Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Symulator drona – najlepsze aplikacje do nauki latania

2024-06-05
Symulator drona – najlepsze aplikacje do nauki latania

DJI Virtual Flight drone

Jak nauczyć się latania dronem? Dzięki symulatorom można to zrobić bez ryzyka uszkodzenia urządzenia. Gry i aplikacje tego typu są dostępne zarówno w wersji komputerowej, jak i na konsole czy na smartfony. Sprawdź nasz przegląd najlepszych symulatorów, które pozwolą oswoić się ze sterowaniem i przygotować się do lotu w bezpiecznych warunkach.

Symulator drona – darmowy trening dla przyszłych pasjonatów lotnictwa

DJI Virtual Flight

Punktem wyjścia do nauki latania może być darmowy symulator drona. Takie rozwiązanie ma w swojej ofercie m.in. DJI – niekwestionowany lider rynku dronów rekreacyjnych. Mowa o aplikacji DJI Virtual Flight, którą można pobrać całkowicie za darmo. Dzięki temu każdy ma możliwość zapoznania się z techniką lotu bez żadnych dodatkowych zakupów. Aplikacja jest dostępna zarówno na system Android, jak i iOS – oprócz tego symulator drona można pobrać także w wersji na PC. Aby skorzystać ze wszystkich funkcji, potrzebny będzie odpowiedni kontroler wraz ze specjalnymi goglami do lotów FPV. Szczegółowe informacje na temat kompatybilności można znaleźć na stronie DJI, jak również w opisie aplikacji.

Symulator FPV. Spróbuj swoich sił na symulatorze dronów wyścigowych

Liftoff FPV Drone Racing Console

Loty FPV to źródło niemal nieograniczonej zabawy, ale do ich bezpiecznego wykonywania niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Pierwsze loty na żywo często kończą się kolizjami czy zniszczeniami – dlatego najlepiej zacząć od symulatora. Ciekawą opcją może być symulator drona FPV na PC: oto trójka najpopularniejszych propozycji tego typu.

Liftoff: FPV Drone Racing – komputerowy symulator FPV rozwijany już od 2015 roku, który wyróżnia się realistycznym sterowaniem, dużą liczbą dostępnych map i aktywną społecznością. Gracze mogą wykonywać loty w różnych lokalizacjach, otrzymując punkty za szczególnie wymagające manewry. Gra oferuje sterowanie myszką i klawiaturą, padem lub z użyciem dedykowanych kontrolerów do dronów. Cena na platformie Steam wynosi obecnie 71,99 zł.

VelociDrone FPV Racing Simulator – symulator wyścigów z trybem multiplayer i offline. Gra oferuje sporą liczbę map tworzonych przez innych graczy, jak również kompatybilność z różnymi kontrolerami. Symulator FPV VelociDrone jest dostępny w wersji darmowej, ale dostęp do całej zawartości jest dostępny jedynie z licencją dostępną do kupienia na stronie.

Uncrashed: FPV Drone Simulator – kolejny interesujący symulator wyścigów FPV, łączący rywalizację z realizmem. Również tutaj znajdziemy tryb multiplayer wraz ze sporą liczbą map. Ciekawym rozwiązaniem są rozbudowane ustawienia drona, które pozwalają np. na odwzorowanie parametrów własnego urządzenia w grze. Cena na platformie Steam wynosi obecnie 53,99 zł.

*Cena na czerwiec 2024, ceny mogą ulec zmianie. W celu sprawdzenia aktualnych cen, sprawdź powyższe linki.

Symulator drona FPV na PC – jeszcze więcej zabawy z kontrolerem

Symulator drona FPV na PC kontroler

Standardowy tryb sterowania w większości symulatorów dronów opiera się na wykorzystaniu klawiatury i myszy. Taka konfiguracja będzie wystarczająca, jeśli chodzi po prostu o rozrywkę przed ekranem – aby naprawdę nauczyć się latać, warto jednak zainwestować w kontroler. W przypadku aplikacji od producentów dronów (np. DJI Virtual Flight) najlepszą opcją będą kontrolery przeznaczone do modelu drona, którym docelowo chcemy latać. Do gier i symulatorów innych dostawców sprawdzą się natomiast uniwersalne propozycje, takie jak:

  • kontroler FlySky FS-i6x – klasyczna propozycja na rynku kontrolerów, model zasilany bateriami AA, o świetnym stosunku jakości do ceny;
  • RadioMaster TX12 MKII – programowalny kontroler o rozbudowanej funkcjonalności, wspierający protokół ELRS, który pozwala na łatwe połączenie z większością symulatorów;
  • RadioMaster Boxer ExpressLRS – precyzyjny i wytrzymały model ze specjalnymi czujnikami, które jeszcze bardziej zwiększają jego trwałość;
  • RadioMaster TX16S MKII HALL – kontroler z najwyższej półki, wyposażony w ekran dotykowy i ogromną liczbę różnorodnych opcji.

Symulator drona na Xbox i PS4 – spróbuj polatać dronem na konsoli

Liftoff FPV Drone Racing

Symulatory latania dronem są dostępne także jako gry na najpopularniejsze konsole. Fani sprzętu od Sony mogą postawić m.in. na Drone Racing League Simulator – to najpopularniejszy symulator drona PS4, zapewniający tonę zabawy ze znajomymi. Chcąc wybrać ciekawy symulator drona Xbox, polecamy Liftoff: Drone Racing – konsolową wersję wspomnianego już symulatora Liftoff. Miłego latania!

Autor
Bartłomiej Rasztar
Redaktor specjalizujący się od 3 lat w dziedzinie e-commerce. Magister kierunku Zarządzanie - Marketing i Social Media. Pasjonat sportu, ekstremalnych przeżyć i wyzwań, którymi dzieli się na swoim Instagramie. Zainspirowany wykorzystaniem technologii w celu pokazywania świata w fascynujący i ciekawy sposób.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2024

Polecane

pixel