Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Smart Controller - inteligentny kontroler serii Mavic 2

2019-01-23
DJI Smart Controller - inteligentny kontroler serii Mavic 2To, że sterowanie kontrolerem do serii Mavic czy Spark może zirytować- wiemy nie od dziś.
DJI nie przewidziało szybkiego rozwoju rynku smartfonów i faktu, że obecnie mamy do czynienia z tendencją zwężania ramek ekranów oraz stosowania tzw. notcha czyli wcięcia na głośnik, przednią kamerę i czujniki.

Na przykładzie iPhone'a, notch znajduje się w miejscu mocowania, na ramieniu kontrolera, zatem czujnik światła jest zakryty.
Powoduje to konieczność manualnej kontroli jakości ekranu- w słońcu podgląd jest słabo widoczny, ponieważ smartfon odbiera mylne dane, redukuje podświetlenie do minimum.
Co więcej, samodzielna kontrola jasności może być dokuczliwa za sprawą przykrywającego menu ramienia kontrolera.

Ale do rzeczy :) 
DJI Smart Controller ma wbudowany ekran o przekątnej 5,5 cala, rozdzielczości FHD i co imponujące- o jasności 1000 nitów. Dla porównania- iPhone 7 dysponuje maksymalną jasnością 625 nitów, Galaxy Note 8- 728 nitów.

O jakich funkcjach i cechach kontrolera zapewnia producent? Trzeba przyznać, że wachlarz jest naprawdę szeroki. 
Upraszczając...

DJI Smart Controller w punktach:

  1. Możliwość wgrania dowolnych aplikacji- dzięki tamu i opcji SkyTalk możemy w doskonałej jakości transmitować live streaming lotu drona na Facebooku czy Instagramie lub nagrywać szybkie video stories.
  2. Wbudowany głośnik i mikrofon dla wzbogacenia nagrań.
  3. Możliwość odtwarzania video w 4K dzięki portowi HDMI.
  4. Wyposażony w technologię transmisji OcuSync 2.0- kompatybilny z Maviciem 2 Pro, 2 Zoom, a wkrótce również z Maviciem 2 Enterprise. 
  5. Automatyczne przełączanie pomiędzy 2,4 GHz i 5,8 GHz- zmniejszony wpływ zakłóceń czynników zew.na działanie drona i na jakość obrazu.
  6. Żywotność akumulatora 5000 mAh- nawet do 2.5 godziny, ładowanie Quick Charge.
  7. Możliwość pracy w temp. od -20 do 40 stopni C.
  8. Oczywiście obsługa DJI GO 4 i nowej funkcji Go Share- szybkie przesyłanie zdjęć i video na smartfona z pomocą aplikacji.
  9. Zasięg transmisji- do 8 km- w USA! Europejskie warunki zapewne pozwolą na ok. 4 km.


Jak przełoży się to na rzeczywistość? Niebawem będziemy mogli to zweryfikować.

Kontroler możecie już zamówić na naszej stronie. Link poniżej. 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel