Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Pocket 3 Premiera

2023-10-24
DJI Pocket 3 Premiera

Nowy DJI Osmo Pocket 3, to zdecydowanie ogromne zmiany i ulepszenia dla serii Osmo Pocket! Kompaktowy rozmiar i potężne możliwości urządzenia sprawiają, że Pocket 3 może zastąpić wiele konkurencyjnych urządzeń. W tym artykule dowiesz się najważniejszych informacji, na co stać nowego Pocketa oraz w jakich sytuacjach można go wykorzystać. Skupimy się też na dostępności i cenach. Przygotuj się na bardzo zaawansowane funkcje i parametry!

DJI Osmo Pocket 3 natura

Kamera 4K w DJI Osmo Pocket 3

Kamera nowego Osmo Pocket 3 wyposażona jest w 1-calową matryce CMOS, która z łatwością nagrywa szczegółowe materiały nawet w 4K/120FPS! Bardzo wydajny efekt slow-motion pozwala na uchwycenie materiałów w imponujących 240 klatkach przy zachowaniu rozdzielczości FHD. Kamera świetnie poradzi sobie z nocnymi ujęciami, dodatkowo wyposażona jest w efekty Glamour Effects 2.0 do upiększania materiałów. Kolory, które zostały zastosowane w kamerze to elastyczne tryby 10-bit D-Log M oraz 10-bit HLG, dzięki którym materiały mogą być poddawane color gradingowi. Kamera posiada również 4-krotny zoom cyfrowy.

Pocket 3 to kamera ze stabilizacją obrazu, tak samo jak poprzednicy posiada 3-osiową stabilizację mechaniczną, dzięki czemu idealnie sprawdzi się do tworzenia materiałów podczas ruchu. Bez problemu nagrasz dynamiczne ujęcia bez uciążliwych wstrząsów kamery. Możesz dostosować poziomy stabilizacji według własnych preferencji – od delikatnego trybu domyślnego, aż po zaawansowane ustawienia eliminujące nawet najbardziej intensywne drgania.

DJI Osmo Pocket 3 góry

Komfort z użytkowania

DJI Pocket 3 jest bardzo dopracowanym urządzeniem, bez problemu mieści się w dłoni czy kieszeni. Możesz mieć go zawsze przy sobie. Jego przechowywanie również jest bardzo wygodne – po wyłączeniu kamera automatycznie zablokuje się w odpowiedniej pozycji, dzięki czemu będzie bezpieczna i gotowa do kolejnego użycia. Dodatkowym atutem DJI Pocket 3 jest 2-calowy ekran dotykowy OLED, który pozwala na prostą obsługę. Świetne jest to, że wyświetlacz można obrócić, aby zobaczyć jak będzie wyglądał materiał zarówno w pionie jak i poziomie. Oprócz tego za pomocą palca dostosujesz parametry i skorzystasz z wybranych funkcji.

Kamera wyposażona jest w akumulator LiPo o pojemności 1300 mAh, bez problemu możesz nagrywać długie materiały. W pełni naładowany DJI Pocket 3 pozwala nagrywać filmy 4K/60FPS przez około 116 minut, a filmy 1080p/24FPS nawet przez 166 minut. Jest to około 26 minut dłużej w porównaniu z Osmo Pocket 2. Urządzenie obsługuje szybkie ładowanie - aby naładować je do 80%, wystarczy około 16 minut. Nie trzeba tracić czasu na długie ładowanie!

DJI Osmo Pocket 3 dolina

Gimbal z funkcją śledzenia

Możliwości kamery są niemal nieograniczone, przy pomocy takich funkcji jak SpinShot stworzysz płynne ruchy kamery w zakresie 180°, dzięki Panoramie uchwycisz szeroki obszar krajobrazu. Pocket 3 pozwala też na tworzenie ujęć Motionlapse. Jeśli potrzebujesz kamery w zakresie transmisji na żywo w wysokiej rozdzielczości, Osmo Pocket sprawdzi się idealnie, zapewniając wysoką jakość transmisji. Z funkcję Timecode, zsynchronizujesz wykonane nagrania za pomocą różnych urządzeń.

Aplikacja LightCut pozwali Ci na łatwą edycję wideo. Dzięki sztucznej inteligencji automatycznie wybiera najciekawsze fragmenty, pozwalając Ci w jednym kliknięciu stworzyć gotowy do udostępnienia materiał w 4K. Dodatkowo posiada mnóstwo szablonów dostosowanych do różnych tematów. 

Kamera posiada funkcje szybkiej regulacji ostrości w pełnym zakresie pikseli, nawet poruszające się obiekty utrzymasz w doskonałej ostrości. Nowy tryb Product Showcase umożliwia płynne ustawianie ostrości na wybranym celu, co sprawdzi się doskonale podczas transmisji na żywo i prezentacji produktów. ActiveTrack 6.0 ułatwi Ci utrzymanie obiektów w centrum kadru i zapewni zaawansowane tryby, takie jak Face Auto-Detect, Dynamic Framing i Basic.

Kamera rejestruje także dźwięk na najwyższym poziomie. Wyposażony w układ 3 mikrofonów Pocket 3, gwarantuje nagrywanie wielokierunkowego dźwięku stereo, eliminując jednocześnie uciążliwe szumy wiatru. To idealne rozwiązanie do nagrywania w różnych warunkach, a precyzyjna identyfikacja źródła dźwięku sprawia, że świetnie radzi sobie nawet w hałaśliwym otoczeniu. Dzięki protokołowi USB Audio, szybko podłączysz zewnętrzne mikrofony i słuchawki, zyskując jeszcze większą kontrolę nad jakością dźwięku.

DJI Osmo Pocket 3 rodzina

DJI Pocket 3 ile kosztuje?

Cena DJI Osmo Pocket 3 uzależniona będzie od zestawu, podstawowy zestaw DJI Osmo Pocket 3 Standard Combo oraz Creator Combo wraz z dodatkowym wyposażeniem:

Dron DJI Osmo Pocket 3 Standard Combo DJI Osmo Pocket 3 Creator Combo
Cena 2 749 zł 3 449 zł
Zdjęcie DJI Osmo Pocket 3 - Standard Combo DJI Osmo Pocket 3 Creator Combo

W skład zestawu DJI Osmo Pocket 3 Standard Combo wchodzi oczywiście nowa kamera, pokrowiec ochronny, pasek na nadgarstek, kabel PD oraz uchwyt z gwintem 1/4".

Natomiast DJI Osmo Pocket 3 Creator Combo posiada wszystkie niezbędne akcesoria, które idealnie sprawdzą się do lepszego użytkowania nowej kamery, korzystania z dodatkowych funkcji lub zapewnienia większej ochrony. Transmiter DJI Mic 2 zapewnia lepszą jakość dźwięku, specjalny statyw Mini Tripod pozwoli na uchwycenie stabilnych materiałów. Torba transportowa umożliwi bezpieczne i wygodne przenoszenie urządzenia i akcesoriów. Dodatkowo zestaw posiada jeszcze nakładkę szerokokątną na obiektyw, osłonę przeciwwietrzną na mikrofon, magnetyczny klips DJI Mic 2.

DJI Pocket 3 kiedy będzie dostępny?

W podstawowym zestawie można liczyć na większą dostępność, dzięki czemu wielu użytkowników będzie mogło skorzystać z nowego Pocketa, natomiast jeśli chodzi o zestaw Creator Combo, w dniu premiery zaplanowana będzie przedsprzedaż, w kolejnym tygodniu będzie można spodziewać się większej dostępności.

DJI Osmo Pocket 3 zdjęcie foto

Podsumowanie

DJI Pocket 3 to nie tylko kamera z gimbalem, to wyczekiwana kontynuacja modelu Pocket 2, która prezentuję bardzo wiele nowych funkcji, poprawy jakości i funkcjonalności. Nowy model wyróżnia się 1-calową matrycą, ekranem podglądowym obracanym pionowo i poziomo oraz zmodyfikowanym systemem audio. Szybkie ładowanie, długi czas pracy, inteligentne funkcje i doskonała jakość obrazu sprawiają, że to narzędzie idealne dla każdego, kto szuka najwyższej jakości produktów na rynku przeznaczonych między innymi do nagrywania materiałów na social media.

 

Autor
Bartłomiej Rasztar
Redaktor specjalizujący się od 4 lat w dziedzinie e-commerce. Magister kierunku Zarządzanie - Marketing i Social Media. Pasjonat sportu, ekstremalnych przeżyć i wyzwań, którymi dzieli się na swoim Instagramie. Zainspirowany wykorzystaniem technologii w celu pokazywania świata w fascynujący i ciekawy sposób.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2023

Polecane

pixel