Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Najczęstsze pytania dotyczące drona DJI Air 3

2023-07-25
Najczęstsze pytania dotyczące drona DJI Air 3

Nowy dron od DJI jest już z nami! Premiera odbyła się 25.07.2023. Przedstawiamy Ci odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o drona DJI Air 3.  Dowiedź się, co zmieniło się w porównaniu do poprzednika i jakie kluczowe innowacje wprowadził producent. 

Jakie są główne ulepszenia DJI Air 3 (w porównaniu do DJI Air 2S)?

Drony DJI Air 2s vs Air 3

DJI Air 3 ma ulepszony system kamer, system transmisji wideo i system wizyjny. Wyróżnia go także dłuższy czas lotu i więcej inteligentnych funkcji. Szczegółowe informacje znajdziesz poniżej:

  • dodana została kamera ze średnim teleobiektywem (70 mm) i 1/1,3-calową matrycą CMOS
  • dron korzysta z ulepszonego systemu transmisji wideo nowej generacji O4
  • został też wyposażony w wielokierunkowy system wykrywania i obsługuje system APAS 5.0
  • maksymalny czas zawisu DJI Air 3 wynosi 42 minuty,* a maksymalny czas lotu to 46 minut**
  • dron obsługuje również funkcje Waypoint Flight, Advanced RTH, Cruise Control, QuickTransfer i wiele więcej

*Zmierzono podczas zawisu w bezwietrznym środowisku, na poziomie morza, z wyłączonym systemem APAS, wyłączonym AirSense, parametrami kamery ustawionymi na 1080p/24FPS, z wyłączonym trybem wideo i od poziomu naładowania 100% od 0%. Podane tu informacje stanowią wyłącznie punkt odniesienia. Podczas lotu zawsze należy zwracać uwagę na powiadomienia w aplikacji.

**Zmierzono podczas lotu ze stałą prędkością 28,8 km/h, w bezwietrznym środowisku, na poziomie morza, z wyłączonym systemem APAS, wyłączonym AirSense, parametrami kamery ustawionymi na 1080p/24FPS, wyłączonym trybem wideo i od poziomu naładowania 100% do 0%. Podane tu informacje stanowią wyłącznie punkt odniesienia. Podczas lotu zawsze należy zwracać uwagę na powiadomienia w aplikacji."

Jaka jest waga drona DJI Air 3?

Waga drona DJI Air 3 wynosi 720 gram.

Czy DJI Air 3 ma certyfikację w Europie?

DJI Air 3 posiada certyfikat C1 wydany przez Agencję Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

W jakiej podkategorii można latać dronem DJI Air 3?

Zgodnie z nadanym certyfikatem C1 tym dronem można latać na zasadach podkategorii A1. Wymagane jest przejście szkolenia A1/ A3 oraz zarejestrowanie siebie jako operatora drona.

Czy DJI Air 3 umożliwia nagrywanie w pionie?

Zarówno kamera szerokokątna, jak i kamera ze średnim teleobiektywem obsługują nagrywanie w pionie (9:16). W takim wypadku maksymalna rozdzielczość to 2.7K/60FPS.

Czy kamera ze średnim teleobiektywem DJI Air 3 obsługuje tryby MasterShots?

Dron DJI Air 3 obsługuje tryb MasterShots, jest to zaawansowany tryb, który automatycznie generuje profesjonalne sekwencje filmowe. Dzięki tej funkcji, dron wykonuje serię złożonych manewrów lotniczych wokół wybranego obiektu, jednocześnie rejestrując odpowiednie materiały filmowe.

Czy kamera ze średnim teleobiektywem DJI Air 3 obsługuje tryb Panorama?

Tryb panoramy jest obsługiwany w pierwszej kamerze Drona DJI Air 3.

Czy kamera ze średnim teleobiektywem DJI Air 3 obsługuje tryby QuickShots?

DJI Air 3 obsługuje wszystkie tryby QuickShots oprócz trybu Asteroid.

Czy DJI Air 3 umożliwia nagrywanie filmów D-Log M i HLG?

Zarówno kamera szerokokątna, jak i kamera ze średnim teleobiektywem obsługują nagrywanie filmów 10-bit D-Log M oraz 10-bit HLG. Tryb 10-bit D-Log M umożliwia bardziej elastyczny color grading podczas postprodukcji, a tryb 10-bit HLG pozwala uzyskać podgląd z wyższym zakresem dynamiki (wymagany jest sprzęt, który wspiera wyświetlanie HDR).

Kontrolery, sterowanie i zasięg drona DJI Air 3

Kontroler DJI RC N2 i DJI RC 2

Uzyskaj informacje na temat zasięgu i możliwości śledzenia obiektu drona Air 3. Zobacz jakie plusy mają nowe wersje aparatur DJI RC-N2 i RC 2.

Jakie są najważniejsze ulepszenia aparatury sterującej DJI RC 2 w porównaniu z aparaturą DJI RC? 

Poprawiono wydajność procesora, co przekłada się na płynniejsze działanie. Ulepszono także system transmisji wideo i system antenowy (z 1T2R do 2T4R). Można również korzystać z transmisji wideo O4 (w połączeniu z dronem DJI Air 3). DJI RC 2 ma dwie wbudowane anteny i dwie anteny zewnętrzne, pozwala też regulować kąt nachylenia zewnętrznych anten w celu uzyskania lepszych efektów transmisji wideo.

 

Jakie aparatury sterujące są kompatybilne z DJI Air 3?

DJI Air 3 jest kompatybilny z aparaturami sterującymi DJI RC-N2 oraz DJI RC 2.

Jakie są najważniejsze ulepszenia systemu transmisji wideo O4 w porównaniu z systemem O3?

System transmisji wideo O4 wykorzystuje zupełnie nowe rozwiązanie sprzętowe. System antenowy drona zosał rozbudowany (z czterech do sześciu anten), dodano też nowe pasmo przenoszenia częstotliwości.* Ulepszono także algorytm komunikacji – teraz możliwa jest transmisja wideo FHD na odległość do 10 km. Nowy system zapewnia również większą odporność na zakłócenia, co przekłada się na poprawioną stabilność połączenia w złożonych środowiskach, na przykład w miastach. Ponadto aparatura sterująca obsługuje transmisję wideo na żywo w rozdzielczości nawet 1080p/60FPS, oferując płynniejsze doświadczenie lotu.

*Może być używane tylko w państwach i regionach, gdzie jest to dozwolone przez lokalne przepisy.

**Zmierzono na zewnątrz, na otwartej przestrzeni, bez zakłóceń i w zgodności ze standardem CE. Powyższe dane pokazują najdalszy zasięg komunikacji dla lotów w jedną stronę bez powrotu. Podczas lotu zawsze należy zwracać uwagę na powiadomienia w aplikacji.

Czy maksymalny zasięg transmisji O4 może się różnić w zależności od poziomu zakłóceń w otoczeniu?

W zależności od środowiska poziom zakłóceń może być różny, a maksymalny zasięg transmisji będzie się zmieniać.

Środowisko bez przeszkód:
Silne zakłócenia: krajobraz miejski, ok. 1,5-4 km;
Średnie zakłócenia: krajobraz podmiejski, ok. 4-10 km;
Słabe zakłócenia: przedmieścia / tereny nadmorskie, 10-20 km;

Środowisko z przeszkodami:
Niskie zakłócenia i przeszkody w postaci budynków: ok. 0-0,5 km;
Niskie zakłócenia i przeszkody w postaci drzew: ok. 0,5-3 km;

Przetestowano w zgodności ze standardem FCC, w środowisku z przeszkodami lub bez przeszkód, z typowymi zakłóceniami. Podane informacje stanowią wyłącznie punkt odniesienia i nie gwarantują rzeczywistego zasięgu transmisji.

Jakie są najważniejsze ulepszenia aparatury sterującej DJI RC-N2 w porównaniu z aparaturą DJI RC-N1?

Ulepszono system transmisji wideo oraz system antenowy (z 1T2R do 2T2R). Można też korzystać z transmisji wideo O4 (w połączeniu z dronem DJI Air 3).

Czy DJI Air 3 obsługuje wielokierunkowe wykrywanie przeszkód?

Dzięki zaawansowanym czujnikom i systemowi APAS 5.0 dron automatycznie wykrywa przeszkody we wszystkich kierunkach i płynnie je omija.

Czym różni się funkcja ActiveTrack 5.0 od funkcji ActiveTrack 4.0?

ActiveTrack 5.0 pozwala śledzić obiekty w ośmiu kierunkach, stwarzając więcej kreatywnych możliwości. Został wyposażony w zaawansowaną technologię wykrywania i korzysta z wielu czujników wizyjnych jednocześnie, aby rozpoznać cel, odróżnić go od innych obiektów i zatrzymać go w kadrze. Pozwala też płynnie regulować kąty śledzenia, zapewniając bardziej naturalne rezultaty. Dzięki nowym algorytmom wykrywania otoczenia i obiektów DJI Air 3 wcześniej odpowiada na ruchy obiektów i informacje środowiskowe, a także planuje optymalne trasy śledzenia, aby nagrywać płynne, stabilne materiały filmowe.

Pytania o aplikację drona DJI Air 3

Aplikacja dji fly do drona dji air 3

Dowiedź się więcej na temat tego, z jakiego oprogramowania korzysta dron DJI Air 3.

Jaka aplikacja do drona DJI Air 3? Skąd mogę ją pobrać?

Do drona DJI Air 3 dostępna jest aplikacja DJI Fly. Jej najnowszą wersję znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej DJI.

Jak zaktualizować oprogramowanie DJI Air 3?

Możesz zaktualizować oprogramowanie albo za pomocą aplikacji DJI Fly, albo przy użyciu programu na komputerze DJI Assistant 2 (Consumer Drone Series). Szczegóły dotyczące każdej z tych metod znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej.

Pytania o akcesoria do drona DJI Air 3

Akcesoria do drona dji air 3

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat akcesoriów do najnowszego drona DJI Air 3. Dowiedź się więcej na temat dobrych praktyk ładowania akumulatorów.

Jak długo trwa całkowite naładowanie akumulatora DJI Air 3?

Około 80 minut, jeśli korzystasz z kabla USB-C i ładowarki DJI 65W, a około 60 minut, jeśli korzystasz z zasilacza DJI 100W USB-C i hubu do ładowania akumulatorów DJI Air 3.

Jakie są najważniejsze ulepszenia hubu do ładowania akumulatorów DJI Air 3 w porównaniu z poprzednią generacją?

Nowy hub do ładowania obsługuje funkcję akumulacji energii oraz funkcję zewnętrznego rozładowania. Wyróżnia się także ulepszoną konstrukcją, która ułatwia jego przenoszenie. Dzięki funkcji akumulacji mocy możesz po prostu nacisnąć i przytrzymać odpowiedni przycisk, aby przesłać pozostałą energię z kilku akumulatorów do akumulatora o najwyższym poziomie naładowania. To pozwala cieszyć się dłuższym czasem lotu. Funkcja zewnętrznego rozładowania umożliwia wykorzystanie hubu w roli powerbanku – za jego pomocą naładujesz na przykład smartfona, tablet lub inne urządzenie o mocy do 82 W wyposażone w port USB-C.

Czy mogę naładować akumulator za pomocą innej ładowarki z portem USB-C?

Tak, możesz naładować akumulator drona za pomocą innej ładowarki, która posiada port USB-C. Aby jednak zapewnić optymalną wydajność ładowania, zalecamy korzystanie z ładowarki DJI 65W, zasilacza DJI 100W USB-C lub innych ładowarek o mocy 60 W lub większej, które obsługują standard PD.

Czy mogę naładować akumulator przez port USB-C drona DJI Air 3?

Tak, ładowanie akumulatora drona DJI Air 3 jest możliwe przez port USB-C w dronie. Można podłączyć standardową ładowarkę z końcówką typu- C do drona i w ten sposób ładować akumulator. Polecamy szybkie ładowarki Ugreen 65W i Ugreen 100W.

Podsumowanie

Dron dji mavic air 3

DJI Air 3 to najnowszy dron z rodziny DJI. Mamy nadzieję, że te informacje okazały się dla Ciebie pomocne. Jeżeli jednak nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na pytania, które Cię nurtują skontaktuj się z nami - chętnie udzielimy pomocy.

 

Autor
Marcjanna Hubert
Główna redaktorka bloga Megadron, od 5 lat związana zawodowo z dronami. Studentka kierunku Nowe Media w Komunikacji. Pasjonatka grafiki i podróży, zafascynowana magią opowiadania historii za pomocą wideo. Tworzy most pomiędzy Megadron a klientami dodając treści social media: Instagram i Facebook.
Autor
Bartłomiej Rasztar
Redaktor specjalizujący się od 4 lat w dziedzinie e-commerce. Magister kierunku Zarządzanie - Marketing i Social Media. Pasjonat sportu, ekstremalnych przeżyć i wyzwań, którymi dzieli się na swoim Instagramie. Zainspirowany wykorzystaniem technologii w celu pokazywania świata w fascynujący i ciekawy sposób.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023

Polecane

pixel