Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Gdzie jest numer seryjny drona DJI?

2024-06-28
Gdzie jest numer seryjny drona DJI?

Posiadanie drona wiąże się nie tylko z lataniem, ale także odpowiedzialnością i dbałością o stan techniczny drona. Istotnym elementem jest jego numer seryjny i to jak sprawdzić go na swoim modelu drona. Numer seryjny to unikalny identyfikator, który jest niezbędny w wielu sytuacjach. W tym artykule dowiesz się, gdzie można znaleźć numer seryjny drona DJI oraz w jakim celu się go wykorzystuje.

Dlaczego numer seryjny jest ważny?

Numer seryjny drona DJI to nie tylko ciąg cyfr i liter, ale przede wszystkim klucz do pełnej identyfikacji urządzenia. Pozwala on na:

 • rejestrację drona: Możesz uzyskać dostęp do dodatkowych informacji i funkcjonalności. Numer seryjny jest niezbędny do tego procesu, a więcej informacji na ten temat rejestracji możesz przeczytać w naszym artykule.
 • zgłoszenie do serwisu: W razie awarii lub potrzeby serwisu, numer seryjny umożliwia dokładne zidentyfikowanie modelu i serii produkcyjnej drona.
 • śledzenie historii serwisowej: Dzięki numerowi seryjnemu możesz śledzić historię napraw i konserwacji drona.
 • potwierdzenie gwarancji: Przy zgłaszaniu roszczeń gwarancyjnych, numer seryjny potwierdza, że urządzenie jest oryginalne i objęte ochroną.

Gdzie znaleźć numer seryjny drona DJI?

Pierwszym miejscem, gdzie możesz szukać numeru seryjnego, jest sam dron. W zależności od modelu, numer seryjny może być umieszczony w różnych miejscach:

 • pod baterią: W wielu modelach DJI numer seryjny znajduje się na naklejce umieszczonej pod baterią. Aby go zobaczyć, należy wyjąć baterię z drona. Przykładowo, w popularnych modelach jak DJI Avata czy DJI FPV, numer seryjny jest umieszczony właśnie w tym miejscu.
 • na ramieniu drona: Niektóre modele dronów DJI, takie jak DJI Mavic 2, mają numer seryjny umieszczony na jednym z ramion drona. Jest to miejsce łatwo dostępne, choć czasami może wymagać dokładniejszego przyjrzenia się.
 • na kadłubie drona: Numer seryjny może być również umieszczony na naklejce na korpusie drona, często w okolicach miejsca montażu baterii lub innego łatwo dostępnego miejsca. W modelach takich jak DJI Inspire 3, numer seryjny jest umieszczony na konstrukcji ramienia.

Kolejnym miejscem, gdzie możesz znaleźć numer seryjny, jest oryginalne opakowanie drona. Producent zazwyczaj umieszcza etykietę z numerem seryjnym na pudełku. Warto zachować opakowanie po zakupie, ponieważ może się okazać przydatne w przyszłości, np. podczas zgłaszania reklamacji.

DJI posiada dedykowane aplikacje mobilne do zarządzania dronami, takie jak DJI GO czy DJI Fly. Po podłączeniu drona do aplikacji, możesz znaleźć numer seryjny w ustawieniach urządzenia. W tym celu należy:

 • Otwórz aplikację DJI GO lub DJI Fly.
 • Połącz się z dronem.
 • Przejdź do ustawień (zazwyczaj symbol koła zębatego).
 • Wybierz zakładkę "About" lub "Informacje".

W tej sekcji znajdziesz szczegółowe informacje na temat drona, w tym jego numer seryjny. Jest to wygodny sposób na szybkie uzyskanie tego numeru bez potrzeby fizycznego sprawdzania drona.

Numer seryjny drona, gdzie szukać?

DJI Mini 4 Pro / Mini 3 ProMini 3

Gdzie jest numer seryjny drona DJI Mini 3, DJI Mini 4 Pro oraz Mini 3? Dla tych modeli numer seryjny można zobaczyć w dwóch miejscach:

 • na naklejce po wewnętrznej stronie komory baterii
 • na naklejce z kodem kreskowym na opakowaniu

Numer seryjny DJI Mini 4 Mini 3 Pro Mini 3

DJI Mini 2 SE / Mini 2 / Mini SE / Mavic Mini

Gdzie jest numer seryjny drona DJI Mini 2? Tak jak w przypadku DJI Mini 2 SE, Mini SE oraz Mavic Mini, numer seryjny dla tych dronów znajdziesz w dwóch miejscach:

 • na naklejce po wewnętrznej stronie tylnej pokrywy komory baterii
 • na naklejce z kodem kreskowym na opakowaniu

Ciekawostka - W przypadku drona Mavic Mini można było znaleźć numer seryjny również na naklejce, na nowych śmigłach. Ze względu na to, że Mavic Mini nie jest już produkowany, można nie spotkać się z takim przypadkiem.

Numer seryjny DJI Mini 2 SE Mini 2 Pro Mini SE Mavic Mini

DJI Mavic 3 / Mavic 3 ClassicMavic 3 ProMavic 3 Cine

Numer seryjny dla tych dronów DJI możesz odczytać w dwóch miejscach:

 • na naklejce po bocznej wewnętrznej stronie komory baterii
 • na naklejce z kodem kreskowym na opakowaniu

Numer seryjny DJI Mavic 3 Mavic 3 Classic Mavic 3 Pro Mavic 3 Cine

Seria Mavic 2 / Mavic Pro

Numer seryjny tych dronów znajduje się w komorze baterii w kadłubie.

Numer seryjny DJI Mavic 2 Mavic Pro

DJI Air 3

Numer seryjny DJI Air 3 możesz odczytać w dwóch miejscach:

 • na naklejce po bocznej wewnętrznej stronie komory baterii
 • na naklejce z kodem kreskowym na opakowaniu

Numer seryjny DJI Air 3

DJI Air 2S / Mavic Air 2

Numer seryjny DJI Air 2S oraz Mavic Air 2 znajduje się w dwóch miejscach:

 • w komorze baterii w kadłubie
 • na naklejce z kodem kreskowym z boku opakowania

Numer seryjny DJI Air 2 S Air 2

DJI Avata

Numer seryjny DJI Avata możesz odczytać w dwóch miejscach:

 • na naklejce wewnątrz komory baterii na górnej ramie
 • na naklejce z kodem kreskowym z boku opakowania

Numer seryjny DJI Avata

DJI Avata2

Numer seryjny DJI Avata 2 możesz odczytać w dwóch miejscach:

 • na naklejce po bocznej wewnętrznej stronie komory baterii
 • na naklejce z kodem kreskowym na opakowaniu

Numer seryjny DJI Avata 2

DJI FPV

Numer seryjny DJI FPV możesz zobaczyć w dwóch miejscach:

 • na naklejce wewnątrz komory baterii
 • na naklejce z kodem kreskowym z boku opakowania

Numer seryjny DJI FPV

Gdzie szukać numeru seryjnego w dronach profesjonalnych i przemysłowych?

DJI Inspire 3

Numer seryjny w DJI Inspire 3 znajduje się na konstrukcji wału ramienia z boku drona.

Numer seryjny DJI Inspire 3

Matrice 350 RTK / 300 RTK / 30

Numer seryjny dla Matrice 350 RTK, Matrice 300 RTK oraz Matrice 30 znajduje się na bocznej części z przodu drona.

Numer seryjny Matrice 350 RTK 300 RTK 30

Mavic 3T / 3E

Numer seryjny DJI Mavic 3E oraz DJI Mavic 3T znajduje się w komorze baterii na ściance.

Numer seryjny Mavic 3T 3E

DJI FlyCart 30

Numer seryjny produktu DJI FlyCart 30 znajduje się na tabliczce znamionowej po lewej stronie kadłuba.

Numer seryjny FlyCart 30

Matrice 3D / 3TD

Numer seryjny drona Matrice 3D oraz Matrice 3TD znajduje się z prawej strony na przodzie drona.

Numer seryjny Matrice 3D Matrice 3TD

Jak wykorzystać numer seryjny?

Jak już wiesz, w niektórych sytuacjach rejestracja drona może okazać się bardzo przydatna, dzięki otrzymaniu dostępu do dodatkowych informacji i funkcjonalności. Proces rejestracji zazwyczaj obejmuje podanie numeru seryjnego, co umożliwia dokładne śledzenie i identyfikację urządzeń. W razie problemów technicznych, numer seryjny pozwala serwisowi dokładnie określić, z jakim modelem mają do czynienia i jakie części będą potrzebne do naprawy. Przyspiesza to cały proces i zwiększa szanse na szybkie rozwiązanie problemu.

Dysponując numerem seryjnym, możliwe jest dokładne śledzenie wszelkich przeprowadzonych napraw związanych z dronem. Numer seryjny umożliwia dostęp do pełnej dokumentacji serwisowej, dzięki czemu można sprawdzić, jakie prace zostały wykonane, kiedy miały miejsce, oraz jakie części zostały wymienione. Jest to szczególnie ważne w przypadku sprzedaży używanego drona, ponieważ pozwala potencjalnemu nabywcy zweryfikować stan techniczny urządzenia. Numer seryjny jest wymaganym elementem przy zgłaszaniu roszczeń gwarancyjnych. DJI oferuje wsparcie gwarancyjne, które wymaga podania numeru seryjnego w celu potwierdzenia, że dron jest oryginalny i objęty gwarancją producenta.

Podsumowanie

Numer seryjny drona DJI to bardzo ważny element identyfikacji urządzenia, który jest niezbędny w wielu sytuacjach, takich jak rejestracja, serwisowanie czy zgłaszanie roszczeń gwarancyjnych. Znajduje się on w różnych miejscach na dronie, na opakowaniu, oraz w aplikacji DJI GO / DJI Fly. Posiadanie numeru seryjnego pod ręką i znajomość jego lokalizacji znacząco ułatwia zarządzanie dronem i zapewnia szybki dostęp do niezbędnych usług i wsparcia technicznego.

Autor
Bartłomiej Rasztar
Redaktor specjalizujący się od 3 lat w dziedzinie e-commerce. Magister kierunku Zarządzanie - Marketing i Social Media. Pasjonat sportu, ekstremalnych przeżyć i wyzwań, którymi dzieli się na swoim Instagramie. Zainspirowany wykorzystaniem technologii w celu pokazywania świata w fascynujący i ciekawy sposób.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2024
pixel