Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Kamera DJI Osmo Action 4 - najczęściej zadawane pytania

2023-08-07
Kamera DJI Osmo Action 4 - najczęściej zadawane pytania

Nowa kamera DJI Osmo Action 4, której premiera miała miejsce 2 sierpnia 2023 roku przynosi ciekawe zmiany i udogodnienia. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące nowej kamery, zobaczysz co zmieniło się w porównaniu do poprzednika i jakie ulepszenia wprowadził producent.

Jakie są główne ulepszenia DJI Osmo Action 4?

Kamera Action 4 wyróżnia się większą matrycą (1/1.3-calowy CMOS) i lepszą stabilizacją obrazu, co poprawia jakość i płynność nagrań. Nowy tryb kolorów 10-bit D-Log M oferuje ponad miliard odcieni i większy zakres dynamiczny do postprodukcji. Kamera jest wodoodporna do 18 metrów i ma dwie ekrany dotykowe oraz magnetyczne mocowanie dla ciekawych ujęć.

 

Zagadnienia związane z kamerą DJI Osmo Action 4

Pytania dotyczące kamery, takie jak osiągi obrazu, możliwości nagrywania wideo w wysokiej rozdzielczości, konfiguracja ustawień obrazu, wykorzystanie wbudowanych filtrów oraz dostęp do trybów specjalnych. W ramach tych zagadnień możesz znaleźć także informacje na temat ergonomii, trwałości konstrukcji oraz sposobów wykorzystania technologii dostępnych w DJI Osmo Action 4.

Jakie ustawienia rozdzielczości obsługuje DJI Osmo Action 4?

DJI Osmo Action 4 obsługuje następujące ustawienia rozdzielczości:

 • 4K (4:3): 3840×2880@24/25/30/48/50/60FPS
 • 4K (16:9): 3840×2160@100/120FPS
 • 4K (16:9): 3840×2160@24/25/30/48/50/60FPS
 • 2.7K (4:3): 2688×2016@24/25/30/48/50/60FPS
 • 2.7K (16:9): 2688×1512@100/120FPS
 • 2.7K (16:9): 2688×1512@24/25/30/48/50/60FPS
 • 1080p (16:9): 1920×1080@100/120/200/240FPS
 • 1080p (16:9): 1920×1080@24/25/30/48/50/60FPS

Jakie formaty wideo obsługuje DJI Osmo Action 4?

Kamera obsługuje format MP4 (H.264/HEVC).

Czy DJI Osmo Action 4 obsługuje korekcję zniekształceń?

Tak. Możesz przełączyć pole widzenia (FOV) na Standard (Dewarp) w sekcji ustawień wideo i audio po prawej stronie widoku kamery.

Czy mogę zapisać oryginalne zdjęcia z ujęć Timelapse?

Tak. Możesz pobrać zdjęcia z ujęć Timelapse i wyświetlić je na komputerze.

Czym jest RockSteady 3.0?

DJI Osmo Action 4 korzysta z technologii RockSteady 3.0, aby stabilizować obraz. Elektroniczna stabilizacja obrazu polega na wydłużeniu czasu otwarcia migawki, analizie obrazów rejestrowanych przez matrycę CMOS i kompensacji poprzez obcięcie krawędzi tych obrazów. W ten sposób wiele klatek jest nakładanych na siebie i ostatecznie łączonych w jedną klatkę, która jest ostra, wyraźna i dokładnie naświetlona.

Czym jest HorizonSteady?

HorizonSteady wykorzystuje najnowszy algorytm stabilizacji DJI, aby korygować drgania dla każdego obrotu w poziomie (360°) i blokować się na wyrównanym horyzoncie w każdej klatce, niezależnie od tego, jak kamera jest zamontowana lub noszona. Pozwala to na rejestrowanie płynnych i stabilnych ujęć, niezależnie od tego, czy jeździsz rowerem po wyboistych drogach, czy gokartem po torze.

Jakie rozdzielczości nagrywania obsługuje HorizonSteady?

HorizonSteady obsługuje rozdzielczości 1080p@24/25/30/48/50/60FPS oraz 2.7K (16:9)@24/25/30/48/50/60FPS.

Czy DJI Osmo Action 4 umożliwia nagrywanie filmów slow-motion?

Tak. DJI Osmo Action 4 umożliwia nagrywanie filmów slow-motion do 1080p/240FPS (8x).

Czym jest tryb kolorów D-Log M obsługiwany przez DJI Osmo Action 4?

Tryb D-Log M został stworzony w celu przechwytywania szerokiego zakresu dynamiki z czujnika, dzięki czemu kolory są równomiernie rozłożone, a jasne i ciemne części wideo cechują się większą wiernością i wyrazistością. Nie jest to LUT, ale wideo o niższym kontraście z płaskim profilem kolorów, co daje więcej możliwości podczas postprodukcji.

Jak eksportować zdjęcia i filmy z DJI Osmo Action 4?

Dostępne są trzy sposoby eksportowania:

 1. Połącz się z aplikacją DJI Mimo i pobierz materiał na telefon.
 2. Przełóż kartę microSD z DJI Osmo Action 4 do komputera.
 3. Podłącz DJI Osmo Action 4 do komputera lub smartfona za pomocą kabla USB-C.

Gdzie jest zapisywany materiał stworzony za pomocą DJI Osmo Action 4?

Materiał jest zapisywany na karcie microSD umieszczonej w DJI Osmo Action 4.

Czy DJI Osmo Action 4 korzysta z obiektywu stałoogniskowego?

Tak. DJI Osmo Action 4 korzysta z obiektywu stałoogniskowego – obiekty są wyraźne, gdy znajdują się w odległości co najmniej 400 mm od obiektywu.

Czy DJI Osmo Action 4 umożliwia ustawienie pomiaru?

DJI Osmo Action 4 obsługuje pomiar wielosegmentowy, ale nie obsługuje pomiaru punktowego.

Czy DJI Osmo Action 4 umożliwia nagrywanie filmów HDR?

Filmy nagrane za pomocą DJI Osmo Action 4 cechują się wysokim zakresem dynamiki, co oznacza, że tryb HDR nie jest potrzebny.

Gdzie znajduje się czujnik temperatury barwowej DJI Osmo Action 4 i do czego służy?

Czujnik temperatury barwowej DJI Osmo Action 4 jest wbudowany w miejscu litery "O" w logo na przodzie kamery. Nie należy zasłaniać go podczas użytkowania. Dzięki czujnikowi temperatury barwowej DJI Osmo Action 4 zapewnia doskonałą kolorystykę nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, na przykład podczas nurkowania. Czujnik koryguje temperaturę barwową podczas filmowania pod wodą i redukuje migotanie powodowane zmianą kąta nagrywania. Może też dokładniej wykrywać i redukować migotanie światła.

Jaka specyfikacja wideo i stabilizacji jest dostępna dla Auto Low-Light Image Enhancement?

Gdy funkcja Low-Light Image Enhancement jest ustawiona na Auto, obsługuje wszystkie opcje stabilizacji dla 1080p@24/25/30FPS, 2.7K (16:9 lub 4:3) @24/25/30FPS, a także RockSteady dla 4K (16:9) @24/25/30FPS. 

 

Najczęstsze pytania dotyczące obsługi DJI Osmo Action 4

Zestawienie popularnych pytań dotyczących funkcji, ustawień oraz praktycznych aspektów korzystania z kamery DJI Osmo Action 4. Znajdziesz informacje o rozpoczęciu nagrywania, dostępie do trybów specjalnych, kalibracji stabilizacji, łączności ze smartfonem oraz sposobach rozwiązywania powszechnych problemów technicznych, w pełnym wykorzystaniu potencjału urządzenia.

Jaka aplikacja na telefon służy do obsługi DJI Osmo Action 4?

Użytkownicy mogą kontrolować DJI Osmo Action 4 za pomocą aplikacji DJI Mimo, która umożliwia dostosowywanie ustawień, wybieranie trybów nagrywania, synchronizację zdjęć i filmów, a także edycję i udostępnianie materiałów.

Jak aktywować DJI Osmo Action 4?

Aby aktywować urządzenie, wykonaj następujące kroki:

 1. Pobierz DJI Mimo, skanując kod QR wyświetlony na ekranie kamery lub korzystając z wybranego sklepu z aplikacjami.
 2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Quick Switch, aby włączyć DJI Osmo Action 4.
 3. Włącz aplikację DJI Mimo, dotknij ikony kamery w lewym górnym rogu na ekranie głównym, włącz Bluetooth i Wi-Fi na smartfonie, a następnie połącz się z DJI Osmo Action 4.
 4. Po połączeniu DJI Osmo Action 4 z DJI Mimo otrzymasz powiadomienie o konieczności aktywacji urządzenia.
 5. Przejdź przez proces aktywacji, postępując zgodnie z komunikatami w aplikacji.

Jak zaktualizować oprogramowanie DJI Osmo Action 4?

Aplikacja DJI Mimo będzie automatycznie wysyłać powiadomienia o aktualizacjach. Postępuj zgodnie z komunikatami, aby przeprowadzić aktualizację.

Jak przełączać się między przednim a tylnym ekranem?

Przesuń do góry od dołu ekranu, aby go odblokować i się na niego przełączyć. Za pomocą menu kamery użytkownicy mogą wybrać jednoczesne wyświetlanie przedniego i tylnego ekranu lub korzystanie tylko z jednego ekranu.

Czy przedni ekran obsługuje kontrolę dotykową?

Tak. Za jego pomocą możesz dostosowywać parametry, przełączać się między trybami, odtwarzać wideo i wiele więcej.

Jak przełączyć się na nagrywanie w pionie?

Zamontuj ramkę ochronną i przytrzymaj kamerę w orientacji pionowej. Możesz też używać kamery w połączeniu z akcesoriami, aby przełączać się między nagrywaniem w poziomie a natywnym nagrywaniem w pionie.

Czy DJI Osmo Action 4 obsługuje sterowanie głosem?

Tak. DJI Osmo Action 4 obsługuje komendy głosowe w języku angielskim i chińskim (mandaryńskim). Zaleca się korzystanie z funkcji sterowania głosem z odległości jednego metra od kamery w możliwie cichym otoczeniu.

Dostępne komendy w języku angielskim:

 • Start Recording (Rozpocznij nagrywanie)
 • Stop Recordind (Zakończ nagrywanie)
 • Takie Photo (Zrób zdjęcie)
 • Shut Down (Wyłącz)

Jak używać funkcji InvisiStick?

Po nagraniu filmu za pomocą DJI Osmo Action i selfie sticka możesz połączyć kamerę z aplikacją DJI Mimo, aby usunąć selfie stick z materiału.*

*Aby zapewnić sobie pożądany efekt, użyj wysięgnika teleskopowego Osmo 1,5 m i staraj się nie zasłaniać nim żadnej części ciała podczas nagrywania. InvisiStick obsługuje nagrywanie filmów do 1920x1440, jeśli usuwasz selfie stick z ujęcia w chmurze, lub do 1280x960, jeśli robisz to lokalnie.

Jak udostępnić nagrany film?

Po prostu zapisz nagranie na telefonie, a następnie je udostępnij. Możesz też wgrać film w aplikacji DJI Mimo, a następnie wygenerować link i go udostępnić.

Jak ręcznie ustawić czas otwarcia migawki, ISO i inne parametry kamery?

 1. Dotknij ikony regulacji parametrów wideo i audio po prawej stronie widoku kamery, włącz tryb PRO w prawym górnym rogu, a następnie wybierz tryb M, aby ręcznie dostosować czas otwarcia migawki, ISO i inne ustawienia kamery.
 2. Włącz aplikację DJI Mimo, włącz tryb PRO w lewym górnym rogu na stronie głównej, a następnie dotknij Settings w górnej części ekranu, aby ręcznie dostosować czas otwarcia migawki, ISO i inne ustawienia kamery.

Czy DJI Osmo Action 4 ma tryb uśpienia?

Tak. Gdy kamera jest włączona, naciśnij i przytrzymaj przycisk Quick Switch, aby przejść w tryb uśpienia. Naciśnij przycisk jeden raz, aby wybudzić ekran. Naciśnij przycisk migawki / nagrywania jeden raz, aby włączyć SnapShot.

Czy mogę podłączyć zewnętrzny mikrofon do DJI Osmo Action 4?

Tak. Możesz podłączyć mikrofon innego producenta za pomocą kabla USB-C 3,5 mm.

Czy mogę ustawić głośność odtwarzania na DJI Osmo Action 4?

Tak. Dotknij ikony głośności w prawym górnym rogu na stronie odtwarzania, aby włączyć lub wyłączyć dźwięk. Naciśnij i przytrzymaj ikonę, aby dostosować głośność.

Jakie są funkcje przycisku Snapshot DJI Osmo Action 4?

Gdy kamera jest wyłączona, krótko naciśnij przycisk migawki / nagrywania SnapShot w górnej części urządzenia, aby rozpocząć nagrywanie. Naciśnij ponownie, aby zakończyć nagrywanie, a DJI Osmo Action 4 po trzech sekundach automatycznie się wyłączy. W ten sposób możesz w jednej chwili zacząć nagrywanie, dzięki czemu nie stracisz okazji do uchwycenia wyjątkowego momentu.

 

Pytania związane z akumulatorem

Pytania obejmują tematykę związana z wydajnością, żywotnością oraz praktycznym użytkowaniem baterii w kamerze DJI Osmo Action 4. Dowiedź się wiecej o czasie pracy na jednym ładowaniu, metodach efektywnego ładowania oraz ewentualnych wskazówkach utrzymania optymalnej wydajności baterii.

Jaki jest czas pracy DJI Osmo Action 4?

 • Maksymalny czas pracy DJI Osmo Action 4 wynosi 160 minut* lub do 150 minut podczas nagrywania przy niskich temperaturach do -20°C.**

*W temperaturze 25°C, w środowisku laboratoryjnym, podczas nagrywania w 1080p/24FPS (16:9), z włączoną stabilizacją RockSteady, z wyłączonym Wi-Fi i wyłączonym ekranem. Podane tu informacje stanowią wyłącznie punkt odniesienia.

**W temperaturze -20°C, w środowisku laboratoryjnym, podczas nagrywania w 1080p/24FPS (16:9), z włączoną stabilizacją RockSteady, z wyłączonym Wi-Fi i wyłączonym ekranem. Podane tu informacje stanowią wyłącznie punkt odniesienia."

Czy DJI Osmo Action 4 obsługuje szybkie ładowanie?

Tak. Możesz użyć ładowarki DJI USB-C 30 W, aby szybko naładować DJI Osmo Action 4.*

*Ładowarka DJI USB-C 30 W jest dostępna w sprzedaży oddzielnie.

Czy kamera DJI Osmo Action 4 może być używana podczas ładowania?

Tak. Jeśli akumulator nie jest umieszczony w kamerze, nadal możesz z niej korzystać, podłączając ją do zasilania za pomocą kabla USB-C.

 

Pytania o akcesoria kamery DJI Osmo Action 4

Pytania koncentrują się na dodatkowych elementach, które mogą rozszerzyć funkcjonalność i zastosowanie kamery DJI Osmo Action 4. Zdobądź informacje na temat mocowań, kompatytybilności, połączeń oraz wszelkich akcesoriów wspierających.

Z jakimi akcesoriami jest kompatybilna kamera DJI Osmo Action 4?

Dostępnych jest mnóstwo akcesoriów, które pozwalają korzystać z DJI Osmo Action 4 w różnych scenariuszach. Więcej informacji znajdziesz w tabelce na naszej stronie.

Czy mogę używać DJI Osmo Action 4 z akcesoriami przeznaczonymi dla innych urządzeń z serii Osmo Action?

Szczegółowe informacje są dostępne tutaj.

Jak montować różne akcesoria na DJI Osmo Action 4?

 • Oficjalne akcesoria należy montować bezpośrednio na DJI Osmo Action 4 za pomocą klipsa blokującego do szybkiego montażu.
 • Statyw i inne akcesoria można zamontować za pomocą magnetycznego uchwytu z przegubem kulowym lub przy użyciu otworu gwintowanego 1/4″ w dolnej części wysięgnika teleskopowego 1,5 m.

Czy można zamontować DJI Osmo Action 4 na statywie?

Tak. Można zamontować DJI Osmo Action 4 na statywie za pomocą magnetycznego uchwytu z przegubem kulowym lub przy użyciu otworu gwintowanego 1/4″ w dolnej części wysięgnika teleskopowego 1,5 m.

Czy kamera DJI Osmo Action 4 jest kompatybilna z akcesoriami innych producentów?

Tak. Akcesoria innych producentów można montować za pomocą mocowania adaptera z szybkozłączką.

Jak silne jest magnetyczne połączenie między DJI Osmo Action 4 a akcesoriami?

Siła magnetyczna jest bardzo duża, a dodatkowy klips pozycjonujący zwiększa odporność na uderzenia. *

*Nie należy rzucać, uderzać ani zgniatać tego produktu.

Czy płaska baza samoprzylepna DJI Osmo Action 4 jest wielokrotnego użytku?

Nie. Płaska baza samoprzylepna korzysta z naklejek 3M, które nie są wielokrotnego użytku.

Jak poprawnie połączyć pilota zdalnego sterowania GPS Bluetooth i z niego korzystać?

Szczegółowe informacje znajdziesz w tutorialu wideo na stronie DJI.

 

Pytania dotyczące aplikacji dla DJI Osmo Action 4

Zagadnienia skupiają się na funkcjonalności, kompatybilności oraz dostępności narzędzi w kontekście obsługi kamery DJI Osmo Action 4 poprzez aplikację mobilną, umożliwiając użytkownikom optymalne wykorzystanie możliwości urządzenia.

Co to jest LightCut?

LightCut to aplikacja do edycji wideo rekomendowana przez DJI. Oferuje intuicyjne funkcje nagrywania i edycji dla użytkowników produktów DJI, w tym opartą na sztucznej inteligencji funkcję One-Tap Editing, różnorodne ekskluzywne szablony wideo, inspirujące kreatywne samouczki i wiele innych zasobów, które pozwalają edytować i generować filmy bez wysiłku, gdziekolwiek jesteś.

Jak pobrać LightCut?

Aplikację LightCut można pobrać z większych sklepów z aplikacjami lub z sekcji Downloads na oficjalnej stronie DJI.

Jak połączyć LightCut z DJI Osmo Action 4?

 1. Upewnij się, że kamera DJI Osmo Action 4 jest aktywowana i włączona, a następnie włącz Bluetooth i Wi-Fi na swoim smartfonie.
 2. Włącz aplikację LightCut i dotknij ikony urządzenia w górnej części ekranu.
 3. Wybierz ID swojego urządzenia i dotknij Connect. Sprawdź kod weryfikacyjny urządzenia i dotknij Accept. Po wyświetleniu komunikatu z prośbą o dołączenie do sieci Wi-Fi dotknij, aby się połączyć.*

*Podczas procesu łączenia nie należy wyłączać aplikacji. Podczas użytkowania upewnij się, że kamera DJI Osmo Action 4 jest włączona i włącz Bluetooth oraz Wi-Fi na smartfonie – DJI Osmo Action 4 automatycznie połączy się z LightCut.

Jakie funkcje są obsługiwane, gdy kamera DJI Osmo Action 4 jest połączona z aplikacją LightCut?

 1. Aplikacja LightCut oferuje liczne szablony, które pasują do różnych scenariuszy ujęć zarejestrowanych za pomocą sprzętu z serii Osmo Action. Po połączeniu można łatwo wyświetlić podgląd materiału filmowego bez jego przesyłania, co pozwala na łatwą edycję i wydajne generowanie filmów.
 2. One-Tap Editing automatycznie zarekomenduje szablony zgodnie z wybranymi nagraniami i inteligentnie wybierze ujęcia, aby wygenerować krótki film bez konieczności ręcznej edycji.
 3. Możesz dostosować edycję, muzykę, tekst, naklejki, prędkość, filtr (obsługiwane jest dostrajanie kolorystyki ujęć nagranych pod wodą) i inne elementy w aplikacji, aby uzyskać większą elastyczność i swobodę twórczą.

Co należy zrobić, jeśli podczas procesu połączenia pojawi się komunikat o przekroczeniu limitu czasu?

Umieść swój telefon bliżej DJI Osmo Action 4 i spróbuj ponownie.

Jak zapomnieć połączenie z DJI Osmo Action 4 na smartfonie?

 • iOS: włącz aplikację LightCut i sprawdź połączone urządzenia w sekcji My Device. Przesuń w lewo na wybranym urządzeniu, a następnie je usuń.
 • Android: włącz aplikację LightCut i sprawdź połączone urządzenia w sekcji My Device. Dotknij i przytrzymaj na wybranym urządzeniu, a następnie je usuń.

Co zrobić, jeśli urządzenie nie może zostać znalezione?

Upewnij się, że smartfon i DJI Osmo Action 4 są włączone. Umieść oba urządzenia blisko siebie, upewnij się też, że włączyłeś Bluetooth na smartfonie i autoryzowałeś aplikację LightCut. Następnie spróbuj ponownie wyszukać urządzenie. Jeśli nadal nie można znaleźć urządzenia, zresetuj je.

Co zrobić, jeśli połączenie się nie powiedzie?

Wypróbuj następujące rozwiązania:

 1. Upewnij się, że włączyłeś Bluetooth i Wi-Fi na swoim smartfonie.
 2. Uruchom ponownie DJI Osmo Action 4 i aplikację LightCut, a następnie spróbuj ponownie.
 3. Jeśli hasło Wi-Fi DJI Osmo Action 4 zostało zmienione, wyłącz Wi-Fi na swoim smartfonie i włącz je jeszcze raz, a następnie ponownie spróbuj się połączyć.

Jak używać aplikacji LightCut do szybkiej edycji?

Włącz LightCut, przejdź do One-Tap Editing i wybierz nagrane filmy. Funkcja One-Tap Editing automatycznie zarekomenduje odpowiednie szablony, które są zoptymalizowane pod kątem wielu scenariuszy, w tym przyrody, miasta, domu, sklepów, żywności, zwierząt domowych, festiwali i innych. Następnie aplikacja inteligentnie wybierze ujęcia i wygeneruje krótki film bez konieczności ręcznej edycji. Możesz też wypróbować inne szablony, zmienić wybrane klipy lub wybrać muzykę, filtry, tekst i naklejki. Łatwa edycja pozwala szybko udostępniać świetne filmy.

Czy można aktywować i zaktualizować DJI Osmo Action 4 za pomocą aplikacji LightCut?

Nie. Aby aktywować DJI Osmo Action 4 i zaktualizować oprogramowanie, pobierz aplikację DJI Mimo.

 

Pozostałe pytania dotyczące kamery

Zestaw zagadnień, które dotyczą różnorodnych aspektów korzystania z kamery DJI Osmo Action 4, takich jak nagrzewanie, zalety, porady dotyczące utrzymania i konserwacji, a także informacje na temat wsparcia technicznego. W ramach tych pytań uzyskasz pełniejszy obraz dotyczący korzystania z tego urządzenia.

Jak rozwiązać problem migotania podczas odtwarzania materiałów nagranych za pomocą DJI Osmo Action 4 na różnych komputerach?

Na odtwarzanie nagranego materiału mogą mieć wpływ ustawienia i wydajność komputera. Jeśli wystąpi migotanie, wypróbuj następujące rozwiązania:

 • Apple Mac: przejdź do System Preferences - Displays - Refresh Rate i zmień częstotliwość odświeżania na stałą wartość (zamiast ProMotion).
 • Inne komputery: karty graficzne o niskiej wydajności mogą powodować migotanie podczas odtwarzania plików. Do oglądania filmów zaleca się wykorzystanie komputera o lepszych parametrach.

Jak dodać informacje GPS do filmu?

Pilot zdalnego sterowania Osmo Action GPS Bluetooth pozwala zapisywać informacje GPS i dodawać sports tracking do filmów za pomocą aplikacji DJI Mimo.

Dlaczego DJI Osmo Action 4 nagrzewa się podczas użytkowania?

DJI Osmo Action 4 obsługuje nagrywanie filmów 4K/120FPS, co wymaga dużej mocy do działania. W efekcie po nagrywaniu filmów w wysokiej rozdzielczości i przy dużej liczbie klatek na sekundę przez długi czas użytkownicy mogą odczuwać ciepło podczas trzymania kamery.

Czy można wymienić obiektyw DJI Osmo Action 4?

Nie, obiektywu kamery DJI Osmo Action 4 nie można wymienić.

Czy można połączyć DJI Osmo Action 4 przez Bluetooth lub Wi-Fi?

Tak, kamera może byc podłączona przez Bluetooth oraz Wi-Fi.

Czy kamera DJI Osmo Action 4 jest wodoodporna?

Tak. Można zanurzyć DJI Osmo Action 4 na głębokość do 18 m bez obudowy wodoodpornej lub do 60 m z obudową wodoodporną DJI.

Co należy zrobić przed użyciem kamery DJI Osmo Action 4 pod wodą?

 1. Sprawdź, czy szklana osłona obiektywu i ekrany są nienaruszone. Zamknij pokrywę komory akumulatora i pokrywę portu USB-C, a następnie dociśnij szklaną osłonę obiektywu.
 2. Kamera DJI Osmo Action 4 może być używana na głębokości do 18 metrów. W wypadku długotrwałego nagrywania pod wodą, w środowisku o wysokim ciśnieniu lub przy wydłużonej ekspozycji na wodę zaleca się jednak montaż wodoodpornej obudowy. Z wodoodporną obudową kamera DJI Osmo Action 4 może być używana na głębokość do 60 metrów.
 3. Nie należy używać kamery w gorących źródłach ani w ekstremalnych środowiskach podwodnych. Nie należy też narażać jej na kontakt z płynami żrącymi lub nieznanego pochodzenia.
 4. Zanim wymienisz szklaną osłonę obiektywu, pozostaw DJI Osmo Action 4 do wyschnięcia na powietrzu, aby uniknąć kondensacji spowodowanej przedostaniem się wody do osłony.
 5. Po użyciu kamery pod wodą należy przepłukać ją czystą wodą, a przed ponownym użyciem pozostawić do całkowitego wyschnięcia na powietrzu.

Jakie karty microSD obsługuje DJI Osmo Action 4?

Zalecane modele:

Jak wyczyścić obszar obiektywu DJI Osmo Action 4?

 • Brud na obiektywie można wyczyścić za pomocą odpowiedniej ściereczki. W przypadku kurzu w szczelinie na krawędzi obiektywu należy użyć dmuchawy do kurzu lub bawełnianego wacika do czyszczenia.
 • Aby wyczyścić plamy z wody, tłuste smugi lub odciski palców, nanieś kilka kropli płynu do czyszczenia na odpowiednie chusteczki i wytrzyj obiektyw okrężnymi ruchami.

Co należy zrobić, jeśli do wnętrza DJI Osmo Action 4 dostanie się kurz albo piasek?

Kamera DJI Osmo Action 4 jest pyłoszczelna. Jeśli jednak do jej wnętrza dostanie się kurz i nie będzie się dało go wyczyścić, skontaktuj się z nami w celu naprawy.

 

Podsumowanie

DJI Osmo Action 4 to najnowsza odsłona kamery sportowej od DJI. Zapewnia jeszcze lepszą jakość obrazu i doskonałą wydajność, umożliwiając użytkownikom rejestrowanie niesamowitych ujęć z ich aktywności i podróży. Mamy nadzieję, że dostarczone informacje okazały się dla Ciebie pomocne. Jeśli brakuje Ci odpowiedzi na jakiekolwiek pytania, zapraszamy do skontaktowania się z nami - z przyjemnością udzielimy pomocy.

 

Autor
Bartłomiej Rasztar
Redaktor specjalizujący się od 4 lat w dziedzinie e-commerce. Magister kierunku Zarządzanie - Marketing i Social Media. Pasjonat sportu, ekstremalnych przeżyć i wyzwań, którymi dzieli się na swoim Instagramie. Zainspirowany wykorzystaniem technologii w celu pokazywania świata w fascynujący i ciekawy sposób.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane

pixel