Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Jedziemy na wycieczkę*, bierzemy HoverAir X1 w teczkę

2024-03-20
Jedziemy na wycieczkę*, bierzemy HoverAir X1 w teczkę

*rowerową - mamy ograniczony bagaż! Dowiedź się więcej na temat HoverAir X1.

Lataj tu i teraz: HoverAir X1

W świecie dronów, zdominowanym przez jednego producenta pojawienie się sprzętu "z innej stajni" to dla nas wielka radość. Od długiego czasu obserwujemy markę Zero Zero Robotics, która bierze sobie do serca unikalność własnych produktów. Wszystko zaczęło się od bicoptera, wyjątkowego drona, który posiada tylko dwa silniki. Tak, lata! Wychodzi mu to całkiem nieźle, bo mieliśmy okazję testować model V- Coptr Falcon.

HoverAir X1 również się wyróżnia. Czym? 

W tym artykule przedstawimy Ci główne cechy tego drona oraz porównamy go z popularnym modelem DJI Mini 2SE. Dowiedz się, jak działa HoverAir X1, jakie rezultaty można osiągnąć korzystając z niego, jakie są jego ograniczenia oraz czy warto go wybrać. Czytaj dalej, aby poznać wszystkie szczegóły!

Mobilność - coś za coś

W skrócie. HoverAir X1 to ultra mobilny dron dla niedzielnego filmowca. Mam na myśli sytuację, w której dron DJI Mini + kontroler to zbyt dużo. Jeździsz na rowerze, ale liczy się każdy gram. To jest dron, którego przez dwa tygodnie nosiłem w plecak do pracy, razem z laptopem i kanapkami. Zapomniałem, że go tam mam. 128 gram. Dobrze, że nie mam tak z kanapkami. Podczas wypadu do Szczyrku, na narty również był w plecaku podczas zjazdów. Miały być testowe nagrania ze stoku, ale pogoda nie pozwoliła. To jest fajne w tej mobilności, może coś nagrasz, ale nie musisz. Nic na siłę :)

Składany dron waży zaledwie 128 gramów i może być łatwo transportowany. Waga drona jest jednym z jego największych atutów. Każdy dron o wadze poniżej 250 gramów jest dużym osiągnięciem, ponieważ nie wymaga rejestracji ani spełniania dodatkowych wymogów prawnych. HoverAir X1 startuje z dłoni w ciągu 3 sekund i również ląduje w dłoni. Ochronna osłona nad śmigłami zapewnia bezpieczny start i lądowanie. Dron HoverAir X1 nie jest wyposażony w kontroler. Lata dzięki zestawowi predefiniowanych tras lotu, takich jak Hover, Follow, Zoom Out, Orbit i Bird's Eye. Każdy z trybów ma możliwość dostosowania (czas, wysokość, dźwięk on/off itp.), jednak konieczne jest skorzystanie z aplikacji mobilnej. Istnieje również tryb ręcznego sterowania, w którym można pilotować drona za pomocą kontrolera w aplikacji Android/iOS. Tutaj również należy pochwalić aplikację za bezbłędne działanie i dobry UX. 

HoverAir X1 innowacyjny dron HoverAir X1 sledzenie

Jak działa HoverAir X1? Praktyczne zastosowanie i tryby lotu

Poza swoją przenośnością, dron HoverAir X1 oferuje wiele funkcji, które mogą być przydatne w różnych sytuacjach. Jedną z nich jest możliwość startu i lądowania drona bezpośrednio z dłoni. Dzięki temu nie trzeba się martwić o specjalne miejsce do startu czy lądowania - wystarczy wyciągnąć rękę i dron jest gotowy do lotu. Ochronna osłona nad śmigłami zapewnia bezpieczne manewry zarówno podczas startu, jak i lądowania.

Dron HoverAir X1 oferuje również różne tryby lotu, które można dostosować do własnych preferencji. Tryb Hover pozwala na automatyczne kadrowanie użytkownika z ustalonej pozycji, co umożliwia robienie selfie bez użycia rąk. Tryb Follow pozwala na śledzenie użytkownika z przodu lub z tyłu, nawet przy prędkości do 20 km/h. Tryb Zoom Out stopniowo obejmuje coraz większą część otoczenia, tworząc efekt dramatyczny. Tryb Orbit pozwala na równomierne okrążanie użytkownika, a tryb Bird's Eye umożliwia rejestrowanie widoków z góry. Każdy z tych trybów można dostosować pod względem czasu, wysokości, włączenia dźwięku itp., jednak konieczne jest skorzystanie z aplikacji mobilnej.

HoverAir X1 lekki dron HoverAir X1 dron

"Jakoś" obrazu i dźwięku

Dzięki rozdzielczości 2.7K/30fps oraz zastosowaniu gimbala mechanicznego i elektronicznej stabilizacji obrazu, dron zapewnia płynne i stabilne nagrania. Jeżeli chodzi o jakość nagrań. 

Jedną z unikalnych cech drona HoverAir X1 jest możliwość nagrywania dźwięku za pomocą mikrofonu w smartfonie. Dzięki temu nie musisz się martwić o to, że dźwięk będzie zakłócony przez hałas silników drona. Aplikacja drona synchronizuje nagrany dźwięk z materiałem wideo po pobraniu go na smartfona. Dzięki temu uzyskasz wysoką jakość dźwięku, która będzie idealnie pasować do Twoich nagrań wideo.

Ocena jakości zdjęć i filmów uzyskiwanych za pomocą drona HoverAir X1 średnia. Zdjęcia, jak i filmy mają odpowiednią ostrość i nasycenie kolorów. Dron jest wyposażony w 32 GB pamięci wewnętrznej, co pozwala na przechowywanie dużej ilości materiałów. Nie ma jednak możliwości rozszerzenia tej pamięci za pomocą karty microSD. Dlatego warto regularnie pobierać swoje nagrania i zdjęcia na zewnętrzne urządzenia, aby zwolnić miejsce na nowe materiały.

HoverAir X1 automatyczny dron

HoverAir X1

Mały, ale stabilny!

Rozkładasz, wciskasz przycisk, wyciągasz dłoń i 3 sekundy później dron jest w powietrzu. Podczas testowania drona HoverAir X1 zwróciłem uwagę na jego stabilność w locie. Dron utrzymywał się na stałej wysokości i nie wykazywał żadnych drgań czy dryfowania. To oznaczało, że miałem pełną kontrolę nad nim i mogłem skupić się na robieniu zdjęć i nagrywaniu filmów.

Dron HoverAir X1 jest wyposażony w czujniki na spodzie. Jednak warto pamiętać, że dron nie posiada zaawansowanego systemu automatycznego unikania przeszkód ani funkcji śledzenia więcej niż jednej osoby. Musisz więc zachować widoczność drona i mieć go zawsze na oku, aby uniknąć kolizji.

HoverAir X1 lot

Porównanie HoverAir X1 z DJI Mini: Ceny, specyfikacje i różnice

DJI Mini to popularna seria dronów, które są dostępne na rynku i jeżeli zastanawiasz się, który wybrać to pamiętaj, że są to kompletnie różne drony! 

 HoverAir X1DJI Mini 2 SE
Cena 1699 zł 1549 zł
Waga 128 gramów 249 gramów
Czas lotu 11 minut 31 minut
Odległość lotu 30 metrów 15,700 metrów
Jakość obrazu 2.7K/30fps 2.7K/30fps

Podsumowanie: Czy warto wybrać HoverAir X1?

To zależy, na czym Ci zależy. Dron HoverAir X1 to interesująca alternatywa dla obecnych dronów. Mimo że cena HoverAir X1 jest wysoko, dron ten oferuje wiele unikalnych cech, które mogą przyciągnąć użytkowników. Przede wszystkim, jego niewielka waga i składany design sprawiają, że jest niezwykle przenośny i idealny do zabrania w podróż, na wyprawy rowerowe, piesze i wszędzie tam gdzie liczy się każdy "gram". Ponadto, możliwość nagrywania dźwięku za pomocą mikrofonu w smartfonie pozwala uzyskać wysoką jakość dźwięku w nagraniach wideo. Dron ten może być szczególnie przydatny dla vlogerów i osób poszukujących prostego i łatwego w obsłudze urządzenia do robienia selfie.

Podsumowując, dron HoverAir X1 ma wiele zalet, ale również pewne ograniczenia. W porównaniu do DJI Mini 2SE, ma krótszy czas lotu, mniejszą odległość lotu i mniejszą wagę. Jednak jeśli zależy Ci na gabarytach, warto rozważyć zakup HoverAir X1.

Wybierz DJI Mini jeżeli szukasz jakości obrazu, interesuje Cię kwestia operowania dronem i łapanie kadrów.

Autor
spec. Mateusz Hubert
Absolwent Akademii Morskiej, ukończył kierunek Internet w biznesie. Posiada świadectwo kwalifikacji VLOS. Na punkcie dronów i nowych technologii ma totalnego fioła, uwielbia też prędkość, więc dużo lata dronami wyścigowymi.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024

Polecane

Dron DJI Mini 2 SE

Dron DJI Mini 2 SE

1 359,00 zł brutto
pixel