Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Dron DJI Mavic Air 2 właśnie zadebiutował!

2020-04-28
Dron DJI Mavic Air 2 właśnie zadebiutował!

Najnowszy produkt DJI - Mavic Air 2

Dziś 28 kwietnia o 03:30 (9:30 PM czasu EDT) miała miejsce premiera nowego dzieła znanej już dobrze na całym świecie marki DJI. Przed premierą było wiele spekulacji co przedstawi nam wiodący producent dronów.

DJI nie zwalnia tempa i pokazuje światu swój nowy produkt - jest to dron Mavic Air 2. Dla wielu śledzących poczynania firmy nie było to zaskoczeniem, bowiem w internecie fani nowych technologii często typowali właśnie tego kandydata.
Jest to następca pierwszej edycji tego urządzenia Mavic Air, który dał się poznać jako bardzo kompaktowy dron do wykorzystania hobbystycznego jak i komercyjnego. O sukcesie Air’a może świadczyć jego popularność i recenzje użytkowników.

Premiera DJI Mavic Air 2

Każdy nowy dron DJI jest niezwykle oczekiwany przez użytkowników, a to za sprawą tego, że producent ma duże doświadczenie w tej materii, drony komercyjne serii Mavic oraz Phantom mają wielu fanów, którzy z dużym entuzjazmem oczekują nowości. DJI udowadnia swoimi urządzeniami, że jego technologię są na najwyższym poziomie, mowa także m.in o kamerach i urządzeniach stabilizujących obraz (gimbalach), które także są w ofercie tejże marki.
Ostatnim najnowszym dziełem DJI był Mavic Mini, dron także należy do segmentu komercyjnego. 

Czym zaskakuje nowy DJI Mavic Air 2?

Mavic Air 2 to podobnie jak poprzednik kompaktowy, składany dron o wadzę 570g i imponujących parametrach. Wyposażony został w zaawansowane technologie. Technologia transmisji obrazu OcuSync 2.0 pozwala na loty nawet do 6 km. Ten niewielki dron posiada wysokiej rozdzielczości aparat oraz kamerę uzbrojoną w inteligentne tryby nagrywania. Poniżej opiszemy bardziej szczegółowo poszczególne funkcje oraz parametry.

Profesjonalna kamera pozwalająca nagrywać w jakości 4k nawet przy 60 klatkach na sekundę. Płaski tryb kolorów D-Cinelike umożliwia zapisywanie większej ilości danych o obrazie, natomiast kodek HEVC (H.265) zadba o pełen zakres dynamicznego. Natomiast nagrania HDR są wspierane przez nowoczesny sensor Quad Bayer dzięki któremu m.in. lepiej zachowywane są jasne oraz ciemne detale podczas filmowania. 

Aparat - Mavic Air 2 został wyposażony w 1/2 calowy sensor CMOS Sony IMX586. Zastosowana technologia SmartPhoto łączy w sobie tryb HyperLight, tryb HDR, oraz rozpoznawanie środowiska. Rozpoznawanie środowiska dobiera poszczególne parametry aparatu w 5 kategoriach: trawa, drzewa, śnieg, niebo oraz wschód słońca.
Pozwala robić zdjęcia przy 48 Mpix.

Nowy dron DJI Mavic Air 2

Funkcje oraz QuickShots

Oprócz takich opcji jak wykonywanie panoramy HDR z żywymi kolorami i wysokim zakresem dynamicznym oraz Hyperlapse przy rozdzielczości 8k nowy dron został także uzbrojony w Quickshotsy dobrze znane użytkownikom dronów DJI.

Tryby automatyczne QuickShots pozwalają w bardzo prosty sposób uchwycić profesjonalne filmowe kadry bez większych umiejętności pilotażowych. Mavic Air 2 zaplanuje i wykona skomplikowaną trasę lotu, abyś nagrać ujęcia, pozwoli także bezpośrednio udostępnić materiał w mediach społecznościowych. Mamy także opcje dodawania wielu efektów oraz filtrów, a nawet muzykę za pomocą prostych szablonów.

Tworzenie filmowych kadrów umożliwia FocusTrack. Na ten pakiet inteligentnych trybów składa się:
  • Active Track 3.0 - śledzenie wybranego celu przy automatycznym wymijaniu przeszkód cay czas utrzymując obiekt w centrum kadru. 
  • Spotlight 2.0 pozwala na swobodne sterowanie dronem, w czasie gdy kamera utrzymuje w kadrze oznaczony przez nas obiekt.
  • Point of Interest 3.0 doskonale śledzi ruchome obiekty, co idealnie sprawdzi się przy nagrywaniu pojazdów, łodzi lub przemieszczających się osób. 

OcuSync 2.0

W Mavicu Air 2 zastosowano technologię przesyłania obrazu OcuSync 2.0. Obraz przesyłany jest na żywo z kamery w rozdzielczości 1080p przy odległości nawet do 6 km. Mavic Air 2 korzysta z częstotliwości 2.4/5.8GHz przełączając się między nimi w czasie rzeczywistym, automatycznie dobierając kanały z najmniejszą ilością zakłóceń, co wpływa na bezpieczeństwo lotu poprzez dbanie o jakość połączenia.

Inteligentne czujniki

Mavir Air 2 wyposażony został w czujniki wykrywające przeszkody, dzięki skanowaniu otoczenia w 3 kierunkach: z przodu, z tyłu i z dołu. To bardzo przydatna funkcja zwiększająca bezpieczeństwo podczas lotu w szczególności w warunkach, gdzie możemy napotkać wiele przeszkód na torze lotu. 

Akumulator oraz prędkość

Akumulator pozwala pozostać w powietrzu nawet do 34 minut. Ten niewielki dron może poruszać się z maksymalną prędkością lotu 68 km / h w trybie Sport, co jest naprawdę imponującym wynikiem.

Nowa aparatura i mocowanie

Nowo zaprojektowana aparatura z myślą, aby zwiększać komfort uchwytu. Jej ergonomiczny kształt ma zapewniać wygodniejszy chwyt, a nowy zacisk sprawić, że montaż smartfonów będzie szybki i łatwy. Czas pracy także jest imponująco długi, wynosi 240 minut

Kolejna premiera?

Teraz oczekujemy, aż produkt dotrze do naszego sklepu, abyśmy mogli się z nim zapoznać i napisać recenzję Mavica Air 2, dlatego zapraszamy do śledzenia naszego bloga oraz fanpage’u Megadron na Facebooku.

A czym DJI zaskoczy nas następnym razem? Na ten moment ciężko wróżyć, czy doczekamy się w końcu w szeregach DJI nowego Phantoma 5, nowej kamery sportowej czy może zupełnie nowego urządzenia?
DJI jest odważną firmą, która lubi zaskakiwać swoich fanów i nie boi się wchodzić na nowe rynki wypuszczając urządzenia coraz to innych dziedzin współczesnej technologii. Trzymamy kciuki, aby kolejna premiera odbyła się jak najszybciej.

Przedsprzedaż

Zapraszamy do przedsprzedaży oraz, poniżej do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją i opisem drona.

Oczywiście do czego już DJI zdążył nas przyzwyczaić Mavic Air 2 wyszedł w dwóch wersjach podstawowej oraz Mavic Air 2 Fly More Combo.
Zestaw Fly more combo jest bogaty w akcesoria:

  • stylową torbę, w której bezpiecznie przetransportujesz drona oraz pozostały sprzęt;
  • 2 dodatkowe akumulatory
  • hub ładowania
  • 3 pary zapasowych śmigieł
  • adapter dzięki któremu zamienisz swój akumulator w power bank
  • zestaw filtrów ND.

Kup teraz MAVIC AIR 2
Autor
spec. Mateusz Hubert
Absolwent Akademii Morskiej, ukończył kierunek Internet w biznesie. Posiada świadectwo kwalifikacji VLOS. Na punkcie dronów i nowych technologii ma totalnego fioła, uwielbia też prędkość, więc lata dużo dronami wyścigowymi
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel