Zapisz na liście
Stwórz nową listę

PREMIERA Parrot ANAFI Ai - nowe możliwości dla profesjonalistów

2021-12-09
PREMIERA Parrot ANAFI Ai - nowe możliwości dla profesjonalistów

W końcu doczekaliśmy się premiery wyczekiwanej od miesięcy nowości francuskiej firmy Parrot! 

Parrot ANAFI Ai to dron, który zmienia zasady gry w branży dronów i wyznacza nowe standardy. O jego innowacyjności pisaliśmy już tutaj, a poniżej kilka dodatkowych informacji. 

głowy oczy owadów w porównaniu z dronem

Parrot ANAFI Ai - inspirowany naturą

Parrot ANAFI Ai przykuwa swoją uwagę już od pierwszego wejrzenia, a to za sprawą designu nawiązującego do owadów. Ma to być symbolem niemal nieograniczonych możliwości modułu z sensorami. Na "główce" drona znajduje się kilka kamer stereoskopowych, które wykrywają obiekty i automatycznie je omijają. ANAFI Ai automatycznie określa najlepszą trajektorię lotu.

Oprócz oryginalności, design ANAFI Ai został zaprojektowany z myślą jak największej mobilności. Ramiona z rotorami są oczywiście składane, co zdecydowanie ułatwia transport oraz przyspiesza gotowość do działania.

Podobnie jak oko owada, kamera główna drona imponuje swoimi możliwościami - zapewnia rozdzielczość rozpoznającą niewielkie detale z odległości już 75 metrów! Jednak rejestracja obrazu to nie wszystko, czym zaskakuje nas ten nowy podniebny mini - robot, bo tak z powodzeniem można go określić.

 dron i modliszka

Brak ograniczeń czyli łączność z siecią 4G

Parrot ANAFI Ai to pierwszy i jak na razie jedyny dostępny w sprzedaży dron, który łączy się siecią 4G. To oznacza, że z tym dronem nie będziesz już doświadczał ograniczeń transmisji, co umożliwi Ci precyzyjną kontrolę z dowolnej odległości. W przypadku operacji Beyond Visual Line of Sight (poza zasięgiem wzroku) dron pozostaje połączony nawet za przeszkodami.

Co więcej, za sprawą osadzenia Secure Element w dronie oraz w kontrolerze - Skycontroller 4, łącze 4G między dronem a urządzeniem jest szyfrowane. Secure Element chroni zarówno integralność oprogramowania, jak i prywatność przesyłanych danych.

 

konstrukcja budowa drona

ANAFI Ai - unikalna platforma robotyczna

Firma Parrot może pochwalić się dużym ekosystemem partnerów, co zaowocowało bogactwem specjalistycznych aplikacji i usług do różnorodnych profesjonalnych zastosowań. Parrot jest pierwszą firmą w branży, która udostępnia swoją pilotażową aplikację jako open source.

Parrot oferuje programistom zestaw programistyczny SDK do wykonywania niestandardowego kodu w dronie Parrot ANAFI Ai podczas lotu. SDK zapewnia dostęp do wszystkich czujników lotu, w tym czujników omijania przeszkód, siatki zajętości i dostępu do Internetu.

 dron lecący w deszczu

Połączenie sztucznej inteligencji i fotogrametrii

Wbudowana sztuczna inteligencja umożliwia automatyczne wykonywanie planów lotu, które są dostosowane do fotogrametrii. To pozwoli Ci zoptymalizować produktywność i oszczędzić czas pracy. Pracując z Parrot ANAFI Ai możesz generować zoptymalizowane misje na podstawie rejestru gruntów wybranego budynku przy pomocy zaledwie jednego kliknięcia! 

Czujnik Quad Bayer 48 MP firmy Parrot ANAFI Ai zapewnia precyzyjne modele 2D i 3D klasy geodezyjnej. Oferuje taką samą precyzję, jak drony z 1" czujnikiem 20 MP, a jednocześnie lata 1,5 raza wyżej. GSD 0,46 cm/px uzyskuje się na wysokości 30 m. Zdjęcia zrobisz już z szybkością 1 kl./s, 2 razy szybciej niż jakikolwiek innym dronem dostępnym w sklepach.

Parrot Anafi AI cena i dostępność

Cena drona Anafi AI w Polsce to 22 669,00 zł brutto. Dron będzie dostępny w połowie lutego 2022 roku. Obecnie trwa przedsprzedaż.

Podsumowanie

ANAFI Ai to najnowszy dron od największego producenta dronów w Europie, który zdecydowanie ma potencjał, aby namieszać na rynku dronów. Ten kompaktowy, profesjonalny bezzałogowy statek powietrzny wyznacza nowe standardy komunikacji. Do tego dochodzi w pełni otwarta aplikacja open source, autonomiczna fotogrametria, nowa jakość cyberbezpieczeństwa oraz zaawansowany system optymalizacji pracy.

Już nie możemy się doczekać, kiedy sami przetestujemy tego latającego robota! Śledźcie koniecznie nasze social media Facebook i Instagram, żeby być na bieżąco!

Autor
Paulina Koreń
Absolwentka UAM w Poznaniu na kierunku Psychologii. Lubi proste rozwiązania, które podnoszą jakość życia i sprzyjają efektowności pracy.
Jest miłośniczką sztuki i natury, więc szczególnie ujmuje ją wykorzystanie nowych technologii do ochrony przyrody i odkrywania jej z innej, szerszej perspektywy.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021

Polecane

Dron Parrot ANAFI Ai 4G

Dron Parrot ANAFI Ai 4G

29 999,00 zł brutto
pixel