Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Nowy edukacyjny robot od DJI - Robomaster S1

2019-06-10
Nowy edukacyjny robot od DJI - Robomaster S1

Robot edukacyjny DJI RoboMaster S1

Pojawił się RoboMaster S1, dając użytkownikom możliwość odblokowania świata zabawy i nauki. Nazwa została zainspirowana konkursem robotyki DJI RoboMaster, S1 to robot edukacyjny, który oferuje nieskończone możliwości dzięki technologii AI, ekscytującym trybom rozgrywki i praktycznemu doświadczeniu użytkownika.

Urządzenie daje możliwość nauki poprzez zabawę wykorzystując dwa języki programowania - Python oraz Scratch. Dzięki wbudowanej sztucznej inteligencji robot będzie w stanie wykrywać obiekty, przedmioty i osoby, które będą wyznacznikiem ruchów np. linia na ziemi, może być dla robota torem, po którym ma się poruszać.

Urządzenie będzie bardzo rozbudowane pod względem ilości komponentów, które będzie można podłączyć do robota. Zastanawiające jest czy zawody RoboMaster dzięki nowej serii DJI zawitają również do naszego kraju? Niezależnie od odpowiedzi uważamy, że robot będzie wspaniałym urządzeniem, które zapewni dziecku wspaniałą zabawę, pozwoli na rozwinięcie nowych zainteresowań i może sprawić, że stanie się ich nowym hobby.

Roboty latające i jeżdżące

DJI już wcześniej pokazało, że potrafi robić wspaniałe roboty latające czyli drony. Na rynku pojawiły się również liczne modele gimbali oraz kamer ze stabilizacją obrazu. Teraz producent wchodzi w nową branże jaką są roboty jeżdzące. Ciężko powiedzieć czy robot odniesie sukces na rynku. Cena jak za zabawkę będzie wynosić ok 2400 zł

RoboMaster S1 - najważniejsze informacje

robomaster s1 robot
 • Aż 46 komponentów do zaprogramowania , 6 sztucznej inteligencji - sporo elementów, które będzie można zaprogramować oraz sprawić, że robot wraz z komponentem może wykonać wybraną akcję lub zadanie. Jednym z nich może być wystrzał z armaty po wykryciu ruchu.
 • Podgląd na żywo z niskim opóźnieniem - od 80 do 120 ms , tak niewielkie będzie opóźnienie przekazu obrazu z kamery FPV w robocie.
 • Napęd na cztery koła - pozwala na łatwe poruszanie się robota dzięki kołom Mecanum pozwalającym na obrót robota w okół własnej osi.
 • Inteligentna zbroja wyczuwająca - gdy robot wykryje, że otrzymał uderzenie automatycznie zatrzyma się lub wykona inną akcję w zależności od rozgrywki.
 • Programowanie za pomocą języków Scratch & Python - wstęp do języków programowania pozwoli aby młodsi oraz starsi użytkownicy mogli nauczyć się kodowania.
 • Tryb wieloosobowy pozwalający na rozgrywki bitewne - walcz z innymi robotami korzystając z modułów takich jak armata czy laser
 • Innowacyjna nauka praktyczna - zaprojektuj kod źródłowy i zobacz jak zinterpretuje go robot. 

RoboMaster S1 - specyfikacja

Aparat fotograficzny

 • FOV 120 °

 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć 2560 × 1440

 • Maksymalna rozdzielczość wideo

 • FHD: 1080 / 30fps 
  HD: 720 / 30fps
 • Max Video Bitrate

 • 16 Mbps
Rozwiń pełną specyfikację
Autor
spec. Mateusz Hubert
Absolwent Akademii Morskiej, ukończył kierunek Internet w biznesie. Posiada świadectwo kwalifikacji VLOS. Na punkcie dronów i nowych technologii ma totalnego fioła, uwielbia też prędkość, więc lata dużo dronami wyścigowymi
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019

Polecane

DJI RoboMaster S1

DJI RoboMaster S1

2 499,00 zł brutto
pixel