Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Największy pokaz dronów odbędzie się… w Gdyni!

2024-02-01
Największy pokaz dronów odbędzie się… w Gdyni!

Gdynia, nasze miasto, szykuje wyjątkowe świętowanie swoich 98. urodzin. Niezwykły pokaz dronów ma odbyć się 10 lutego o godzinie 19 na plaży miejskiej.

synchroniczne świetlne drony

250 Dronów Wzniesie się w Niebo

W trakcie pokazu, aż 250 dronów stworzy na nocnym niebie widowisko trwające blisko 10 minut. Pokaz nie tylko będzie wizualnym przeżyciem, ale również towarzyszyć mu będzie specjalnie przygotowana muzyka, tworząc niepowtarzalną atmosferę dla widzów. To, co dokładnie pojawi się na niebie, pozostaje niespodzianką.

Strefa Widza i Najlepszy Punkt Obserwacyjny

Strefa widza, zlokalizowana na bulwarze w okolicy pomnika z gdyńskimi rybkami, zapewni najlepszy punkt obserwacyjny na to unikalne wydarzenie. To właśnie stąd widzowie będą mogli podziwiać w pełni rozświetlone dronami niebo.

Warunki Pogodowe Decydujące o Realizacji Wydarzenia

Kluczowym czynnikiem decydującym o realizacji pokazu jest pogoda. W przypadku silnego deszczu lub wiatru przekraczającego 6 m/s, pokaz zostanie przesunięty lub przeniesiony na kolejny dzień. Ostateczne potwierdzenie ukaże się 10 lutego o godzinie 12 poprzez specjalny komunikat na stronie miasta.

Jak wygląda tworzenie pokazu dronów od strony technicznej?

Do tego typu pokazów nie można użyć dronów dostępnych standardowo w sprzedaży. Drony muszą być wyposażone w intensywne źródła światła oraz precyzyjny system pozycjonowania GPS, aby kreowane wzory na niebie były perfekcyjnie precyzyjne. Niezwykle ważne jest specjalne oprogramowanie umożliwiające synchronizację ruchów oraz sterowanie oświetleniem. Wymagane są liczne testy i próby, aby upewnić się, że wszystko działa zgodnie z planem, a całość wymaga doskonałej koordynacji zespołu.

świetlne drony motyl

Organizacja i Bezpieczeństwo

Pokaz dronów w Gdyni zostanie przeprowadzony przez specjalistyczną firmę, która specjalizuje się w tego typu wydarzeniach. Astrante przedstawia się jako największa firma w centralnej europie, która obsługuje tego typu wydarzenia. Co więcej, wystawiła pokaz synchronicznego roju dronów na licytację WOŚP, więc teraz każdy może wylicytować taki pokaz dla siebie. Jednocześnie, na czas trwania pokazu obowiązywać będzie całkowity zakaz korzystania z dronów i innych urządzeń latających na obszarze plaży i Śródmieścia Gdyni, wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

 

Autor
Marcjanna Hubert
Główna redaktorka bloga Megadron, od 5 lat związana zawodowo z dronami. Studentka kierunku Nowe Media w Komunikacji. Pasjonatka grafiki i podróży, zafascynowana magią opowiadania historii za pomocą wideo. Tworzy most pomiędzy Megadron a klientami dodając treści social media: Instagram i Facebook.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
pixel