Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Latanie dronem zimą- 5 zasad, które powinieneś znać

2018-01-09
Latanie dronem zimą- 5 zasad, które powinieneś znać

Latanie dronem zimą może być wyzwaniem przez ekstremalne warunki. Niskie temperatury mogą wpływać na osiągi lotu, a pogoda może być bardzo nieprzewidywalna. Możliwe, że podczas lotu natrafisz na deszcz, mgłę lub śnieg. Jak więc bezpiecznie latać i robić świetne zdjęcia w miesiącach zimowych? Oto kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa i ustawień aparatu, o których należy pamiętać podczas latania dronem podczas zimy.

Akumulatory LiPo

 • Używaj tylko w pełni naładowanych akumulatorów.

 • Podgrzewaj akumulator do ok. 20 stopni C lub więcej. Możesz sprawdzić temperaturę akumulatora na DJI GO. Używaj "podgrzewacza DJI" jeżeli pasuje do Twojego sprzętu.

 • Po uruchomieniu drona, nie wzlatuj przez ok. 1 min, po prostu daj mu się rozgrzać.

 • Pchnij delikatnie drążki sterujące, aby zapobiec spadkowi napięcia akumulatora.

 • Akumulatory rozładowują się szybciej w niskich temperaturach. Zawsze sprawdzaj stan baterii drona podczas lotu.

Środowisko

Zmniejszona widoczność oraz wilgoć śniegu może być ukrytym, za fotografowaniem spektakularnych zimowych krajobrazów, niebezpieczeństwem. Ważne jest, aby podjąć odpowiednie środki ostrożności.

 • Przed odlotem drona sprawdź warunki pogodowe. Unikaj silnego wiatru, deszczu i śniegu.

 • Nie latać w temperaturach poniżej 0°C

 • Unikaj kontaktu ze śniegiem. Wilgoć może uszkodzić silniki. Do startu i lądowania drona zaleca się użycie lądowiska.

 • Upewnij się, że sygnał GPS jest silny.

Trzymaj się ciepło!

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się niespodziewanie wyłączyć urządzenie mobilne z zimna? Jak wyjaśniono na wstępie, niskie temperatury mogą skrócić żywotność baterii LiPo. Dlatego też, dbając o swoje inteligentne akumulatory, nie zapomnij o rozgrzaniu urządzenia mobilnego. Dodatkowo, uważaj na odmrożenia. Używanie zdalnego sterownika z odrętwiałymi rękami jest niebezpieczne. Dobrym pomysłem jest noszenie rękawiczek podczas latania na zewnątrz w miesiącach zimowych.

Ustawienia kamery podczas zimy- eskpozycja i balans bieli

Aby uchwycić piękno śniegu, musisz ręcznie ustawić ekspozycję kamery i balans bieli. Fotografowanie w trybie automatycznym może powodować powstawanie ciemnych obrazów. Dzieje się tak dlatego, że system ekspozycji aparatu może czasami nie wykrywać śniegu, co jest spowodowane jego jasnością. Dodając dodatkowe przystanki, możesz lekko prześwietlić swoje zdjęcia, ale otrzymasz odpowiednią rekompensatę za zdjęcia śniegu. Podobnie, musisz odpowiednio wyregulować balans bieli, aby uzyskać właściwy balans kolorów śnieżnego krajobrazu. W przeciwnym razie śnieg może wyglądać szaro.

Przechowywanie akumulatorów LiPo

Jeśli dron będzie bezczynny przez dłuższy czas, może to wpłynąć na jego wydajność. Prawidłowe przechowywanie jest kluczem do bezpiecznego lotu. 

 • Naładuj i rozładuj baterię raz na trzy miesiące, aby zachować stan naładowania baterii.

 • Usuń śmigła i zamocuj zacisk gimbala podczas przechowywania drona.

 • Przechowuj drona w suchym, niemagnetycznym miejscu w temperaturze około 25°C

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018

Polecane

pixel