Zapisz na liście
Stwórz nową listę

DJI Mic 2 Premiera - nowy mikrofon DJI

2024-01-17
DJI Mic 2 Premiera - nowy mikrofon DJI

Najnowszy DJI Mic 2 to druga wersja rewolucyjnego mikrofonu, który zdobył ogromną popularność. W tym artykule przybliżymy jego możliwości, pokażemy nowości, które wprowadzono oraz porównamy z poprzeprzednikiem.

DJI Mic 2 kompaktowy

DJI Mic 2 - możliwości

DJI Mic 2 to nie tylko mikrofon pozwalający na nagrywanie krystalicznie czystego dźwięku, ale wszechstronne narzędzie dostosowane do trudnych warunków nagrywania. Mikrofonu można używać od -10°C do 45°C a dodatkowo wyposażony jest w rejestrowanie równoległej ścieżki dźwiękowej na poziomie -6dB co jest dodatkowym zabezpieczeniem nagrań w dynamicznych środowiskach dźwiękowych, takich jak np. festiwale muzyczne. Dzięki zaawansowanemu nagrywaniu wewnętrznemu typu float o rozdzielczości 32-bit, mikrofon dostarcza czyste i szczegółowe brzmienie i utrzymuje elastyczność nagrywania nawet w dynamicznych sytuacjach. Mic 2 prezentuje bardzo duży zasięg wynoszący nawet 160 metrów. Gwarantuje doskonałą jakość dźwięku zarówno w studiu, jak i podczas nagrań w terenie.

DJI Mic 2 zastosowanie

Właściwości mikrofonu Mic 2

DJI Mic 2 wyróżnia się nie tylko precyzyjnym dźwiękiem, ale także zaawansowanymi funkcjami, które sprawiają, że korzystanie z niego staje się bardzo wygodne. Wielokierunkowy mikrofon radzi sobie z różnymi scenariuszami nagrywania. Można podłączyć maksymalnie 2 nadajniki, więc sprawdzi się przy tworzeniu zarówno vlogów prowadzonych w pojedynkę, jak i wywiadów z wieloma osobami jednocześnie. Nowość, czyli zaawansowana technologia redukcji szumów gwarantuje czystość nagrania nawet w najbardziej wymagających warunkach. Osłona przeciwwietrzna mikrofonu dostarcza kolejną warstwę ochrony, eliminując wszelkie zakłócenia dźwięku podczas nagrań w warunkach wietrznych lub podczas ruchu.

Wygodna obsługa z dotykowym ekranem

Zastosowanie DJI Mic 2

Jeśli prowadzisz vloga, nagrywasz wywiady czy transmitujesz na żywo, DJI Mic 2 to doskonałe narzędzie w Twojej przygodzie z tworzeniem treści audio-wizualnych. Długi czas pracy, który wynosi aż 6 godzin, sprawia, że mikrofon jest gotowy do rejestrowania każdego ważnego momentu. W powiększonym zestawie znajduje się praktyczne etui ładujące, które nie tylko chroni, ale także przedłuża podstawowy czas pracy mikrofonu do imponujących 18 godzin, co czyni go idealnym narzędziem do prowadzenia transmisji na żywo i produkcji wideo w terenie.

Wielofunkcyjne zastosowania z mocowaniem magnetycznym

Cena DJI Mic 2 

Cena DJI Mic 2 zależy od zestawu. Dostępny jest sam nadajnik w kolorze czarnym oraz białym, który świetnie się sprawdzi wśród osób, które nagrywają telefonem i potrzebują dźwięku o doskonałym brzmieniu. Ale uwaga! Jeżeli posiadasz sam nadajnik (bez transmitera, który znajduje się w zestawach) redukcja szumów nie będzie działała. Do tej funkcjonalności niezbędny jest transmiter, który znajduje się w zestawie DJI Mic 2 Basic oraz zestawie DJI Mic 2.

Zestawy między sobą różnią się ilością odbiorników (w Mic 2 Basic 1 sztuka, a w Mic 2 2 sztuki) oraz tym, że w najdroższym zestawie jest wygodne etui ładujące. Wybierz Basic, jeżeli nagrywasz z kamerą lub potrzebujesz redukcji szumów dla telefonu. Zestaw DJI Mic 2 to najbardziej zaawansowana opcja dla kreatorów nagrywających wywiady itp. 

Mikrofon DJI Mic 2 - Czarny DJI Mic 2 - Biały DJI Mic 2 Basic (1 TX + 1 RX)  DJI Mic 2 - (2 TX + 1 RX)
Cena 449 zł 449 zł 1099 zł  1799 zł 
Zdjęcie DJI Mic 2 Black DJI Mic 2 White System mikrofonów bezprzewodowych DJI Mic 2 Basic (1 TX + 1 RX)  System mikrofonów bezprzewodowych DJI Mic 2 (2 TX + 1 RX)

Prosta synchronizacja

Porównanie DJI Mic 2 do DJI Mic

To na czym najbardziej zależy każdemu, czyli jakość dźwięku została poprawiona, dzięki większej rozdzielczości próbkowania 32 bity. Następnie warto zwrócić uwagę na łatwość połączenia nowego Mica z innymi urządzeniami - wcześniej, gdy transmiter był podłączony do telefonu, aby odtworzyć dźwięk, trzeba było go odłączyć, co utrudniało natychmiastowe zobaczenie efektu. Teraz transmiter może być podłączony cały czas. Oprócz tego podczas używania z kamerą Mic 2 obsługuje automatyczne włączanie i wyłączanie w koordynacji z kamerą. Czas pracy nie zmienił się w stosunku do poprzednika, natomiast dodano inteligentną redukcję szumów.

Mikrofon DJI Mic 2 DJI Mic
Zdjęcie DJI Mic 2 Black DJI Mic Blackk
Redukcja szumów Inteligentna redukcja szumów Brak
Rozdzielczość próbkowania 32-bit typu float 24-bitów
Czas nagrywania 14 godzin 14 godzin
Całkowity czas pracy 18 godzin 15 godzin
Połączenie ze smartfonem Zarówno złącza Lightning, jak i USB-C obsługują dźwięk stereo i odtwarzanie bez konieczności odłączania odbiornika.

Obsługuje bezpośrednie połączenie Bluetooth za pośrednictwem smartfona
Adapter Lightning (mono) lub USB-C (stereo)
Połączenie z kamerą Kabel TRS 3,5 mm.
Obsługuje automatyczne włączanie i wyłączanie w synchronizacji z kamerą.
Kabel TRS 3,5 mm
Połączenie z komputerem USB typu C USB typu C
Ekran Ekran dotykowy 1,1 cala + pokrętło Ekran dotykowy o przekątnej 0,95 cala

Podsumowanie

DJI Mic 2 to kompleksowe narzędzie, które zapewnia najwyższą jakość dźwięku w każdej sytuacji. Jego szerokie możliwości, praktyczne funkcje i kompatybilność sprawiają, że jest gotowy na każde wyzwanie stawiane przez kreatywnych filmowców i vlogerów. Dzięki możliwości monitorowania dźwięku w czasie rzeczywistym, intuicyjnemu ekranowi dotykowemu i przez długi czas pracy, DJI Mic 2 staje się idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą osiągnąć najwyższą jakość dźwięku w swoich produkcjach.

 

Autor
Marcjanna Hubert
Główna redaktorka bloga Megadron, od 5 lat związana zawodowo z dronami. Studentka kierunku Nowe Media w Komunikacji. Pasjonatka grafiki i podróży, zafascynowana magią opowiadania historii za pomocą wideo. Tworzy most pomiędzy Megadron a klientami dodając treści social media: Instagram i Facebook.
Autor
Bartłomiej Rasztar
Redaktor specjalizujący się od 4 lat w dziedzinie e-commerce. Magister kierunku Zarządzanie - Marketing i Social Media. Pasjonat sportu, ekstremalnych przeżyć i wyzwań, którymi dzieli się na swoim Instagramie. Zainspirowany wykorzystaniem technologii w celu pokazywania świata w fascynujący i ciekawy sposób.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024

Polecane

pixel