe jest też częściowe doładowanie w czasie o połowę krótszym. W ten sposób stopień naładowania akumulatorów może wynieść od 20 do 90%. Cechą charakterystyczną tej solidnej i szybkiej ładowarki jest fakt, iż może ona jednocześnie ładować 4 baterie TB60 do drona Matrice 300 oraz 4 baterie WB37 do kontrolera. Zapewnia to płynną pracę jednego i drugiego urządzenia. Po wyjęciu rozładowanych akumulatorów można od razu podłączyć je do ładowania. Takie postępowanie znacznie poprawia możliwości drona, przedłużając jego pracę tak, jak jest to konieczne.

Aparatura sterująca do dronów Matrice

W naszym sklepie znajdziesz profesjonalną aparaturę do sterowania pracą drona DJI Matrice. 5,5-calowy wyświetlacz pozwala na realizowanie podglądu nawet w trudnych warunkach. Smart Controller ma takie funkcjonalności jak tryb podwójnego operatora i wbudowane aplikacje: 1.     DJI Pilot – optymalizuje warunki i parametry pracy drona, zapewniając jego wydajność,2.     DJI FlightHub – służy do zarządzania pracą dronów w zastosowaniach przemysłowych – zwiększa możliwości organizacyjne.Aparatura wyposażona jest w port HDMI i podpory. Szeroki zakres temperatur umożliwia wykorzystanie tego urządzenia w warunkach ekstremalnych od -20 do +40 stopni Celsjusza. Dzięki temu może służyć podczas prowadzenia akcji poszukiwawczych i inspekcji o każdej porze roku, zarówno w dzień, jak i w nocy. W przypadku drona Matrice 300 możliwa jest podwójna kontrola pracy drona przez dwoje operatorów. Takie innowacyjne rozwiązanie sprzyja budowaniu zaawansowanej strategii i współpracy między osobami odpowiedzialnymi za poprawne działanie drona. Zwiększa też szanse na powodzenie misji, ponieważ operatorzy mogą podejmować decyzję w oparciu o informacje wyświetlane na ekranie kontrolera. Dostępna u nas aparatura sterująca DJI została zaprojektowana tak, by umożliwiać takie sterowanie. Ponadto jest ona łatwa w obsłudze i intuicyjna. Pomimo wielu dostępnych funkcji wykorzystywanych przez profesjonalistów, praca na aparaturze nie należy do trudnych zadań. 

Profesjonalny radar CSM do DJI Matrice 300

Nasza oferta obejmuje też profesjonalne wyposażenie ułatwiające wykrywanie i pozycjonowanie obiektów w otoczeniu drona. Radar do drona DJI Matrice stanowi wsparcie dla czujników drona. Pomaga systemom quadrocoptera unikać przeszkód napotkanych na swojej drodze. Zapewnia wiarygodną detekcję w zakresie od 1 do 30 m. W misjach, które wymagają lotu w trudnym terenie, radar jest niezwykle przydatny. Należy go przymocować w górnej części drona. Jak działa to urządzenie? Radar CSM emituje fale radiowe. Po napotkaniu przeszkody odbijają się one od niej i powracają. Czas, jaki upływa od momentu wysłania do powrotu fali to informacja niezbędna do określenia położenia obiektu w przestrzeni. Radar współpracuje z kontrolerem, na którym wyświetlane są dane dotyczące odległości drona od przeszkody. Należy odpowiednio ustawić odległości hamowania i ostrzegania przed zbliżaniem się do obiektu. To pozwala na sterowanie ruchem bezzałogowca tak, by uniknąć niebezpiecznego w skutkach zderzenia. Czuły radar pozwala wykryć cienkie linie energetyczne, co sprawdza się podczas przeprowadzania ich inspekcji. Radarowy system wykrywania przeszkód pozwala uniknąć uderzenia w linie, dzięki czemu możliwe jest bezpieczne przebywanie w ich pobliżu i wykonywanie precyzyjnych manewrów w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Z uwagi na niewielkie średnice, linie i kable są słabo widoczne dla drona bez uruchomionego radaru. Dlatego takie akcesoria to podstawowe wyposażenie firm, które używają dronów do inspekcji sieci elektroenergetycznych lub do pracy w trudnych warunkach z dużą ilością przeszkód.

Akcesoria do gimbali

Jednym z częściej wymienianych elementów wyposażenia jest gimbal. To nowoczesny, łatwy w obsłudze stabilizator, na którym montuje się kamerę drona. Eliminuje on drgania, sprawiając, że uzyskany obraz jest wyraźny i czytelny. Jest to niezbędne do tego, by można było ustalić położenie poszczególnych obiektów. Gimbal wymaga odpowiedniego mocowania, aby nie zaburzać jego pracy i zapewnić dobre parametry działania. Poprawnie założony element zapewnia płynny ruch kamery, co przekłada się na wyższą jakość ujęć. Dlatego niezwykle ważny jest właściwy sposób jego montażu. W tej kategorii znajdziesz m.in. podwójne oraz górne uchwyty do gimbala. Mocowanie pozwala na jeszcze lepsze sterowanie gimbalem w każdych warunkach. Górny uchwyt do gimbala przydaje się w sytuacji, gdy chcesz wykonać ujęcia z niskiej perspektywy. Podwójne mocowanie zwiększa komfort i pewność w trakcie użytkowania i pozwala na użycie dwóch gimbali jednocześnie. Uchwyty pozwalają uzyskać dużą precyzję w ruchu kamery, co znacznie poprawia efekty. Czytelność obrazu wzrasta nawet przy dużym powiększeniu.Oryginalne części i akcesoria do dronów DJI Matrice 300, które znajdziesz w naszym sklepie, są kompatybilne z profesjonalnymi bezzałogowcami używanymi podczas akcji ratowniczych i inspekcji obiektów takich jak wodociągi, gazociągi i linie energetyczne. Zaufaj naszym ekspertom, którzy pomogą Ci wybrać najlepsze części do Twojego drona Matrice.

pixel