Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Wchodzi na Rynek E-Rowerów : Premiera Avinox Drive System

2024-07-03
DJI Wchodzi na Rynek E-Rowerów : Premiera Avinox Drive System

Producent najlepszych dronów na świecie, DJI, ogłosił premierę swojego nowego produktu – Avinox Drive System.  Avinox Drive System zadebiutuje w nowym modelu Amflow PL, czyli elektrycznym rowerze górskim.

Zaawansowana Technologia w Nowym Wydaniu


rowery elektryczne Amflow PL

Avinox Drive System to system napędowy do rowerów elektrycznych marki Amflow, czyli startupu, który rozwija się pod skrzydłami DJI. To inteligenty system, który na razie będzie zaprezentowany dla rowerów Amflow PL, czyli superlekkiego (19,2 kg) e-roweru.  

Firma twierdzi, że przejście na rowery elektryczne to „naturalny ruch” ze względu na zaawansowaną technologię akumulatorów i silników w ich dronach i gimbalach.„Nasze doświadczenie w technologii akumulatorów i silników zgromadzone w dronach i systemach stabilizacji kamer doprowadziło nas do stworzenia Avinox” — mówi Christina Zhang, starszy dyrektor ds. strategii korporacyjnej w DJI. „Dla DJI naturalnym ruchem jest ekspansja na ten obszar, ponieważ opanowaliśmy technologie niezbędne dla systemu roweru elektrycznego pod względem niezawodnego rozwoju silnika, zarządzania akumulatorem, projektowania mechanicznego i inżynierii”.

Innowacyjny Design i Funkcjonalności


aplikacja avinox

Cechą wyróżniającą Amflow PL jest 2-calowy kolorowy ekran dotykowy OLED, który dostarcza danych o jeździe w czasie rzeczywistym, takich jak szacowany zasięg roweru i opcje konfiguracji. Na pokładzie znajduje się również kilka inteligentnych programów wspomagających jazdę:

  • Smart-Assist Algorithm: Wykorzystuje kilka czujników do automatycznego dostosowywania ilości elektrycznego wspomagania jazdy, na podstawie aktualnego oporu jazdy.
  • Aplikacja Avinox: Umożliwia skonfigurowanie trybu antykradzieżowego i sprawdzenie lokalizacji roweru w czasie rzeczywistym.

Tryby Jazdy i Wydajność


system Avinox Drive System

Amflow PL oferuje cztery tryby jazdy – Auto, Eco, Trail i Turbo – oraz tryb Boost do awaryjnego zwiększenia mocy. Dostępne są dwie baterie o pojemności 600 Wh i 800 Wh, zapewniające zasięg odpowiednio do 117 km i 157 km. Podobnie jak w dronach, akumulatory mają najnowszą technologię szybkiego ładowania, co oznacza, że ​​baterię 800 Wh można naładować od zera do 75% w około 90 minut.

Najlepsze Parametry na Rynku


rower gorski DJI avinox

Stosunek mocy do rozmiaru Avinox jest jednym z najlepszych na rynku, przewyższając niektóre popularne systemy firm Bosch, Shimano, Brose i innych dzięki niższej wadze, dodatkowemu momentowi obrotowemu i akumulatorom o większej pojemności. System oferuje moment obrotowy 105 Nm przy maksymalnej mocy wyjściowej 850 W, co pozwala kolarzom pokonywać najtrudniejsze szlaki. Rama roweru jest również kompatybilna z 27,5-calowymi i 29-calowymi tylnymi kołami.

Dostępność i Cena

Amflow i DJI podają, że pojawią się trzy wersje e-roweru – PL Carbon (800 Wh), PL Carbon Pro (600 Wh) i PL Carbon Pro (800 Wh) – będą dostępne w czwartym kwartale 2024 roku u dealerów w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Australii. Nie ma jeszcze żadnych informacji o dostępności ani cenach w Polsce, ale szacuje się, że ceny będą się wahać między 7000 a 12 000 euro.

Gwarancja Jakości i Serwis


ceryfikacja marki avinox system dji

Komponenty systemu Avinox zostały certyfikowane przez renomowane laboratoria testowe, takie jak TÜV SÜD i UL Solutions. DJI zapewnia również wsparcie posprzedażowe poprzez globalną sieć serwisową, co gwarantuje szybki i profesjonalny serwis.

DJI - Zawsze Krok Przed Konkurencją

DJI nie jest nowicjuszem we wkraczaniu w nowe przestrzenie technologiczne. Firma zdominowała rynek gimbali, wprowadziła na rynek bardzo dobry mikrofon DJI Mic 2 i zmierzyła się z GoPro w walce o najlepsze kamery sportowe. W ciągu ostatnich kilku lat DJI opracowało również inteligentne rozwiązania dla samochodów w Chinach oraz przenośne stacje zasilania. Połączenie nowego systemu Avinox z debiutanckim rowerem Amflow wygląda ekscytująco dla rowerzystów i jest czymś, co chętnie przejedziemy, o ile pojawi się w Polsce.

Źródła: 
https://www.dji.com/pl/newsroom/news/dji-launch-avinox-drive-system-en
https://www.dji.com/pl/avinox?site=brandsite&from=homepage

Autor
Marcjanna Hubert
Główna redaktorka bloga Megadron, od 5 lat związana zawodowo z dronami. Studentka kierunku Nowe Media w Komunikacji. Pasjonatka grafiki i podróży, zafascynowana magią opowiadania historii za pomocą wideo. Tworzy most pomiędzy Megadron a klientami dodając treści social media: Instagram i Facebook.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2024
pixel