Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Modify - pierwsze oprogramowanie DJI do edycji modeli 3D

2024-01-18
DJI Modify - pierwsze oprogramowanie DJI do edycji modeli 3D

18.01.2024, warto zapamiętać tę datę, jest to zapowiedź nowego oprogramowania od DJI; DJI Modify. Program ten będzie zintegrowaną częścią istniejącego już DJI Terra, dzięki czemu jednym kliknięciem zostaje zapewniony efektywny przepływ pracy i kompleksowe rozwiązanie od modelowania do edycji modelu.

DJI Modify najnowsze technologia modeli 3D

Funkcjonalność DJI Modify

DJI Modify usprawni pracę za sprawą intuicyjnej obsługi i automatyzacji oprogramowania. Wszystko sprowadza się do kilku kliknięć, które umożliwią przede wszystkim:

  • Usuwanie niepożądanych elementów
  • Spłaszczanie obiektów
  • Naprawianie tekstur
  • Klonowanie tekstur
  • Wykrywanie i wypełnienie dziur
  • Naprawianie powierzchni wody poprzez automatyczne generowanie

DJI Modify - dla kogo?

Dzięki, edycyjnym możliwościom DJI Modify, oprogramowania DJI stają się jednym i zintegrowanym systemem, który przyda się wszystkim firmom do wizualizacji i badania swoich prac. Wspólnie, te dwa programy to idealne rozwiązanie do analizowania, bądź edycji terenu.

Konkurencyjne aplikacje DJI Modify

Dzięki nowemu programowi DJI użytkownik w ujednoliconym systemie automatycznie wykona wysokiej jakości modele 3D. Ta innowacyjna funkcja zasługuje na uwagę przy wyborze drona i odpowiedniego oprogramowania. W przyszłości, jeśli DJI będzie sumiennie aktualizował oraz poprawiał swój produkt, istnieje szansa, że będzie konkurencją dla programów takich jak Bentley czy PIX4D.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Jakie są wymagania systemowe do korzystania z DJI Modify?

Minimalne wymagania:

Wymaga systemu operacyjnego Windows 10 lub nowszego (64-bitowego) z co najmniej 32 GB pamięci RAM oraz karty graficznej NVIDIA o możliwościach obliczeniowych w wersji 5.0 lub wyższej i co najmniej 4 GB pamięci GPU, równoważnej lub lepszej niż NVIDIA GeForce GTX 1050Ti.

Zalecane wymagania:

Wymaga systemu operacyjnego Windows 10 lub nowszego (64-bitowego) z 64 GB pamięci RAM oraz karty graficznej NVIDIA o możliwościach obliczeniowych w wersji 7.0 lub wyższej i co najmniej 8 GB pamięci GPU, równoważnej lub lepszej niż NVIDIA GeForce RTX 2070.

Czy można używać DJI Modify bez połączenia z Internetem?

Nie. Ze względu na to, że dane zapisywane są w chmurze, na chwilę obecną niezbędne jest stałe łącze internetowe.

Czy DJI Modify obsługuje modele z oprogramowania do modelowania innych firm?

Obecnie nie. DJI Modify może edytować tylko modele 3D w świetle widzialnym zrekonstruowane za pomocą DJI Terra V4.0.0 lub nowszego

Czy można dostosować teksturę powierzchni wody?

Obecnie nie. Możesz dostosować teksturę powierzchni wody w trybie naprawy po naprawie powierzchni wody.

Dlaczego niektóre dziury w ścianach nie są rozpoznawane? Jak mam sobie z tym poradzić?

Otwory w powierzchniach ścian mogą strukturalnie przypominać „tunele” w topologii siatki, które nie są rozpoznawane jako dziury przez DJI Modify. Aby rozwiązać ten problem, należy użyć narzędzia Niestandardowe w połączeniu z funkcją Odejmij od zaznaczenia, aby wybrać powierzchnię struktury przypominającej tunel do wypełnienia otworów.

Jakie formaty modeli DJI Modify obsługuje eksport?

Po kliknięciu eksportu DJI Modify domyślnie eksportuje model 3D w formatach b3dm, osgb, ply, obj i s3mb.

Z jakiego układu współrzędnych korzystają modele eksportowane z DJI Modify?

Układ współrzędnych modelu wyeksportowanego z DJI Modify jest zgodny z układem importowanym. Jednak DJI Modify nie obsługuje obecnie modeli 3D, których układy współrzędnych zostały dostosowane poprzez transformacje siedmioparametrowe.

Czy można rozszerzyć przestrzeń dyskową w chmurze oferowaną przez DJI Modify?

Obecnie nie ma takiej możliwości. Nie ma na tę chwilę informacji, czy w przyszłości producent doda funkcję wykupienia dodatkowej przestrzeni.

 

Autor
Mateusz Krenz
Inżynier z pasją do fotogrametrii i jej zastosowań w rolnictwie, środowisku i geodezji. Doradza naszym klientom w zakresie wykorzystania dronów i kamer multispektralnych do tworzenia map i analizy danych. Poza pracą uwielbia podróżować oraz nurkować. Na swoim profilu Instagramowym umieszcza inspirujące relacje ze swoich wypraw i podróży.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024
pixel