Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Mavic 2 Enterprise Dual czyli kolejna rewolucja w powietrznej termowizji

2019-01-29
Mavic 2 Enterprise Dual czyli kolejna rewolucja w powietrznej termowizjiW 2015 r. DJI i FLIR zademonstrował światu kamerę XT, nastąpiło zrewolucjonizowanie segmentu dronów dla przemysłu. Wydając na światło dzienne Mavica 2 Enterprise Dual, zdaje się, że zrobili to ponownie. A dlaczego? Odpowiadając krótko- ponieważ od teraz powietrzny pomiar radiometryczny i rejestr termowizyjny są zdecydowanie szybsze, prostsze, a przy tym wciąż precyzyjne i wysoce zaawansowane.

FLIR Lepton

Mavic 2 Enterprise Dual wyposażony został w najmniejszą kamerę termalną wyprodukowaną przez firmę FLIR Systems- FLIR Lepton. Przy wadze zaledwie 90 g (z migawką, 55 g bez migawki) wciąż zachowuje funkcje takie jak:

FLIR MSX® - technologia wielospektralnego, dynamicznego obrazowania, która tworzy bardziej szczegółowy, ostrzejszy obraz; funkcja ta zwiększa w czasie rzeczywistym kontrast w obrazie termowizyjnym; czas analizy i tworzenia raportów jest zredukowany.Spot Meter - pokazuje uśrednioną temperaturę obiektu pomagając pilotom monitorować i mierzyć krytyczne i niebezpieczne obiekty przy zachowaniu bezpiecznej odległości.Area Measurement - pokazuje uśrednioną, najniższą i najwyższą temperaturę wraz z dokładnymi danymi lokalizacyjnymi obszaru, co umożliwia szybką ocenę obiektów i określenie czy dany obiekt może się przegrzać.Isotherm - umożliwia operatorom wyznaczenie dowolnych zakresów temperatur, które są wyświetlane za pomocą niestandardowej palety kolorów, co zdecydowanie usprawnia, np. identyfikowanie osób czy gorących punktów w pożarach.

         

Kamera wizyjna

Dron umożliwia nam obserwację i rejestr ważnych szczegółów w trudnych warunkach zarówno blisko wydarzeń, jak i z dala od niebezpieczeństwa- posiada podwójny zoom optyczny i potrójny zoom cyfrowy; dron rejestruje obraz wraz z dokładnym czasem oraz lokalizacją GPS.
Obraz widzialny zarejestrujemy dzięki kamerze 12 Mpix w rozdzielczości do 4K przy 30 kl./s. Zapis zdjęć oczywiście w formacie, oprócz oczywistego JPG, RAW (DNG).Wykorzystanie modułowych akcesoriów Mavic 2 Enterprise

Wraz z dronem w zestawie znajdziemy akcesoria do samodzielnego montażu niezbędne do różnego rodzaju inspekcji, akcji ratunkowych, działań służb- podobnie jak w zestawie Mavic 2 Enterprise. 


Reflektor M2E Spotlight

Głośnik M2E SpeakerDioda ostrzegawcza M2E Beacon
Oprócz tego...

Dron wyposażony jest w technologie znane już z Mavica 2 Enterprise: system DJI AirSense oraz poprawioną technologię FlightAutonomy oraz transmisję Ocusync 2.0 

Biorąc pod uwagę możliwości, jakie daje nam Mavic 2 Enterprise Dual, można by się spodziewać dużej wagi drona, a przede wszystkim- rażąco wysokiej ceny.
Otóż dron, według strony producenta, waży dokładnie 899 g (bez akcesoriów modułowych), a jego cena to 12 499 zł!

Podsumowując

Mavic 2 Enterprise Dual wykorzystuje szereg najnowocześniejszych technologii i jest kompromisem dla termowizji powietrznej, która była dostępna dotychczas. Wysoka funkcjonalność przy stosunkowo niskiej cenie pozwala na większe upowszechnienie jej wykorzystywania. Zwiększa się także efektywności akcji, do których może wykorzystywany- zanim dron za kilkadziesiąt tysięcy złotych z zamontowaną o podobnej wartości kamerą ruszy, Mavic 2 Enterprise Dual będzie już w trakcie pracy.

A tak prezentuje się różnica między M2ED a dronem z XT2:Koszt i wielkości sprzętu- bez porównania; a efekty działania M2ED z pewnością wystarczające.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel