Więc kupiłeś parę gogli DJI dla lepszych doświadczeń FPV po połączeniu ich z Twoim ulubionym dronem. Ale kiedy "droning" nie jest opcją- powiedzmy, że pada deszcz lub jest za ciemno by latać- masz niesamowity zestaw słuchawkowy VR do siedzenia w domu i "nic nie robienia". Dopiero wtedy zdajesz sobie sprawę, że są idealne do oglądania filmów lub grania w gry wideo!

Pomimo tego, że są jednym z najlepszych akcesoriów do drona, wiemy, że jest też dla nich wiele domowych zastosowań. Oto różne sposoby, w jakie Gogle DJI mają za zadanie przekształcić życie domowe w nowe, kinowe i wciągające gamingowe doświadczenia.

 DJI Goggle box

Dlaczego Goggle DJI są Ci potrzebne do oglądania filmów VR

Prawdopodobnie powszechnym jest teraz to– celowo bądź nie– że w tle leci film. Jesteśmy po prostu zbyt zajęci surfingiem, przesyłaniem tekstów, monitorowaniem, odświeżaniem. W konsekwencji zrezygnowano z większego ekranu w pokoju, który zwykliśmy nazwać "salą telewizyjną". Teraz skupiamy się wokół cyfrowego paleniska małych ekranów, które żyją w naszych dłoniach i kieszeniach. I jeśli nie podejmiemy wspólnych starań, aby usiąść do oglądania filmu, prawdopodobnie będziemy rozproszeni i musimy zacząć od nowa.

Jednak użytkownicy gogle VR odkryli niezwykle wciągające doświadczenie oglądania filmów i grania w gry na ekranie montowanym na głowie (HMD). To jak podróżowanie do czasów, kiedy byłeś mały. Och, jak wielki był ekran kinowy, jak byłeś zdumiony mocnymi dźwiękami i jasnymi obrazami w komfortowym zaciemnionym pomieszczeniu. Cóż, to jest prawie tak samo. Bez zakłóceń. Tylko wirtualne kino domowe sprawia, że czujesz się jakbyś siedział 3 metry od 18-calowego ekranu.

 

Konfigurowanie Goggli DJI do używania w domu z telewizorem i komputerem

Gogle firmy DJI wyposażone są w podwójne ekrany 1080p, gniazdo słuchawek, głośniki na płycie oraz port HDMI typu D. Ładowanie trwa ok. 4 godzin, aby akumulator mógł pracować 6 godzin. To wystarczająca ilość, aby obejrzeć pół sezonu ulubionego programu telewizyjnego w jakości HD za jednym ładowaniem.

Więc jak możesz skonfigurować swoje Gogle dla DJI, aby oglądać ukochane filmy i programy telewizyjne? To łatwe, ale różni się w zależności od urządzenia.

Aby podłączyć gogle czy okulary DJI do iPada, iPhone'a, urządzenia z iOS lub Maca, potrzebujesz adaptera Apple Lightning to HDMI. Podłącz adapter i jesteś gotowy do pracy. Ma nawet Lightning Pass-Thru, dzięki czemu możesz naładować urządzenie podczas korzystania z niego, podczas maratonu filmowego.

DJI Goggle Iphone

Nawiązywanie połączenia z komputerem MacBook lub komputerem iMac nie było łatwiejsze! Nawet nie potrzebujesz adaptera. Wystarczy skorzystać z dedykowanych portów HDMI na laptopie lub komputerze. Gdy tylko włączysz, Gogle powinny zacząć lustrować ekran. Zalecamy posiadanie przewodu HDMI, który obsługuje mikro HDMI (typ D). Jedna rada tutaj- będziesz potrzebować kabla o wysokiej jakości i wystarczającej długości, aby zapewnić Ci wystarczająco dużo swobody poruszania się podczas oglądania. Jeśli nadal nie masz pewności, weź przynajmniej 6-cio metrowy kabel HDMI.

DJI Goggle z konsolą Xbox oraz PlayStation (PS)

Do konfiguracji domowej zazwyczaj uruchamiamy konsolę do gier PlayStation 4 na płaskim ekranie telewizora HD za pośrednictwem zwykłego kabla HDMI (zgodnie z oczekiwaniami). Teraz możesz użyć kanału z konsoli do gniazda HDMI Out telewizora, podając sygnał z powrotem do Gogli lub po prostu wyślij sygnał HDMI z PS4 bezpośrednio do Gogli. Wolimy tę metodę, ale oczywiście wszystko zależy od konfiguracji konsoli.

Niestety gogle DJI są dosyć ciężkie, po upływie godziny siedzenie na krześle może zacząć być trochę męczące. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, naszym rozwiązaniem jest skonfigurowanie konsoli do gier na stoliku nocnym i po prostu położyć się na łóżku, aby grać. W ten sposób będziesz czuć się komfortowo, dopóki bateria się nie rozładuje.

Wyjście audio w gogglach DJI

Wspomnieliśmy już, że gogle DJI maja parę głośników wbudowanych po bokach opaski. Kiedy jest to wygodne i użyteczne, opiera się je na niższym końcu wzmocnienia jakości. Możesz to regulować, używając portu wyjścia słuchawkowego, który znajduje się tuż obok portu HDMI IN po lewej stronie Gogli. Gorąco polecamy użycie pary reduktorów hałasu, aby uzyskać jeszcze lepsze wrażenia kinowe lub gry.

Ostatnia rzecz- jeżeli oglądasz coś albo grasz, dobrze jest robić małe przerwy, żeby zmniejszyć uderzenie powrotu do rzeczywistości ;)

KUP TERAZ DJI GOGGLE