Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Matrice 300 RTK - nowy standard dronów przemysłowych

2020-05-16
Matrice 300 RTK - nowy standard dronów przemysłowych
DJI Matrice 300 RTK zapowiada się być rewolucją na rynku dronów przemysłowych. Platforma Matrice 300 RTK łączy w sobie inteligencję z wysoką wydajnością oraz bezkonkurencyjną niezawodnością. Żaden poprzedni model DJI nie został zaprojektowany do celów przemysłowych tak jak nowy Matrice 300 RTK.

Matrice 300 RTK - doskonała wydajność i transmisja

Nowy dron DJI Matrice 300 RTK oferuje aż do 55 min. lotu i zasięg do 8 km. Ulepszony system transmisji OcuSync Enterprise umożliwia transmisję w odległości do 15 km, a automatyczne przełączanie w czasie rzeczywistym między 2,4 GHz a 5,8 GHz umożliwia loty w środowisku nawet o wysokich zakłóceniach.

Udoskonalona konstrukcja ramy i systemu napędowego zagwarantuje Ci bardziej wydajny i stabilny lot nawet w trudnych warunkach. Nowy Matrice 300 RTK pozwoli osiągnąć pułap nawet do 7000 m (używając śmigieł do dużych wysokości) i do 5000 m przy standardowych śmigłach

dron przemysłowy latający w okolicy linii wysokiego napięcia

Wielozadaniowość i możliwość konfiguracji modułów

Matrice 300 RTK umożliwia Ci konfigurację do 3 dodatkowych ładunków jednocześnie, co pozwoli dostosować platformę M300 do potrzeb Twojej misji (maksymalne obciążenie do 2,7 kg). 

Na platformie DJI Matrice 300 możesz zamontować:
  • pojedynczy gimbal mocowany na dole
  • pojedynczy gimbal dolny i pojedynczy gimbal mocowany na górze
  • pojedynczy gimbal górny i dwa gimbale dolne


dron przemysłowy z trzema gimbalami

Zaawansowane inspekcje

Zaawansowana inteligencja (AI) drona Matrice 300 RTK pozwala zarejestrować takie działania podczas misji jak ruchy, drona, orientacja gimbala, poziom zbliżenia zoom oraz moment uchwycenia obrazu, co pozwoli Ci stworzyć próbki misji do automatycznych inspekcje. 
Dzięki funkcji Waypoints 2.0 będziesz mógł stworzyć ponad 65 tys. punktów przelotowych!

 

Kamery serii H20

Po sparowaniu z kamerą serii H20 (Zenmuse H20 i H20T), Matrice 300 RTK dzięki funkcji AI Spot- Check rozpozna Twój obiekt zainteresowania i zidentyfikuje go w następnych misjach, co zapewni Ci spójność danych. 

Smart Track

Smart Track to funkcja śledzenia kamery z zoom, która jest najbardziej imponującą funkcją serii H20 w połączeniu z Matrice 300 RTK. Kamera automatycznie wykrywa takie obiekty jak pojazdy, statki, ludzi i rozpoczyna śledzenie po wybraniu obiektu docelowego. W widoku aplikacji widoczna jest jego pozycja geograficzna i odległość.

samochody na jezdni zaznaczone jako obiekty obserwacji

PinPoint

Kolejną zaawansowaną funkcją jest PinPoint, która dzięki zaawansowanym algorytmom łączenia czujników natychmiast oblicza współrzędne Twojego obiektu i robi rzut na widok kamery w postaci ikony. Lokalizacja obiektu jest automatycznie udostępniana innemu pilotowi sterującemu lub na platformie online takiej jak DJIFlightHub.

Niezawodny system wizyjny

Dla zwiększenia bezpieczeństwa i stabilności lotu, dron wyposażony jest w czujniki dual-vision i ToF na każdej z 6 stron. Pozwala mu to wykryć przeszkody w odległości nawet do 40 m. 6-kierunkowy system wykrywania i pozycjonowania zagwarantuje Ci powodzenie Twoich misji.

Zaawansowana platfroma M300 RTK posiada także oświetlenie przeciwkolizyjne oraz dodatkowe oświetlenie górne i dolne, co zapewni funkcjonowanie czujników wizyjnych w nawet najcięższych warunkach.

dron przemysłowy z czujnikami wielokierunkowymi


Pokaż więcej wpisów z Maj 2020

Polecane

pixel