Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Nowy DJI Zenmuse H30/H30T - innowacyjne możliwości

2024-05-20
Nowy DJI Zenmuse H30/H30T - innowacyjne możliwości

Seria profesjonalnych kamer Zenmuse H30 od DJI składa się z dwóch modeli: Zenmuse H30 i Zenmuse H30T. Każda z nich posiada różne moduły, które zwiększają ich wydajność. To innowacyjny sprzęt, który znacząco wpływa na rozwój inspekcji. Zenmuse H30/H30T to nie tylko najlepsze kamery dostępne obecnie na rynku, ale także narzędzia, które redefiniują możliwości prowadzenia inspekcji oraz wsparcia operacji służb bezpieczeństwa. Wyposażone w zaawansowane funkcje, nowe technologie i znacznie ulepszone parametry techniczne, modele dostarczają bezkonkurencyjną jakość obrazu i precyzję. W tym artykule dowiesz się, co sprawia, że DJI Zenmuse H30/H30T to prawdziwa rewolucja na rynku kamer inspekcyjnych.

Innowacyjne funkcje i możliwości serii DJI Zenmuse H30

Kamery Zenmuse H30 posiadają bardzo zaawansowane funkcje, takie jak 34-krotny Zoom Optyczny i 400-krotny Zoom Cyfrowywysokiej rozdzielczości 40MP. W porównaniu do poprzedniej generacji, nowe kamery nie tylko obserwują obiekty z większych odległości, ale także rejestrują więcej szczegółów. Seria Zenmuse H30 może skutecznie zmniejszyć drżenie w materiałach telefoto, dostarczając stabilne i klarowne obrazy, co jest kluczowe dla szczegółowych inspekcji linii energetycznych. Dalmierz laserowy w Zenmuse H30 posiada zakres pomiaru o 2.5 razy większy niż poprzednia generacja, dokładnie rejestrując informacje o położeniu obiektów w zakresie od 3 m do 3000 m, w tym odległość liniową od kamery, wysokość i współrzędne GPS.

Kamery zoom i szerokokątne serii Zenmuse H30 mogą przełączać się w tryb nocny w warunkach słabego oświetlenia, poprawiając jakość podglądu na żywo i nagrywania. Zapewnia to efektywność operacyjną i dokładność w nocy, umożliwiając ciągłą pracę od dnia do nocy. Model H30T posiada termowizyjne rozdzielczości 1280×1024, co jest ulepszeniem w porównaniu do wcześniejszych serii. Dzięki trybom High Gain i Low Gain możesz precyzyjnie mierzyć temperaturę w różnych zakresach. W trybie nocnym kamera zoom serii Zenmuse H30 obsługuje światło IR do poprawy obrazu w podczerwieni oraz oświetlenie NIR. Przełącza transmisję na obraz w skali szarości poprzez usunięcie filtru IR, wzmacniając kontrast między jasnymi a ciemnymi obszarami, co ułatwia lokalizację obiektów. Gdy włączone jest dodatkowe światło NIR, kamera zoom może skorzystać z tego dodatkowego oświetlenia.

Parametry zaawansowanych kamer DJI Zenmuse H30/H30T

Kamera zoom zapewnia niezrównaną klarowność i precyzję, oferując 34-krotny zoom optyczny i 400-krotny zoom cyfrowy wraz z sensorem CMOS 1/1,8 cala i efektywnymi pikselami 40 MP. Wyposażona w sensor CMOS 1/1,3 cala z imponującą liczbą 48 MP, kamera szerokokątna dostarcza wyraźne i szczegółowe obrazy nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Oferujący zasięg pomiaru od 3 do 3000 m, dalmierz laserowy zapewnia dokładne pomiary odległości, zwiększając świadomość sytuacyjną i efektywność misji. Potężna Kamera Termiczna (tylko H30T) posiada rozdzielczość 1280x1024, umożliwia precyzyjne pomiary temperatury i detekcję, z rozszerzonym zakresem pomiaru temperatur od -20°C do 1600°C. Pomocnicze światło NIR zapewnia optymalną widoczność w warunkach słabego oświetlenia, dodatkowo zwiększając możliwości serii Zenmuse H30. Kamera zabezpieczona jest przed pyłem i wodą zgodnie z klasą ochrony IP54, a wideo może być zapisywane w formatach MP4, H.264 i H.265.

DJI Zenmuse H30 Kamera zoom

Kamera zoom

 • 34-krotny zoom optyczny i 400-krotny zoom cyfrowy
 • sensor CMOS 40 MP 1/1.8 cala
 • rozdzielczość wideo: maks. 3840x2160@30kl/s

DJI Zenmuse H30 Kamera o szerokim kącie widzenia

Kamera o szerokim kącie widzenia

 • ogniskowa ekwiwalentna: 24 mm, DFOV: 82.1°
 • sensor CMOS 48 MP 1/1.3 cala
 • rozdzielczość wideo: maks. 3840x2160@30kl/s

DJI Zenmuse H30 Dalmierz laserowy

Dalmierz laserowy

 • zakres pomiaru: 3-3000 m
 • dokładność pomiaru: < 500 m: +(0.2 m + odległość pomiaru x 0.15%) > 500 m: +1.0 m

DJI Zenmuse H30 Kamera termowizyjna w podczerwieni (tylko H30T)

Kamera termowizyjna w podczerwieni (tylko H30T)

 • ogniskowa ekwiwalentna: 52 mm, DFOV: 85.2°
 • niechłodzony mikrobolometr VOx
 • rozdzielczość zdjęć: 1280x1024
 • rozdzielczość wideo: 1280x1024@30kl/s
 • zakres pomiaru temperatury od -20° do 1600° C (-4° do 2912° F)

DJI Zenmuse H30 Dodatkowe światło NIR

Dodatkowe światło NIR

 • długość fali: 850 nm
 • FOV: 4.6+0.6°
 • klasyfikacja bezpieczeństwa: Klasa 1
 • zasięg oświetlenia: Około 8 m średnica koła w odległości 100 m

Zastosowanie kamer DJI Zenmuse H30 i H30T

Zenmuse H30 Scenariusze

Kamera Zenmuse H30 i H30T znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak inspekcje geotermalne, akcje poszukiwawczo-ratownicze, gaszenie pożarów, ochrona dzikiej przyrody, inspekcje linii energetycznych, infrastruktury i wiele innych. Dzięki wsparciu dla platformy chmurowej DJI FlightHub 2, urządzenia te integrują się z zaawansowanymi systemami zarządzania dronami, co ułatwia koordynację i planowanie misji. Dzięki temu idealnie sprawdza się do różnych operacji.

Inspekcje infrastrukturalne

Kamery otwierają nowe horyzonty w dziedzinie inspekcji oraz operacji służb bezpieczeństwa, oferując szereg zaawansowanych funkcji. Kamery Zenmuse H30 i H30T są idealnym narzędziem do inspekcji infrastruktury, takiej jak mosty, linie energetyczne, turbiny wiatrowe czy wieże telekomunikacyjne. Wyposażone w ogromny zoom optyczny oraz wysoką rozdzielczość, umożliwiają szczegółowe oględziny nawet najmniejszych elementów konstrukcyjnych z bezpiecznej odległości. Funkcje takie jak stabilizacja obrazu i precyzyjne mechanizmy obrotowe pozwalają na uzyskanie krystalicznie czystych zdjęć i filmów, co jest kluczowe dla wykrywania ewentualnych uszkodzeń lub zużycia.

Służby ratunkowe i bezpieczeństwa

W kontekście operacji służb ratunkowych i bezpieczeństwa, kamery Zenmuse H30 i H30T stanowią nieocenione wsparcie. Model H30T, wyposażony dodatkowo w termowizję, umożliwia efektywne prowadzenie akcji poszukiwawczo-ratunkowych, szczególnie w warunkach nocnych lub w trudnym terenie. Dzięki możliwości detekcji ciepła, kamera może szybko zlokalizować osoby zaginione lub takie, które się ukrywają. Dodatkowo, wysoka jakość obrazu w dzień pozwala na monitorowanie dużych obszarów podczas imprez masowych, operacji antyterrorystycznych czy działań prewencyjnych.

Inspekcje przemysłowe

W przemyśle kamery Zenmuse H30 i H30T są niezastąpione w monitorowaniu procesów produkcyjnych oraz kontroli jakości. Mogą być używane do inspekcji rurociągów, zbiorników, platform wiertniczych oraz innych kluczowych elementów infrastruktury przemysłowej. Zastosowanie kamer termowizyjnych (H30T) pozwala na wykrywanie anomalii termicznych, co jest kluczowe w zapobieganiu awariom i utrzymaniu ciągłości operacyjnej.

Podsumowanie

Zenmuse H30 i H30T

Seria Zenmuse H30 i H30T firmy DJI to kamery nowej generacji, które oferują niesamowitą jakość obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. Dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak 34-krotny zoom optyczny, dalmierz laserowy do 3000 m i możliwość widzenia nocnego, kamery te stanowią idealne narzędzie do szerokiego zakresu zastosowań, od inspekcji infrastruktury po operacje poszukiwawczo-ratownicze. Ich solidne parametry techniczne i inteligentne algorytmy sprawiają, że są niezastąpionym narzędziem dla profesjonalistów oraz służb ratowniczych, którzy wymagają niezawodności i precyzji w każdej sytuacji.

Autor
Bartłomiej Rasztar
Redaktor specjalizujący się od 3 lat w dziedzinie e-commerce. Magister kierunku Zarządzanie - Marketing i Social Media. Pasjonat sportu, ekstremalnych przeżyć i wyzwań, którymi dzieli się na swoim Instagramie. Zainspirowany wykorzystaniem technologii w celu pokazywania świata w fascynujący i ciekawy sposób.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2024

Polecane

pixel