Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Tello - pytania i odpowiedzi

2018-01-12
DJI Tello - pytania i odpowiedzi

Wykonuj niezwykłe akrobacje w powietrzu, nagrywaj szybkie filmiki przy pomocy EZ Shots i zdobywaj wiedzę na temat dronów, poprzez edukację z zakresu kodowania. Już teraz kup Tello i przekonaj się jak fantastycznym doświadczeniem może być latanie dronem.

W jaki sposób mogę sterować moim dronem Tello?

Możesz sterować dronem Tello bezpośrednio z aplikacji Tello. Zrobisz to przy pomocy pilota zdalnego sterowania, który jest połączony przy pomocy technologii Bluetooth z aplikacją Tello.

Jakiego rodzaju interesujące rzeczy może robić dron Tello podczas lotu?

Dron Tello jest w stanie wykonać osiem różnego rodzaju przewrotów, wzlatywać w górę oraz w dół z Twojej ręki, kiedy zostanie włączony tryb Bounce, ale również automatycznie nagrywać krótkie filmiki przy pomocy EZ Shots.

Czy dron Tello może latać w pomieszczeniach?

Tak, dron Tello może bezpiecznie latać w pomieszczeniach. Dron ten jest także w stanie latać na zewnątrz, jednak zaleca się, aby takiego rodzaju loty odbywały się w bezwietrznych warunkach.

Czy dron Tello jest wodoodporny?

Nie.

Kamera w DJI Tello

Jakie funkcje posiada kamera drona Tello?

Kamera drona Tello jest w stanie robić zdjęcia i nagrywać filmiki. Dzięki EZ Shots użytkownicy mogą latać zgodnie z trzema różnymi wzorami i nagrywać w tym czasie krótkie filmiki.

Gdzie są zapisywane zrobione przeze mnie zdjęcia i filmy? Jak mogę je eksportować?

Zdjęcia i filmy będą zapisywane w Twoim smartfonie. Możesz eksportować takie pliki z Twojego smarfona, kiedy tylko będziesz tego potrzebował.

Czy muszą umieścić w smartfonie kartę SD, aby przechowywać zdjęcia i filmy?

Nie.

Jaki jest zasięg transmisji wideo w przypadku drona Tello?

Maksymalny zasięg transmisji wideo wynosi około 100 m, ale zasięg ten może się również zmniejszyć w zależności od Twojego otoczenia. Dotyczy to terenów zabudowanych oraz miejsc gdzie wystepuje dużo sieci.

 

Akumulatory w dronie DJI Tello

Jak mam ładować akumulatory drona Tello?

Możesz ładować jeden akumulator przy pomocy portu USB wbudowanego w drona, albo też ładować trzy akumulatory jednocześnie, używając w tym celu huba do ładowania akumulatorów.

Czy w dronie Tello możliwa jest wymiana akumulatorów w trakcie pracy urządzenia?

Nie. Jeśli postąpisz w ten sposób, możesz utracić zdjęcia oraz filmiki stworzone w trakcie Twojego ostatniego lotu.

Śmigła- Tello

W jaki sposób wymienia się śmigła?

Możesz wymienić śmigła ręcznie, poprzez odczepienie starych i zamontowanie nowych.

W jaki sposób odróżnić śmigła kręcące się zgodnie z ruchem wskazówek zegara od tych kręcących się w odwrotną stronę? Czy poszczególne śmigła muszą być zamontowane w konkretnych miejscach?

Dla odróżnienia, śmigła oraz obudowa silnika drona Tello zostały odpowiednio oznakowane. Śmigła kręcące się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, muszą być przymocowane wyłącznie do silników kręcących się w tym samym kierunku. Tak samo jak śmigła kręcące się odwrotnie do ruchu wskazówek zegara, muszą być przymocowane wyłącznie do silników kręcących się w tym samym kierunku.

Śmigła kręcące się zgodnie z ruchem wskazówek zegara posiadają nacięcia, w miejscu, w którym mają być przymocowane do silnika. Również silniki kręcące się zgodnie z ruchem wskazówek zegara oznaczone są takimi nacięciami. Z kolei zarówno śmigła, jak i silniki kręcące się odwrotnie do ruchu wskazówek zegara, nie posiadają takich nacięć.

 

Aktualizacja oprogramowania DJI Tello

 

W jaki sposób mogę zaktualizować oprogramowanie mojego drona Tello?

Swój dron Tello możesz zaktualizować przy pomocy aplikacji Tello.

Co zrobić, gdy proces aktualizowania zostanie przerwany lub się nie powiedzie?

Jeśli aktualizacja się nie powiedzie lub też proces ten zostanie przerwany, podłącz ponownie swój dron Tello do aplikacji Tello. Następnie spróbuj jeszcze raz zaktualizować oprogramowanie.

Czy mogę zaktualizować swój dron Tello przy pomocy komputera?

W tym momencie nie jest to możliwe.

 

Akcesoria do DJI Tello

 

Które urządzenia sterujące na Bluetooth są kompatybilne z dronem Tello?

Dron Tello jest w tym momencie kompatybilny z pilotem zdalnego sterowania Gamesir lub Apple MFi– Certyfikowanymi pilotami zdalnego sterowania Bluetooth.

Z których platform programowania mam możliwość korzystać, aby zaprogramować dron Tello?

W tym momencie dron Tello jest obsługiwany przez platformę programowania Scratch. W przyszłości jednak udostępnione zostaną kolejne platformy programowania.

KUP TERAZ DJI TELLO

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel