Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Yuneec- pierwszy konkurent, który zagraża pozycji DJI?

2015-12-27
Yuneec- pierwszy konkurent, który zagraża pozycji DJI?
Coraz więcej osób ma styczność lub słyszało od dronach. Kto w minimalnym stopniu zainteresował się dronami kojarzy markę DJI oraz jej produkty: Phantoma, Inspire, S900/S1000, Matrice. DJI jest niekwestionowanym liderem w sprzedaży wielowirnikowców na rynku dronów cywilnych. Inwestując dużą sumę zysków w marketing oraz dział B+R, ulepsza wciąż swoje produkty oraz wprowadza nowe. Najnowsze modele Phantom oraz Inspire są wyposażone w kamery DJI o rozdzielczości 4K. Dodatkowo stali się nowym konkurentem na rynku kamer sportowych wypuszczając DJI OSMO - kamerkę w stylu GoPro z wygodnym gimbalem ręcznym, ze stylowym pokrowcem oraz możliwością podglądania nagrywanego materiału na telefonie. DJI brnie do przodu, rozwija się. Wydawać się może, że ich pozycja lidera na rynku dronów jest niekwestionowana, a jednak...

Ich krajowy konkurent, chce przejąć pałeczkę lidera na rynku i jest tego coraz bliższy. Yuneec International, bo o nich mowa jest chińskim producentem samolotów. Firma zasłynęła jako producent urządzeń radiowych, dla sterowanych samolotów. Intel zainwestował 60 milionów dolarów(około 232 miliony złotych) w Yuneec. W oficjalnym oświadczeniu prezes Brian Krzanich napisał: "Wierzymy, że drony mają potencjał, aby pozytywnie zmienić życie na wiele sposobów, czy to przez dostarczanie dóbr konsumpcyjnych lub monitorowanie miejsc katastrof. Wraz z nadchodzącym dodatkiem technologii Intel Inside, inteligentne drony Yuneec mogą tworzyć niesamowite możliwości". Intel inwestując w firmę Yuneec wskazał przyszłego lidera rynku, ponieważ w obecnej chwili następuje transfer technologii między firmami, co przełoży się na jeszcze bardziej zaawansowane technicznie produkty w najbliższej przyszłości.

Ale czym chce zagrozić Yuneec firmie DJI? A raczej już zagroził, teraz Yuneec wchodzi na Polski rynek gdzie zacznie się walka o polskiego klienta. Mowa tutaj o modelach Typhoon Q500 4K, oraz Tornado H920.

Typhoon Q500 4K

Cena drona jest porównywalna do konkurenyjnego Phantoma ale posiada w zestawie dwie baterie, ręczny gimbal, który po wyciągnięciu kamery 4K z drona zamienia się w stabilizator ręczny pozwalający nagrywać wspanaiałe materiały na lądzie. Yuneec sprzedaję swoje zestawy tylko w wygodnych walizkach cena takiego modelu to 5788zł! Czyli posiada dużo więcej oraz jest tańszy niż jego konkurent. Gdy ktoś posiada kamerkę typu GoPro, Yuneec oferuje zestaw Yuneec Q500-G, który jest przygotowany specjalnie pod takich klientów. Pozwala obniżyć to cenę drona do 3975 zł.

Yuneec Tornado H920

W wyższej półce dronów przeznaczonej dla firm zajmujących się filmowaniem,fotografią oraz obserwacjami z powietrza Yuneec też proponuje swoje rozwiązania mogące bez problemu konkurować z DJI S900/ S1000. Tornado to hexacopter czyli oferuje nam 6 silników, co jak wiemy jest bezpieczniejsze w porównaniu z quadrocopterem. Gdy jeden z silników ulegnie awarii wbudowany system pozwala bezpiecznie kontynuować lot. Całość jeszcze szczeljnie obudowana co jest dużym plusem. Sama platforma jest bardzo stabilna w czasie lotu. Waga z bateriami nie przekracza 5 kilogramów. Przejrzysta aparatura ST24, którą widzimy poniżej sprawia, że loty są bardzo przyjemne i przejrzyste, wszystkie parametry lotu są widoczne. Dzięki stałemu ekranowi unikamy problemu podłączenia go przed każdym lotem oraz ewentualnemu rozładowaniu ekranu. Po przyjeździe na miejsce możemy w kilka minut rozpocząć nagrywanie co jest bardzo ważnym aspektem jeżeli chodzi o obserwację terenu.

Do wyboru mamy aż 3 wersje:

  • Hexacopter Yuneec Tornado H920 z gimbalem GB603 - gimbal dostosowany do zamontowana Panasonica Lumix GH4
  • Hexacopter Yuneec Tornado H920 z kamerą V18 - oferuje w gotowy do pracy, wysokiej jakości stabilizowany aparat z zoomem optycznym 18x. V18 pozwala na jasne, wysokiej jakość wideo. Czas lotu z zainstalowanymi 3 pakietami może wynieść nawet 40 minut!
  • Hexacopter Yuneec Tornado H920 z kamerą CGO4  - zawiera aparat bazujący na GH4 z 3-krotnym zoomem optycznym. Wszystkie ustawienia aparatu można dowolnie kontrolować zdalnie przez nadajnik ST24. Poprzez przyjazny dla użytkownika interfejs aplikacji sterowania w ST24, CG04 staje się niesamowitym narzędzie do realizacji najwyższych poziomów antenowego obrazowania fotograficznego i wideo.

Modele w zależności od kamery mogą być używane w branży filmowej lub do obserwacji gdzie wymagane jest dużo przybliżenie obrazu. W tym pierwszym przypadku ogromnym atutem modelu H920 jest gimbal ProAction pozwalający na użycie kamery podczas nagrań z ziemi.

Czas pokaże czy Yuneec stanie się liderem na rynku dronów oraz jak się przyjmie na Polskim rynku.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2015
pixel