Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Dron wyścigowy DJI FPV - pytania i odpowiedzi

2021-03-02
Dron wyścigowy DJI FPV - pytania i odpowiedzi

Dron wyścigowy DJI FPV 

1. Obsługa drona wyścigowego DJI FPV - na co powinienem uważać?

Podczas korzystania z DJI FPV:

 1. Nie lataj w obszarach o silnych zakłóceniach sygnału, takich jak obszary z silnymi sygnałami Wi-Fi;
 2. Nie lataj swoim dronem zbyt daleko lub na zbyt małej wysokości;
 3. Upewnij się, że lecisz dronem w bezpiecznym i nieograniczonym obszarze. Aby uzyskać szczegółowe przepisy, należy zapoznać się z lokalnymi przepisami i regulacjami;
 4. Zawsze przestrzegaj lokalnych praw i przepisów podczas lotu z założonymi goglami FPV;
 5. Przed lotem zaleca się zaktualizowanie całego odpowiedniego oprogramowania sprzętowego, aby mieć dostęp do najnowszych informacji dotyczących obszarów o ograniczonym dostępie do lotów.

 

2. Obsługa wielu jednostek DJI FPV na tym samym obszarze - jak uniknąć zakłóceń?

Gdy wiele jednostek DJI FPV działa jednocześnie, mogą wystąpić zakłócenia sygnału. Aby tego uniknąć, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Zachowaj bezpieczną odległość co najmniej trzech metrów między każdym statkiem powietrznym. Włącz i wybierz po jednym kanale częstotliwości dla każdego drona. Unikaj używania tego samego kanału częstotliwości, co inni piloci. Jeśli transmisje na żywo zaczną się rozmywać, uruchom ponownie urządzenie;
 2. Jeśli wybrany kanał częstotliwości jest zbliżony do kanału innego pilota, upewnij się, że Twój samolot znajduje się w bezpiecznej odległości od jego gogli;
 3. Zachowaj bezpieczną odległość między każdą parą gogli;
 4. Jeśli obraz na żywo staje się niewyraźny z powodu wielu samolotów DJI FPV lecących w tym samym obszarze, wyląduj i uruchom ponownie.

 

3. Środki ostrożności podczas korzystania z drona wyścigowego DJI FPV - jak odbyć pierwszy lot w nowym kraju lub regionie? 

Korzystając z DJI FPV po raz pierwszy w nowym kraju lub regionie, sprawdź i przestrzegaj lokalnych przepisów i regulacji dotyczących częstotliwości radiowych. Połącz się z aplikacją DJI Fly za pomocą gogli, a oprogramowanie automatycznie dostroi ustawienia systemu, aby były zgodne z lokalnymi przepisami i regulacjami.

 

4. Latanie z goglami DJI FPV Goggles V2 - jakie środki ostrożności należy zachować?

 1. Zawsze przestrzegaj lokalnych praw i przepisów;
 2. Podczas lotu zawsze zwracaj uwagę na wyświetlane na ekranie komunikaty lub ostrzeżenia;
 3. Używając gogli, unikaj wystawiania ekranów na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ mogą one ulec uszkodzeniu.

 

5. Jakie środki ostrożności należy podjąć podczas startu lub lądowania DJI FPV?

 1. Przed startem upewnij się, że: śmigła są prawidłowo zamontowane, czujniki  prawidłowo skalibrowane, baterie w pełni naładowane i nie ma przeszkód wokół samolotu, takich jak piesi, budynki lub drzewa;
 2. Przed lądowaniem określ bezpieczne miejsce lądowania z płaską powierzchnią z dala od wody i upewnij się, że w pobliżu nie ma pieszych ani przeszkód. Upewnij się również, że dron jest w trybie N w przygotowaniu do lądowania;
 3. Przed pierwszym lotem upewnij się, że zapoznałeś się ze wszystkimi odpowiednimi oficjalnymi informacjami o produkcie i samouczkami, aby w pełni zapoznać się z procedurami operacyjnymi i wymogami bezpieczeństwa.

 

6. Ubezpieczenie drona wyścigowego DJI FPV - co oferuje DJI Care Refresh?

DJI Care Refresh to kompleksowy i niezawodny plan ochrony, który zapewnia ochronę przed przypadkowymi uszkodzeniami dla DJI FPV. DJI Care Refresh (plan roczny) obejmuje do dwóch wymian w ciągu jednego roku. DJI Care Refresh (plan 2-letni) obejmuje do trzech wymian w ciągu dwóch lat oprócz standardowej dwuletniej gwarancji na produkt, która rozpoczyna się od daty zakupu.

Autor
Marcjanna Hubert
Główna redaktorka bloga Megadron, od 5 lat związana zawodowo z dronami. Studentka kierunku Nowe Media w Komunikacji. Pasjonatka grafiki i podróży, zafascynowana magią opowiadania historii za pomocą wideo. Tworzy most pomiędzy Megadron a klientami dodając treści social media: Instagram i Facebook.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021

Polecane

pixel