Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Oświadczenie w sprawie dronów Parrot Anafi USA Thermal jak i dronów do zastosowań cywilnych

2022-04-27

Szanowni klienci,  

W związku z reportażem na temat dronów marki Parrot Anafi Thermal, który pojawił się na jednym z popularnych serwisów informacyjnych, w którym, została wymieniona nazwa naszego sklepu, pragniemy zareagować i ustosunkować się do wiadomości przekazanych w publikacji.  

Doceniamy ciężką pracę i odwagę reporterów, którzy dzięki swojemu wysiłkowi poszerzają wiedzę na temat konfliktu na Ukrainie, jednak zauważyliśmy, że informacje podane w reportażu są nierzetelne. Jako specjaliści w zakresie dronów chcemy udzielić autentycznych informacji na temat zasięgu tychże dronów.  

Podany zasięg (4 km) jest zasięgiem maksymalnym i może zmniejszać się w przypadku m.in. dużej ilości zakłóceń, warunków pogodowych, urządzeń elektronicznych, sieci elektrycznych, anten itp. Nie można również wykluczyć, zwłaszcza w rejonie działań zbrojnych, umyślnego zakłócania częstotliwości przez drugą stronę konfliktu, co jest powszechną praktyką (akcja utracenia drona w locie zarejestrowana na filmie) i jest bardzo prawdopodobne.  

Drony Parrot Anafi USA są dostępne w trzech wersjach tzw. standard do zadań cywilnych typu inspekcje oraz wersjach rządowych SE, oraz GOV. My jako sklep sprzedajemy tylko drony cywilne, które nie zostały zaprojektowane do działań militarnych, zwłaszcza w epicentrum konfliktu. Nie można wymagać od sprzętu cywilnego niemożliwych rzeczy i domagać się, aby mimo zakłóceń dron działał zgodnie ze specyfikacją.  

Drony rekomendowane do działań militarnych to wersje SE i GOV (m.in. zwiększony zasięg i certyfikat bezpieczeństwa), które mogą być zakupione tylko przez wojsko oraz jednostki rządowe. Dla referencji podajemy poniżej link do listy oficjalnych użytkowników wojskowych i rządowych tych dronów, którzy dokonali zakupu dziesiątki tysięcy sztuk poprzedzonych dogłębnymi testami https://www.parrot.com/en/drones/anafi-usa/proven-and-trusted.   

W ostatnich tygodniach wkładamy wyjątkowo dużo wysiłku w pomoc osobom cywilnym, które poszukują dronów, jako narzędzi służących do pomocy Ukrainie. Bierzemy również udział w akcji #DronyNaWschód. Obsługa wszelkiego rodzaju zapytań, doradztwo i dzielenie się wiedzą, wymaga od naszego zespołu nadprogramowej pracy, którą wykonujemy jako rzetelna firma. Stawianie więc naszej działalności w świetle, w którym może ona być kojarzona inaczej, jest zabiegiem bezpodstawnym i nieuzasadnionym.  

Drony z powodzeniem sprawdzają się do poszukiwania ludzi, dokumentowania zniszczeń, monitoringu zagrożeń i zaopatrzenia, zwiększania świadomości na temat aktualnej sytuacji, wczesnego ostrzegania i inspekcji. Należy jednak pamiętać, że drony komercyjne i cywilne nie są sprzętem wojskowym, choć po wielu filmach w internecie widzimy, że są używane do operacji pomocniczych.  

Wojna jest tematem, który wiąże się z wieloma emocjami, jednak prosimy o zachowanie spokoju i dokładne weryfikowanie wszelkich informacji. Apelujemy do wszystkich osób używających drony o odpowiedzialność oraz wcześniejsze dokładne przygotowanie się do obsługi sprzętu.

Zespół Megadron

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixel