Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Drony DJI poniżej 600 g - porównanie

2019-12-05

DJI Spark vs DJI Mavic Mini vs DJI Mavic Air


Poniżej przedstawiamy tabelę porównawczą modeli dronów DJI poniżej wagi 600 g.
To zestawienie kluczowych informacji i cech, które pomogą podjąć decyzję odnośnie zakupu sprzętu idealnego dla Was.

Kolejność dronów w tabeli nie jest przypadkowa, bo właśnie DJI Mavic Mini idealnie plasuje się pomiędzy DJI Spark a DJI Mavic Air. W środowisku miłośników dronów można usłyszeć, że Mavic Mini to jakby Spark 2, jednak nie możemy się z tym zgodzić, ponieważ zbyt wiele różni te dwa modele. Postaramy się opisać krótko różnice między nimi, porównać do Mavica Air i pomóc w wyborze odpowiedniego drona. 

Mavic Mini - mały spryciarz

Jeśli wybieramy drona na własny użytek i nie chcemy martwić się rejestracją, to waga 249 g stawia Mavica Mini w najniższej i najbezpieczniejszej klasie wagowej dronów, co w wielu krajach może go zwolnić z niektórych przepisów, m.in. w USA, Kanadzie czy w całej Unii Europejskiej od lipca 2020 r.
W kwestii użytkowania - jedną z ważniejszych informacji jest czas pracy na jednym akumulatorze. Tutaj również Mavic Mini jest bezkonkurencyjny. Pomimo małej wagi czas pracy w porównaniu do Sparka i Mavica Air został wydłużony do 30 minut, co jest wielkim zaskoczeniem.

Znaczące różnice - kamera

Matryca w tych 3 modelach jest dokładnie taka sama, różnica pojawia się w jakości kamery - bezkonkurencyjny jest Mavic Air (jakość 4K/30fps), następnie Mavic Mini (2,7K/30 fps) a najgorzej wypada najstarszy technologicznie Spark (FHD/30 fps). Mavic Mini oraz Spark wykonują zdjęcia w formatach JPG, Mavic Air dorzuca format RAW. W Mavicu Mini aplikacja umożliwia dobranie w trybie foto czułości ISO i czasu migawki, więc jesteśmy w stanie dobrać ustawienia tak, aby zdjęcia w formacie JPG wyglądały jeszcze lepiej. Mavic Air oraz Mavic Mini mogą pochwalić się 3 osiowym gimbalem, natomiast stabilizacja w Sparku spoczywa na gimbalu 2 osiowym.

Dostępność dronów

DJI Spark w naszym porównaniu umieszczony jest jako punkt odniesienia, ponieważ ten model nie jest już produkowany i sprzedawany. Mavic Mini przez wielu znawców dronów uważany jest jako następca właśnie Sparka, cena porównywalna, jednak parametry znacznie lepsze na korzyść najnowszego modelu DJI. W sprzedaży Mavic Air aktualnie występuje wyłącznie w zestawie Fly More Combo w cenie 3 999,00 zł. Dostępna jest także tzw. wersja 'refurbished' - są to drony odnowione przez DJI, nie noszące żadnych oznak użytkowania. Posiadają pełną gwarancję producenta, z możliwością wykupienia dodatkowego ubezpieczenia DJI Care, a ich cena jest niższa od nowego drona. W wersji refurbished kupimy Mavic Air zarówno w wersji podstawowej, jak i rozszerzonej combo.

Wybierając drona musimy zwrócić uwagę, w jakim celu będzie on wykorzystywany i jakim budżetem dysponujemy. Jeśli potrzebujemy drona tylko dla własnego użytku, aby zabrać go na wakacje, wycieczkę czy uchwycić codzienne chwile i ogranicza nas budżet to idealnym wyborem będzie nowość - DJI Mavic Mini w cenie podstawowej 1 799,00 zł lub w wersji Fly More Combo 2 249,00 zł, w zestaw którego wchodzą, m.in dodatkowe akumulatory, śmigła, hub ładowania 2w1, osłona śmigieł 360°, etui transportowe.

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel