Najlepsze drony rekreacyjne - ranking 2020 [AKTUALIZACJA 2021]

2020-12-18
Najlepsze drony rekreacyjne - ranking 2020 [AKTUALIZACJA 2021]

Ze względu na rosnącą popularność i mnogość produktów na rynku, postanowiliśmy zebrać najlepsze drony z kamerą jak i drony bez kamery w rocznym zestawieniu. Ranking dronów pozwoli Ci wybrać model idealnie spełniający Twoje oczekiwania - znajdują się tu drony dla początkujących oraz dla osób które potrzbują drona do robienia zdjęć i filmowania. Przedstawiamy też polecane drony, które z powodzeniem sprawdzą się jako prezent pod choinkę lub na urodziny. Więc jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić drona i jak wybrać odpowiedni model trafiłeś na idealny ranking dronów. Dodatkowo zaktualizowaliśmy ten atrykuł, aby wbór drona był jeszcze łatwiejszy.

Najlepsze drony do 200 zł

dwa drony z ceną do 200 zł

Syma X26 i Syma X57 - najbezpieczniejsze drony dla dziecka


W przedziale cenowym do 200 zł szczególnie polecamy dwa modele dronów bez kamery - Syma X26 i Syma X57, które dzięki swojej zabudowanej konstrukcji pozwolą na bezpieczną zabawę w pomieszczeniach. Obydwa drony mają funkcję wykrywania przeszkód - w momencie, kiedy taka jest blisko, dron zatrzyma się. Gdyby stworzyć ranking dronów najbezpieczniejszych dla dzieci – te dwie pozycje z pewnością by go wygrały.

  

Najlepsze drony do 300 zł

dwa drony z ceną do 300 zł

>

Syma X5C - klasyczny model drona z kamerą


Syma X5C to jeden z pierwszych dronów rekreacyjnych na rynku, który wciąż urzeka prostotą wykonania i możliwościami. Dzięki wbudowanej kamerze zarejestrujemy codzienne widoki z innej perspektywy. Dron jest bardzo zwinny, z łatwością wykonuje akrobacje 360 stopni, a 6-osiowy system stabilizacji zapewnia stabilność i łatwiejsze sterowanie modelem.

 

Syma X5HW – najczęściej polecany dron z kamerą i podglądem na żywo


Ranking dronów nie mógł obyć się bez tej pozycji! Syma X5HW to dron z kamerą, który dostarczy rozrywki nie tylko najmłodszym, a to za sprawą podglądu na żywo. Dron nie tylko robi zdjęcia i filmy, ale także pozwoli Ci uzyskać perspektywę z lotu ptaka w czasie rzeczywistym. Do tego tryb headless i nie musisz zwracać uwagi na położenie drona – nawet jeśli jest tyłem do Ciebie, dron przemieszcza się zgodnie z kierunkiem wychylenia drążka w kontrolerze. Sterowanie tym dronem do nauki latania to prosta zabawa!

 

Najlepsze drony do 500 zł

 dwa drony z kamerą ceną do 500 zł

Dron Syma X25PRO i Dron Syma X8PRO - większa precyzja lotu


Najlepsze drony to bezapelacyjnie takie, w których technologia wyręcza nas, abyśmy mogli zająć się wyłącznie tym, co w lataniu dronem jest najprzyjemniejsze. Dlatego nasz ranking dronów przedstawia najlepsze drony rekreacyjne z systemem GPS, których cena nie przekracza 500 zł: Syma X25 PRO i X8 PRO. System nawigacji satelitarnej sprawia, że drony te bez problemu odnajdują drogę powrotną do nadajnika. Dodatkowo dzięki GPS są dronami które lecą za Tobą i śledźą Cię w trybie "Follow". Obydwa drony wrócą do Ciebie w przypadku utraty łączności, a także przy spadku mocy akumulatora poniżej bezpiecznego poziomu. Wyposażone są w barometr, dzięki któremu zabawki nie „pływają” w powietrzu i utrzymują pozycją.


Te dwa modele dronów mają taką samą kamerę, a różnią się czasem lotu i wielkością. Dron  Syma X25 PRO lata dłużej od konkurenta o 3 min pozwalając na łączny czas lotu do 12 min. Z kolei dron X8 PRO jest większy i cięższy, więc w przypadku wiatru będzie zachowywał się stabilniej.[AKTUALIZACJA] Dron Syma X8 PRO z GPS kosztuje aktualnie 649 zł.

Najlepsze drony do 1000 zł - dobra jakość zdjęć i filmów

 

 

Syma W1 PRO Explorer - więcej niż zabawka


Najbardziej zaawansowany technologicznie dron popularnej na rynku modelarskim marki Syma, Syma W1 PRO Explorer to jedyny dron dla początkujących, który został wyposażony w aż dwie kamery - przednią zrobisz zdjęcia nawet w jakości 4K, a dolną nagrasz film terenu pod dronem w FHD 720p.
Dron Syma W1 Pro został wyposażony w funkcje umożliwiające wykorzystanie jego potencjału również przez początkujących użytkowników,sprawiając że jest to wysokiej jakości dron dla dzieci. Tryb follow czyli tryb w którym dron leci za Tobą, lot po wyznaczonych punktach, lot po okręgu, a także tryb novice czyli wirtualny płot, za który dron nie odleci. Do tego sterowanie poprzez gesty i system powrotu drona za pomocą jednego kliknięcia. Jest dronem który długo lata, jak na drona rekreacyjnego- aż do 18 min.
Więcej o Syma W1 Pro przeczytasz w naszej recenzji.

 

DJI Ryze Tello – dron DJI


Dron z kamerą DJI Ryze Tello to pierwszy dron dla dzieci i początkujących stworzony przez największego producenta dronów na świecie - DJI. To co wyróżnia tego drona to świetny aparat, wysoka jakość wykonania i wygodna aplikacja do sterowania. Chodź nie ma systemu GPS (więc nie ma opcji śledzenia lub powrotu do domu), to jest niezwykle stabilny w locie, pozwala na "zawis w jednym miejscu" i idelanie lata się nim w domu. Samego drona można kupić już za  499 zł, jednak my polecamy powiększony zestaw Boost Combo z dodatkowymi śmigłami, kontrolerem, hubem do ładowania i łącznie trzema akumualtorami, które pozwolą razem na czas lotu nawet do 39 min!

 

Najlepsze drony rekreacyjne do 2000 zł i powyżej

 dwa drony z kamera z ceną do 2000 zł

DJI Mavic Mini i Mini 2 drony dla początkujących do filmowania


W klasie dronów do 2000 zł polecamy Ci model DJI Mavic Mini, który dzięki wadze zaledwie 249g jest jednym z najpopularniejszych latających gadżetów. Zasięg Mavica Mini to aż do 2 km, a pojemność jego baterii pozwala na lot do 30 minut. Do tego zdjęcia w jakości 2.7K i inteligentne tryby umożliwiające stworzenie ujęć jak z planu zdjęciowego.


Nową, ulepszoną wersją tego modelu jest DJI Mini 2. Producent umieścił w dronie kamerę 4K, a także możliwość zapisu materiałów w formacie RAW, co pozwoli Ci uzyskać jeszcze lepsze efekty i jakość. Dodatkowo, Mini 2 został wyposażony w łączność radiową OcuSync 2.0, co zapewnia stabilne połączenie podczas lotu nawet do 6 km.
Drony serii Mini to najlepsze drony do filmowania, których waga nie przekracza 250 g, co według nowych przepisów dronowych oznacza, że by móc nim latać, wymagana jest jedynie rejestracja na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego w bazie operatorów oraz znajomość instrukcji obsługi.

 

DJI Mavic Air 2 dron do zdjęć poniżej 600 g


Mavic Air 2 to dron z kamerą 4K, który dzięki kodekowi H.265/AVC i możliwości nagrywania z płaskim trybie kolorów D-Cinelike rejestruje więcej detali i daje pole do popisu dla wręcz profesjonalnej obróbki wideo. To sprawia, że Air 2 to jeden z najlepszych dronów do filmowania i zdjęć. Ten dron spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających hobbystów, który marzą o uchwyceniu pięknych ujęć. Dron Air 2 robi rewelacyjnej jakości zdjęcia panoramiczne, wykrywa i omija przeszkody z przodu, z tyłu i od dołu. Dzięki trybowi ActiveTrack 3.0 z dużą dokładnością śledzi zaznaczony obiekt, co sprawia, że Mavic Air 2 przygotuje dla Ciebie materiał, kiedy Ty jedziesz na rowerze, płyniesz łódką czy chodzisz po górach.[AKTUALIZACJA] W kwietniu 2021 pojawiła się nowa, ulepszona wersja DJI Air 2S. Porównanie tych dwóch dronów znajdziesz w artykule Dji Mavic Air 2 vs Dji Air 2S - Porównanie

 

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

pixelpixelpixelpixel