Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Pomoc dla Ukrainy - akcja #DronyNaWschód

2022-03-04
Pomoc dla Ukrainy - akcja #DronyNaWschód

Technologia niejednokrotnie pokazała jak bardzo może być pomocna ludzkości. Niestety przyszło nam o tym rozmawiać w okolicznościach konfliktu wojennego na terenach Ukrainy. Tym razem technologia pomaga nam w obronie najcenniejszych wartości - Pokoju i Wolności

#DronyNaWschód to akcja przesyłania dronów na Ukrainę

Każdy, również Ty, możesz wziąć udział w charytatywnej akcji przekazywania dronów oraz akcesoriów w ramach pomocy dla Ukrainy. Listę tego, co możesz przekazać oraz szczegóły znajdziesz poniżej.

#dronynawschód

Pomoc dla Ukrainy - co możesz przekazać?

 • nieużywane i używane sprawne drony
 • drony niesprawne i niekompletne z przeznaczeniem na części zamienne
 • części takie jak: akumulatory, śmigła i inne akcesoria, dedykowane plecaki i torby 
 • możesz także dokonać zakupu nowego drona w naszym w sklepie i poinformować nas, że go przekazujesz, a my ze swojej strony obniżymy jego cenę i prześlemy wraz z innymi dronami

Jeżeli nie wiesz czy Twój dron będzie odpowiedni - skontaktuj się z nami mailowo sklep@megadron.pl lub telefonicznie 58 350 00 88. Przekażemy Ci wszystkie potrzebne informacje.

#DronyNaWschód - jak przekazać drona?

Możesz zgłosić swoje urządzenie sam. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz, a otrzymasz voucher na darmową wysyłkę paczkomatem InPost.

Link do formularza

Sklep MegaDron - punkt zbiórki dronów dla Ukrainy

Jeżeli jesteś z trójmiasta lub okolic drona/ akcesoria możesz dostarczyć do naszego salonu na ul. Śląskiej 33 w Gdyni, a my prześlemy zbiorcze paczki na adresy serwisów, gdzie zostanie dokonany przegląd, anonimizacja i ewentualne naprawy dronów lub bezpośrednio na adres przewozu nowych urządzeń na Ukrainie.

Gwarantujemy, że każde urządzenie zostanie przekazane pewnym kanałem dla obywateli Ukrainy. Zarówno my, jak i organizatorzy nie pozyskujemy żadnego dochodu z akcji. Jest ona całkowicie charytatywna i służy pomocy potrzebującym.

Drony na Ukrainie - główne zastosowania

Jesteśmy zdania, że aktualnie najważniejsza jest realna pomoc, skupienie na działaniu i zasilaniu wizji świata żyjącego w pokoju i gorąco wierzymy, że ta wizja zaczęła się realizować. Każdy czyn i pozytywna myśl dokłada do tego cegiełkę.

Niemniej, dla zwiększenia świadomości jak ważna jest akcja #DronyNaWschód, poniżej wymieniamy główne zastosowania dronów na Ukrainie.

 • Inspekcja terenów niebezpiecznych
 • Poszukiwanie osób zaginionych
 • Monitoring zagrożeń, wczesne ostrzeganie
 • Identyfikacja pogorzelisk
 • Monitoring zaopatrzenia ludności cywilnej w podstawowe media
 • Inspekcja techniczna infrastruktury komunalnej
 • Identyfikacja zagrożeń ekologicznych
 • Zwiększenie świadomości sytuacyjnej koordynatorów lokalnych w sytuacjach kryzysowych
 • Dokumentowanie zniszczeń wojennych

Gdzie trafiają drony w ramach akcji #DronyNaWschód?

Drony i części trafiają m.in. do Ministerstwa Obrony Ukrainy, Ambasady Ukrainy i Organizacji wsparcia humanitarnego ze Lwowa.

Inicjatorami akcji są Fundacja Instytut Mikromakro, Fundacja Digital University, Polska Izba Systemów Bezzałogowych, Dariusz Werschner – pełnomocnik Ministra Infrastruktury ds. BSP, Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa, firmy: Spartaqs Group, AeroMind, Terra Hexen, portal Świat Dronów, społeczność Drones Polska na Facebooku. Akcję wspiera Inpost.

Wojna nie czeka

Nie zwlekaj i pomóż już dziś. Drony są potrzebne potrzebującym już w tym momencie. Każda pomoc przyniesie realne korzyści.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel