Zapisz na liście
Stwórz nową listę

Dron DJI Mavic 3 Pro - FAQ

2023-04-25
Dron DJI Mavic 3 Pro - FAQ

Ile wersji ma seria DJI Mavic 3? Jakie są między nimi różnice?

Seria DJI Mavic 3 jest dostępna w trzech wersjach: Mavic 3 Pro, Mavic 3 Pro Cine i Mavic 3 Classic.


Mavic 3 Pro jest wyposażony w system obrazowania składający się z trzech kamer z wieloma ogniskowymi, w tym kamerę Hasselblad 4/3 CMOS z odpowiednikiem formatu 24 mm, nową, średnią telekamerę 1/1,3 cala CMOS 70 mm oraz ulepszoną telekamerę 166 mm. Mavic 3 Pro zapewnia lepszą wydajność obrazowania i maksymalny czas lotu wynoszący około 43 minut.


Oprócz tych funkcji Mavic 3 Pro Cine obsługuje kodeki Apple ProRes 422, Apple ProRes 422 HQ i Apple ProRes 422 LT i jest wyposażony we wbudowany dysk SSD 1 TB do szybkiego przechowywania danych.

 

 

Czy seria DJI Mavic 3 obsługuje serię DJI Goggles i DJI Motion Controller?

Seria DJI Mavic 3 jest kompatybilna z DJI Goggles 2, DJI Goggles Integra i DJI RC Motion 2.

 

 

Jakie są różnice między zestawami DJI Mavic 3 Pro?
 
DJI Mavic 3 Pro (DJI RC) zawiera DJI RC, przenośną ładowarkę DJI 65 W oraz inteligentny akumulator.

DJI Mavic 3 Pro Fly More Combo zawiera nowo zmodernizowany zasilacz USB-C DJI 100 W, hub do ładowania baterii (100 W), trzy inteligentne akumulatory, zestaw filtrów ND (ND8/16/32/64) i torbę na drona.

W porównaniu z DJI Mavic 3 Pro Fly More Combo, DJI Mavic 3 Pro Cine Premium Combo zawiera drona DJI Mavic 3 Pro Cine ze wbudowanym dyskiem SSD 1 TB i kablem danych DJI 10 Gb/s Lightspeed do szybkiej transmisji danych.

Możesz wybrać kombinację w zależności od własnych potrzeb.
Jaki jest najskuteczniejszy sposób eksportowania plików ze wbudowanego dysku SSD DJI Mavic 3 Pro Cine?
Użyj kabla do transmisji danych Lightspeed DJI 10 Gb/s znajdującego się w zestawie, aby podłączyć drona do komputera przez port USB-C. Upewnij się, że prędkość zapisu urządzenia pamięci masowej przekracza 700 MB/s.

Używanie innych kabli do transmisji danych nie jest zalecane, ponieważ przesyłanie plików może zająć więcej czasu, ponieważ szybka transmisja może nie być obsługiwana.

Jak mogę przełączać się między średnią telekamerą a telekamerą serii DJI Mavic 3 Pro?
Korzystając z DJI Mavic 3 Pro Series, możesz przełączać się między kamerami na kilka sposobów.

Jeśli korzystasz z aparatu w trybie eksploracji, używając zdjęcia lub wideo, możesz użyć pokrętła sterowania aparatu, aby powiększyć cyfrowo od 1x do 3x, od 3x do 7x i od 7x do 28x. Podczas cyfrowego przewijania zoomu przełączasz się na inny obiektyw dopiero wtedy, gdy wartość zoomu osiągnie zoom optyczny następnego obiektywu.

We wszystkich innych trybach zdjęć: Pojedynczy, AEB, Seria i Zdjęcie z timerem dostęp do zoomu optycznego każdego obiektywu można uzyskać tylko przez dotknięcie 1, 3 i 7 na ekranie w widoku aparatu.

W trybach wideo możesz użyć pokrętła sterowania aparatu, aby powiększyć cyfrowo lub kliknąć odpowiednie numery zoomu optycznego na ekranie w widoku kamery. Wybór powiększenia poprzez dotknięcie ekranu powoduje automatyczne przełączenie na obiektyw o tej ogniskowej.

Czy średnia telekamera i telekamera DJI Mavic 3 Pro Series obsługują tryb Pro?
Seria DJI Mavic 3 Pro obsługuje tryb Pro w trybie Zwykłe zdjęcie i Normalny tryb wideo, ale nie w trybie Eksploracyjnym.

Czy mogę robić zdjęcia w formacie RAW za pomocą średniego obiektywu tele lub aparatu tele z serii DJI Mavic 3 Pro?
Średnia telekamera i teleobiektyw obsługują robienie zdjęć RAW w normalnym trybie zdjęć, ale nie w trybie eksploracji.

Czy seria DJI Mavic 3 Pro obsługuje SmartPhoto?
Tak. Wszystkie trzy aparaty z serii DJI Mavic 3 Pro obsługują SmartPhoto. SmartPhoto wykonuje wiele zdjęć w sposób ciągły w celu ujednolicenia obrazu. Gdy dron jest w ruchu lub korzysta ze średniej telekamery o rozdzielczości 48 MP, SmartPhoto będzie niedostępne. Efekty zrobionych zdjęć mogą się różnić.

Które piloty są obsługiwane przez serię DJI Mavic 3?
DJI RC Pro, DJI RC i DJI RC-N1.

Jaki jest zasięg transmisji wideo DJI Mavic 3 Series?
Podczas korzystania z DJI RC Pro, DJI RC lub DJI RC-N1 maksymalny zasięg transmisji wideo w Europie wynosi 8 km.

Jak ustawić szybkość transmisji wideo na 48/50/60 kl./s?
Po ustawieniu nagrywania wideo na 30 klatek na sekundę lub więcej w dowolnej rozdzielczości, liczba klatek na sekundę transmisji na żywo zostanie automatycznie przełączona na 48/50/60 klatek na sekundę w zależności od możliwości dekodowania urządzenia mobilnego i przepustowości transmisji.

Czy seria DJI Mavic 3 obsługuje jednoczesne sterowanie za pomocą dwóch pilotów?
Nie.

Czy pilot zdalnego sterowania DJI RC-N1 obsługuje transmisję wideo O3+, gdy jest używany z dronem DJI Mavic 3 Series?

Tak.
1. Po połączeniu z dronem DJI Mavic z serii 3, pilot zdalnego sterowania DJI RC-N1 automatycznie zaktualizuje oprogramowanie układowe, jeśli to konieczne. DJI RC-N1 obsługuje transmisję wideo O3+, taką jak DJI RC Pro i DJI RC.
2. W wolnym od zakłóceń środowisku, te zdalne kontrolery mogą obsługiwać maksymalny zasięg transmisji 8 km zgodnie z CE.
3. Zdalne kontrolery obsługują transmisje na żywo 1080p/60fps.

W przypadku użycia z różnymi dronami, kontrolery automatycznie wybiorą odpowiednią wersję oprogramowania układowego w celu aktualizacji i obsługi następujących technologii transmisji obsługiwanych przez sprzęt połączonego drona:
a. DJI Mini 3/DJI Mini 2/DJI Mavic Air 2: O2
b. DJI Mini 3 Pro/DJI Air 2S: O3
c. Seria DJI Mavic 3: O3+

Na co powinienem zwrócić uwagę podczas używania śmigieł DJI Mavic 3 Series?
Jeśli jakiekolwiek śmigło jest uszkodzone lub zniekształcone, należy je niezwłocznie wymienić, aby zapewnić bezpieczny lot.

Jak prawidłowo zamocować śmigła DJI Mavic 3 Series?
Przymocuj śmigła z szarymi oznaczeniami do silników z identycznymi szarymi oznaczeniami i przymocuj pozostałe dwa nieoznaczone śmigła do odpowiednich nieoznaczonych silników. Przejdź do sekcji "Śmigła" w instrukcji obsługi Mavic 3 Pro, aby uzyskać więcej informacji na temat mocowania śmigieł do drona.

Jak mierzony jest czas lotu DJI Mavic 3 Series?
Czas lotu mierzono w kontrolowanym środowisku testowym. Specyficzne warunki testowe to: lot ze stałą prędkością 32,4 km/h w bezwietrznym otoczeniu na poziomie morza, z wyłączonym APAS, wyłączonym AirSense, parametrami kamery ustawionymi na 1080p/24 kl./s, wyłączonym trybem wideo i od 100% poziomu naładowania baterii do 0 %.


Wyniki mogą się różnić w zależności od środowiska, rzeczywistego użytkowania i wersji oprogramowania układowego.

Jakie ulepszenia ma wielokierunkowy system wykrywania w serii DJI Mavic 3 w porównaniu z poprzednimi generacjami?
Seria DJI Mavic 3 może precyzyjnie wykrywać przeszkody we wszystkich kierunkach. Kamery z wieloma czujnikami i szerszym zasięgiem wykrywania pomagają Mavicowi 3 Series szybciej reagować na przeszkody. W dobrze oświetlonym otoczeniu Mavic 3 Series może szybciej i płynniej omijać przeszkody, bezpiecznie rejestrując stabilny materiał nawet podczas lotu na boki lub do tyłu.

Jakie ulepszenia ma nowy ActiveTrack 5.0 w porównaniu z poprzednimi generacjami?
ActiveTrack 5.0 może śledzić obiekty w ośmiu kierunkach, zapewniając więcej kreatywnych możliwości. Posiada najnowszą technologię rozpoznawania obiektów. Wykorzystuje jednocześnie wiele czujników wizyjnych do rozpoznawania obiektu, odróżniania go od innych obiektów i blokuje obiekt w kadrze. Pozwala użytkownikom płynnie regulować kąty śledzenia, aby uzyskać bardziej naturalne rezultaty. Dzięki nowemu środowisku i algorytmom wykrywania obiektu, DJI Mavic 3 Series reaguje wcześniej na obiekt i informacje o środowisku oraz planuje bardziej optymalną trasę śledzenia, aby nagrywać płynne i stabilne nagrania.

Jakie ulepszenia ma Smart RTH w porównaniu z poprzednią wersją?
W porównaniu z maksymalną odległością wykrywania do przodu wynoszącą 20 metrów, seria DJI Mavic 3 ma maksymalną odległość wykrywania przeszkód do przodu wynoszącą 200 metrów podczas RTH. Podczas lotu DJI Mavic 3 Series użyje zaawansowanej technologii wykrywania środowiska, aby określić najbezpieczniejszą i najbardziej energooszczędną trasę lotu, by powrócić do punktu macierzystego.

Jaka jest różnica między normalnym trybem obejściowym a trybem Nifty dla APAS 5.0?
W trybie Nifty czułość wykrywania przeszkód jest obniżona. Manewry obejścia będą mniej nagłe i ostre, co zmniejszy wpływ ruchów omijających przeszkody na materiał filmowy.

Jakie ulepszenia ma Mavic 3 Series - QuickTransfer w porównaniu z innymi dronami DJI?
Dzięki protokołowi Wi-Fi 6 transmisja danych jest jeszcze szybsza, a prędkość pobierania sięga nawet 80 MB/s. Ponadto, w porównaniu z DJI Mini 2, seria DJI Mavic 3 automatycznie wybiera najszybszy tryb transmisji na podstawie swojego środowiska bezprzewodowego bez ręcznego przełączania do trybu Wi-Fi, co ułatwia korzystanie.

Ile czasu zajmuje pełne naładowanie inteligentnego akumulatora DJI Mavic 3?
Około 96 minut podczas ładowania za pomocą podłączonego kabla do ładowania USB-C przenośnej ładowarki DJI 65 W.
Około 70 minut podczas ładowania za pomocą zasilacza DJI 100 W USB-C i kabla ładującego.

Czy mogę używać innych ładowarek z portami USB-C do ładowania?
Tak. Jednak, aby zapewnić efektywność ładowania, zalecamy korzystanie z przenośnej ładowarki DJI 65 W, zasilacza USB-C DJI 100 W lub innych ładowarek o mocy 60 W, lub większej, które obsługują protokół PPS/PD.

Czy mogę ładować DJI Mavic 3 Series bezpośrednio przez wbudowany port USB-C drona?
Tak.

Czy seria DJI Mavic 3 Pro jest kompatybilna z akcesoriami do DJI Mavic 3 lub DJI Mavic 3 Classic?
Szczegółowa tabela przedstawiająca kompatybilność dronów jest dostępna w tym artykule. Obecnie kompatybilne są następujące akcesoria:
1. DJI RC
2. DJI RC Pro
3. DJI RC-N1
4. Inteligentny akumulator DJI Mavic serii 3
5. Niskoszumowe śmigła DJI Mavic serii 3
6. Hub do ładowania akumulatorów DJI Mavic serii 3
7. Ładowarka samochodowa DJI 65 W
8. Przenośna ładowarka DJI 65 W
9. Torba transportowa DJI Convertible
10. Kabel danych Lightspeed DJI 10 Gb/s

Następujące akcesoria nie są kompatybilne:
1. Pokrywa do przechowywania DJI Mavic 3
2. Pokrywa do przechowywania DJI Mavic 3 Classic
3. DJI Osłona śmigła Mavic 3 Series
4. Futerał ochronny DJI Mavic 3 Series
5. Zestaw filtrów DJI Mavic 3 ND i zestaw filtrów DJI Mavic 3 Classic ND
6. Obiektyw szerokokątny DJI Mavic 3 i klasyczny obiektyw szerokokątny DJI Mavic 3
Autor
Marcjanna Hubert
Główna redaktorka bloga Megadron, od 5 lat związana zawodowo z dronami. Studentka kierunku Nowe Media w Komunikacji. Pasjonatka grafiki i podróży, zafascynowana magią opowiadania historii za pomocą wideo. Tworzy most pomiędzy Megadron a klientami dodając treści social media: Instagram i Facebook.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixel