Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Spark Kontroler - czy warto?

2018-01-09
DJI Spark Kontroler - czy warto?

DJI Spark kontroler

Czy kontrolowanie Sparka za pomocą telefonu/tabletu jest wystarczające? Czy naprawdę potrzebujesz kontrolera? Cóż, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są plusy, a jakie minusy kontrolera lub jego braku. Udanych lotów!

Spark z telefonem lub tabletem 

Dla wielu, sterowanie dronem przy pomocy telefonu lub tabletu jest zupełnie nowym doświadczeniem. Po pierwsze, będziesz mieć ten komfort, że nie będziesz musiał myśleć o pakowaniu i zabieraniu ze sobą kontrolera. Cena to kolejna zaleta. Kontroler do Sparka kosztuje 639 zł, czyli jak 2,5 akumulatora (cena jednego 259 zł). Dodatkowe akumulatory oznaczają dłuższe przebywanie na świeżym powietrzu i korzystanie z innowacyjnej funkcji Gesture Control oraz inteligentne funkcje Quick Shot do robienia fantastycznych zdjęć. Jeśli jednak zaczynasz, a Spark jest Twoim pierwszym dronem, latanie bez kontrolera może być sposobem na sprawdzenie, jak bardzo chcesz przenieść się na wyższy poziom. Spójrzmy na niektóre zalety posiadania pilota zdalnego sterowania.

DJI Spark z kontrolerem sterującym

Jak już wspomnieliśmy, korzystanie z telefonu czy tabletu jest w porządku. Jednak, aby zmaksymalizować potencjał Sparka, będziesz potrzebował pilota, aby latać dalej, szybciej i generalnie jest on poręczniejszy w wykonywaniu wielu fajnych opcji. Najbardziej zauważalny przy braku kontrolera jest mniejszy zasięg, ograniczony jesteś do 100 m. Z pilotem odległość transmisji Sparka rozciąga się do 500 m. Pilot zdalnego sterowania zwiększa też moc silników Sparka za pomocą dedykowanego przełącznika trybu Sport, pchając naszego małego bohatera do najwyższej prędkości 50 km/h. Nie tak źle! Co więcej, pilot jest kompatybilny i łączy się z większością typów modeli iPhone i Android. A gdy już będziesz gotowy do pracy, będziesz mieć przyciski funkcyjne pilota na wyciągnięcie ręki, w tym elementy sterujące kamerą, a także specjalny przycisk powrotu do domu. Oczywistą korzyścią jest sterowanie rzeczywistymi drążkami zamiast wirtualnymi, przez co doświadczenie lotu czyni bardziej satysfakcjonującym. Korzystając z telefonu/tabletu jako kontrolera, zaczynasz grzebać zbyt wiele w aplikacji, tracąc widoczność. Gdy Twoje ręce będą na ekranie, nie będziesz w stanie zobaczyć, co dron widzi przez kamerę. Przy pomocy kontrolera możesz w mniejszym bądź większym stopniu ulepszyć Sparka na bardziej pro- hobbystyczną maszynę. W porównaniu do innych selfie- dronów dostępnych na rynku, opcja zdalnego sterowania oznacza, że Spark jest dużo dalej.

Nasze wnioski

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z dronami i nie wiesz, czy wkrótce będziesz chciał wziąć Spark na wyższy poziom, zaoszczędź trochę pieniędzy i zobacz, jak sobie radzisz bez pilota. Z drugiej strony, jeśli przez jakiś czas myślałeś o dronach i chcesz jak najlepiej wykorzystać zakup Sparka, będziesz miał o wiele więcej radości ze wszystkich opcji oferowanych przez pilota.

W rzeczywistości, dla tych, którzy jeszcze nie kupili jeszcze Sparka, dlaczego nie wybrać Spark Fly More Combo? Za nieco więcej pieniędzy otrzymasz drona Spark, pilota zdalnego sterowania, dwie inteligentne baterie, dodatkowe śmigła i zestaw osłon śmigieł, ładowarkę z kablem zasilającym, koncentrator ładowania baterii, kabel micro USB, pudełko i poręczną torbę na ramię.

Kontroler do Sparka dostępny jest w naszym sklepie.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel