Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Kontroler do drona DJI- Lista kompatybilności

2024-05-16
Kontroler do drona DJI- Lista kompatybilności

DJI FPV 3 blog

Czy wiesz, czy Twój kontroler DJI będzie współpracował z nowym modelem drona, który chcesz kupić? W tym artykule przygotowaliśmy kompleksowy przewodnik po różnych kontrolerach DJI, abyś mógł dowiedzieć się, który z nich będzie pasować do Twojego drona. Znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące kompatybilności kontrolerów DJI z różnymi modelami dronów. Kontrolery można podzielić na trzy kategorie:

 • Standardowe aparatury sterujące DJI RC-N oraz DJI FPV, które umożliwiają kontrolę nad lotem drona, dostosowując ustawienia lotu.
 • Aparatury DJI RC z podglądem obrazu na żywo, z kamery drona. Umożliwiające bardziej immersyjne i precyzyjne sterowanie, zapewniając pełną kontrolę nad ujęciami, nawet gdy Twój dron znajduje się w większych odległościach.
 • Dla tych, którzy preferują bardziej interaktywną formę sterowania, kontrolery Motion w stylu dżojstika są doskonałą opcją, umożliwiającą sterowanie dronem poprzez ruchy dłoni, co sprawia, że sterowanie jest intuicyjne i ekscytujące.

Po przeczytaniu tego wpisu wybór kontolera będzie zdecydowanie łatwiejszy.

 

Kompatybilność aparatur sterujących DJI

DJI kompatybilność aparatur sterujących

Poniżej znajdziesz tabele, które ułatwią Ci szybkie znalezienie informacji na temat tego, który kontroler DJI pasuje, do którego modelu drona. Bez trudu sprawdzisz, czy można sterować dronem daną aparaturą. Jeżeli korzystasz z dronów profesjonalnych, będziesz potrzebować specjalnych kontrolerów przypisanych do konkretnego modelu. DJI RC Plus to specjalistyczne urządzenie, które obsługuje specjalnie dedykowany model drona, jednym z przykładów jest aparatura sterująca DJI RC Plus FlyCart 30. Tabela przedstawia standardowe kontrolery, aparatuy z poglądem na żywo oraz kontrolery sterowane jednorącz:

Kontrolery DJI

  DJI RC-N1
DJI RC-N1
DJI RC-N2
DJI RC-N2
DJI FPV 2
DJI FPV 2
DJI FPV 3
DJI FPV 3
Mavic Mini
Mini-SE
Mini 2
Mini 2 SE
Mini 3
Mini 3 Pro
Mini 4 Pro
Mavic Air 2
Air 2S
Air 3
Mavic 2
Mavic 3
Mavic 3 Classic
Mavic 3 Pro
DJI FPV
Avata
Avata 2

Kontrolery DJI z ekranem

 

DJI RC

DJI RC

DJI RC 2

DJI RC 2

DJI RC Smart Controller
DJI Smart
Controller

DJI RC Pro

DJI RC Pro

Mavic Mini
Mini-SE
Mini 2
Mini 2 SE
Mini 3
Mini 3 Pro
Mini 4 Pro
Mavic Air 2
Air 2S
Air 3
Mavic 2
Mavic 3
Mavic 3 Classic
Mavic 3 Pro
DJI FPV
Avata
Avata 2

Kontrolery DJI Motion

  DJI Motion Controller
DJI Motion
Controller
DJI RC Motion 2
DJI RC
Motion 2
DJI RC Motion 3
DJI RC
Motion 3
Mavic Mini
Mini-SE
Mini 2
Mini 2 SE
Mini 3
Mini 3 Pro
Mini 4 Pro
Mavic Air 2
Air 2S
Air 3
Mavic 2
Mavic 3
Mavic 3 Classic
Mavic 3 Pro
DJI FPV
Avata
Avata 2

Popularne modele kontrolerów DJI

Każdy kontroler różni się poszczególnymi funkcjami, technologią, metodą sterowania, a nawet wyglądem, wielkością czy ciężarem. Wybierz ten model aparatury, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, preferencjom oraz jest kompatybilny z dronem, którego posiadasz albo z takim, którego chcesz zakupić.

 

Aparatura sterująca DJI RC-N1

Aparatura sterująca DJI RC-N1

Wprowadzony wraz z premierą DJI Mini 2, kontroler DJI RC-N1 stanowił wyraźną poprawę w stosunku do poprzednich aparatur DJI i szybko stał się standardowym kontrolerem marki. Jest także tym, którego można używać z największą liczbą różnych dronów DJI, dzięki swojej kompatybilności z różnymi systemami transmisyjnymi O2, O3 i O3+.

Nie posiada ekranu, więc trzeba podłączyć smartfona, aby otrzymać obraz zarejestrowany przez drona i uzyskać dostęp do różnych ustawień. Jego sprężynowy klips przeznaczony do tego celu, umieszczony na górnej krawędzi, jest bardzo wygodny. Kontroler jest ergonomiczny, bardzo dobrze leży w dłoni i umożliwia precyzyjną kontrolę drona.

Kontroler DJI RC-N1 jest kompatybilny z następującymi dronami:

 

Aparatura sterująca DJI RC-N2

Aparatura sterująca DJI RC-N2

Aparatura DJI RC-N2 to ulepszona wersja kontrolera DJI RC-N1. Pojawiając się wraz z premierą DJI Air 3, celem tego kontrolera było wprowadzenie następnej generacji systemu transmisji wideo producenta, tj. DJI O4. Nowy system obsługuje dodatkowy pas częstotliwości w Europie (5,1 GHz).

Wygląd RC-N1 został zachowany w nowszym modelu, jedyną różnicą w stosunku do starego modelu są zmiany wewnętrzne: jego system transmisji został zaktualizowany, a system antenowy został ulepszony z 1T2R do 2T2R, co pozwala na zasięg do 20 km w standardzie FCC / 10 km w standardzie CE i bardziej stabilne połączenie.

Kontroler DJI RC-N2 jest kompatybilny z następującymi dronami:

 

Aparatura sterująca DJI FPV V2

Aparatura sterująca DJI FPV V2

DJI FPV Remote Controller 2 został wprowadzony równocześnie z premierą pierwszego drona FPV stworzonego przez DJI. Dostarczany jest domyślnie wraz z dronem, ale można też zakupić go osobno. DJI FPV V2 kompatybilny jest również z dronem DJI Avata.

DJI FPV V2 to prosty kontroler, który przypomina formę pada do konsoli gier wideo. Oczywiście bez ekranu, ponieważ obraz otrzymuje się bezpośrednio z goglli. Jest prosty, precyzyjny i łatwy w obsłudze dzięki intuicyjnym dżojstikom.

Kontroler DJI FPV V2 jest kompatybilny z następującymi dronami:

 

Aparatura sterująca DJI FPV V3

Aparatura sterująca DJI FPV V3

DJI FPV Remote Controller 3 został stworzony z myślą o transmisji DJI O4. Wyposażony w zintegrowany układ anten, jest lżejszy od swojego poprzednika, co pozwala na dłuższy czas pracy. Dłuższe drążki sterowania o 2 mm zapewniają bardziej ergonomiczny chwyt i umożliwiają kontrolę jednym lub dwoma palcami, co zwiększa precyzję i wygodę użytkowania.

Oprócz trybu Normalnego i Sportowego wprowadza także tryb Manualny, przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności.

Kontroler DJI FPV V3 jest kompatybilny z następującymi dronami:

 

Aparatura sterująca DJI RC

Aparatura sterująca DJI RC

Aparatura DJI RC to rewolucyjny system sterowania z wbudowanym ekranem. Zaprojektowany został specjalnie dla drona DJI Mini 3 Pro, jest wygodny w użytkowaniu i funkcjonalny. Dostępny w zestawach z dronem jak i osobno. Dzięki najnowszym aktualizacjom, pilot jest kompatybilny także z innymi popularnymi modelami, takimi jak Air 2S czy Mavic 3.

Jego lekka konstrukcja i ergonomiczny design zapewniają wygodne trzymanie, podczas gdy 5,5-calowy ekran dotykowy o jasności 700 nitów gwarantuje bardzo dobrą widoczność nawet w pełnym słońcu. Żywotność baterii na poziomie 4 godzin umożliwia kilka sesji lotów bez konieczności ponownego ładowania, co sprawia, że możesz skupić się wyłącznie na lotach i cieszyć się pełną swobodą.

Kontroler DJI RC może być używany z następującymi dronami:

 

Aparatura sterująca DJI RC 2

Aparatura sterująca DJI RC 2

Tak samo jak DJI RC-N2, aparatura DJI RC 2 została wprowadzona równocześnie z serią dronów „Air” DJI, w tym DJI Air 3. Nowsza wersja obsługuje system transmisji wideo DJI O4, który oferuje dodatkowy pas częstotliwości w Europie (5,1 GHz), co przekłada się na niezawodne połączenie oraz maksymalny zasięg rozszerzony do 20 km w standardzie FCC i 10 km w standardzie CE.

Wraz z tymi ulepszeniami, pojawiły się także pewne zmiany fizyczne, z których najbardziej widoczne jest dodanie dwóch zewnętrznych składanych anten na górze jednostki sterującej. Nowe anteny zostały zaprojektowane w celu poprawy stabilności transmisji, co zapewnia lepszą kontrolę nad dronem.

Kontroler DJI RC 2 jest kompatybilny z następującymi dronami:

 

Kontroler DJI Smart

Kontroler DJI Smart

Aparatura DJI Smart Controller swoją premierę miała w 2019 roku, pierwotnie zaprojektowana dla serii Mavic 2. Dzięki różnym aktualizacjom kontroler został jednak zoptymalizowany do współpracy z Mavic Air 2, Phantom 4, a następnie Mini 2 i Air 2S. Pomimo wszechstronności i popularności, DJI zakończyło sprzedaż tego kontrolera w sierpniu 2021 roku.

Smart Controller wyróżnia się dużym, ultra-jasnym (1000 cd/m²) 5,5-calowym ekranem dotykowym. Zawiera system operacyjny Android, co zapewnia skalowalność i możliwość instalowania aplikacji stron trzecich, jak Facebook czy Instagram, umożliwiając bezpośrednie udostępnianie zdjęć i filmów online.

Kontroler kompatybilny jest z następującymi dronami:

 • DJI Mini 2
 • DJI Mavic Air 2
 • DJI Air 2S
 • DJI Mavic 2 Pro
 • DJI Mavic 2 Zoom
 • DJI Mavic 2 Enterprise
 • DJI Phantom 4 Pro V2.0

 

Kontroler DJI RC Pro

Kontroler DJI RC Pro

Następca kontrolera DJI Smart, kontroler DJI RC Pro stanowi najnowsze osiągnięcie w dziedzinie kontrolerów wysokiej klasy oferowanych przez DJI. Pierwotnie wydany wraz z modelem Mavic 3 jako część zestawu, teraz dostępny jest również osobno. DJI dodatkowo rozszerzyło jego kompatybilność, umożliwiając korzystanie także z modelem Air 2S i Mini 3 Pro.

Wyposażony w imponujący 5,5-calowy ekran dotykowy o jasności 1000 nitów, pilot RC Pro zapewnia pełen interfejs dotykowy, który gwarantuje doskonały komfort podczas sterowania, niezależnie od warunków oświetleniowych. Jego skalowalny interfejs umożliwia również instalację aplikacji stron trzecich, takich jak Facebook, Twitter czy Instagram, a dzięki portowi mini-HDMI, aparatura RC Pro pozwala na bezpośrednie udostępnianie strumienia wideo na żywo na zewnętrznym wyświetlaczu.

Kontroler DJI RC Pro jest kompatybilny z następującymi dronami:

 

Kontroler DJI Motion

Kontroler DJI Motion

Innym pilotem stworzonym przez DJI jest kontroler Motion, domyślnie sprzedawany z modelem Avata, ale dostępny jest również jako kontroler dla DJI FPV.

Kontroler różni się od poprzednich propozycji DJU. Kształt przypomina dżojstik, pozwala na pilotowanie drona w intuicyjny sposób poprzez ruchy ręki. Jest to ciekawe narzędzie dla tych, którzy chcą jeszcze większych wrażeń.

Kontroler ruchu DJI jest kompatybilny z następującymi dronami:

 

Kontroler DJI RC Motion 2

Kontroler DJI RC Motion 2

Wprowadzony w kwietniu 2023 roku, kontroler DJI RC Motion 2 to druga generacja pilota w stylu dżojstika produkowanego przez DJI.

Posiada szereg innowacyjnych funkcji, które nie były obecne w pierwszej wersji kontrolera ruchu. Należą do nich między innymi:

 • możliwość cofania drona dzięki nowemu spustowi, który można pociągnąć w swoją stronę
 • nowy mini dżojstik umożliwiający kontrolę wznoszenia się, opadania oraz ruchów poziomych w lewo i prawo
 • nowe koło FN, które umożliwia dostosowanie parametrów kamery na żywo, co pozwala na jeszcze większą elastyczność i precyzję

Kontroler DJI RC Motion 2 jest kompatybilny z następującymi dronami:

 

Kontroler DJI RC Motion 3

Kontroler DJI RC Motion 3

Nowy kontroler wprowadzony w kwietniu 2024 roku jest trzecią wersją pilota DJI w stylu dżojstika.

Dzięki RC Motion 3 oraz DJI Goggles 3, kontrolujesz ruchy swojego drona za pomocą prostych gestów nadgarstka. DJI RC Motion 3 charakteryzuje się zdolnością do eliminacji zakłóceń, co pozwala osiągnąć precyzyjną kontrolę "point-to-fly". Jest lekki i przenośny, został zaprojektowany z myślą o wygodnym chwycie, a jego opływowa konstrukcja sprawia, że trzymanie go w dłoniach jest przyjemne. Umieszczenie różnych przycisków funkcyjnych w sposób naturalny na kompaktowej obudowie pozwala na wygodne wykonywanie startów, lądowań i przełączanie trybów jednym naciśnięciem palca.

Kontroler DJI RC Motion 3 jest kompatybilny z następującymi dronami:

Podsumowanie

DJI aparatura sterująca

Wraz z upływem czasu DJI wypuszcza coraz to lepszy sprzęt sterujący, niektóre kontrolery przypisane są do poszczegółnych modeli, dlatego dobrze jest wiedzieć jaki sprzęt będzie kompatybilny z Twoim dronem. W niektórych przypadkach starsze aparatury zostają wspierane przez aktualizacje, aby miały możliwość ubsługiwania nowszych urządzeń. Jeśli szukasz kontrolera, a nie masz jeszcze do niego drona, warto dowiedzieć się czy dostępne są zestawy z dołączonym kontrolerem. Dzięki temu masz możliwość zmiejszyć swoje wydatki oraz mieć jeszcze większą pewność, że wszystko będzie ze sobą kompatybilne.

Autor
Bartłomiej Rasztar
Redaktor specjalizujący się od 3 lat w dziedzinie e-commerce. Magister kierunku Zarządzanie - Marketing i Social Media. Pasjonat sportu, ekstremalnych przeżyć i wyzwań, którymi dzieli się na swoim Instagramie. Zainspirowany wykorzystaniem technologii w celu pokazywania świata w fascynujący i ciekawy sposób.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2024

Polecane

Kontroler DJI RC

Kontroler DJI RC

1 499,00 zł brutto
Kontroler DJI RC Motion 2

Kontroler DJI RC Motion 2

899,00 zł brutto849,00 zł brutto
Kontroler DJI RC 2

Kontroler DJI RC 2

1 899,00 zł brutto1 749,00 zł brutto
DJI RC Motion 3

DJI RC Motion 3

449,00 zł brutto
pixel